Azot [NO2; NO3]

Moderator: =Fresz=

Postprzez drink20 » Cz 01 gru, 2011 22:23

Wszędzie pisza ze ok 3 tyg dojrzewa baniak. Wszystko może się wydłużyć np przy wkładaniu korzeni bo pleśnieją... Najlepiej załatwić filtr z działającego akwa lub 1/3 wody :-)
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez michal.l » Cz 01 gru, 2011 22:29

Jest teraz masa produktów dedykowana szybszemu startowi ale czy to działa kto wie
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez odi » Cz 01 gru, 2011 23:09

Działa dział na krótką metę. Później zależy od zbiornika - przerobi albo będzie dwa razy więcej. Na pewno same w sobie z wody się nie ulotni.
odi
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 23:30
Lokalizacja: Mońki

Re: Azot [NO2; NO3]

Postprzez rotmistrz88 » N 04 lut, 2018 23:27

Jako laik (mam dopiero drugi zbiornik) mam już pewne doświadczenia zarówno przy świeżym starcie na podłożu neutralnym jak i również aktywnym .
W obydwu przypadkach skok NO2 przypadał na okres między 2 i 3 tygodniem dojrzewania .
Neutralny był startowany na prodibo plus bws enlive do podmian, aktywny natomiast Seachem Stability . Więc cudów nie ma ,jeśli wszystko zaczyna się na czysto ...trzeba czekać.
Avatar użytkownika
rotmistrz88
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 01 maja, 2017 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re:

Postprzez Lukasz wawa » Pn 05 lut, 2018 21:24

ziulko napisał(a):No dobra a jak po tygodniu od zalania świeżo baniaka mam NO2 = 0 to znaczy że już można wpuszczać krewetki??

Nie mam dużego doświadczenia z krewetkami ale nie raz startowalem akwarium z rybami.
Po tygodniu od startu to napewno cykl się nie zakończył minimum 2 tyg trzeba czekać żeby nie było przykro. Bakterie rośliny wszystko musi zatrybic.
Być może cuda różnych firm przyspieszają ale nawet przy najlepsze j suplementacji oceniam ryzyko kłopotów ze startem na duże po tygodniu.
Jak piszą koledzy filtr lub woda z odpalonego akwarium umożliwiają szybki start.
Lukasz wawa
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 17 sty, 2018 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości