Zbijanie pH

Moderator: =Fresz=

Re: Zbijanie pH

Postprzez marek_z_81 » Pt 15 kwi, 2016 07:30

Badałem wodę RO w pracy i faktycznie ma na wyjściu ph 6. Z ciekawości zbadalem tez demi z marketu, tę co zawsze kupuję i jak się okazało po otwarciu butelki też ma 6. Wygląda na to, że kupna demi to loteria bo jak badałem tę samą wodę przed podmianą, też świeżo otwartą to miała prawie 7. Chyba że minerały, gh+ lub witaminy podnoszą ph?
Rano zmierzyłem wodę w akwarium i albo coś drgnęło albo po nocy zrobiła się lekka przyducha bo ph było 6,8.
Shrimp Set 20 z Crystal Red
300l z biotopem Malawi
Avatar użytkownika
marek_z_81
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 08 kwi, 2016 16:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zbijanie pH

Postprzez matu » Pt 15 kwi, 2016 11:14

Już ci pisali byś mierzył pH w akwarium a nie pH wody demi czy RO.
Demi i RO możesz mierzyć TDS, to ma sens (0-15 woda jest OK), pomiar pH już nie bo reaguje na atmosferę.
Przy zerowym KH pH szaleje bo nie ma zdolności buforującej, woda wlana do akwa utrzymuje parametry dzięki podłożu i dodatkom w akwa, dla tego są mniejsze wahania w zbiorniku.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zbijanie pH

Postprzez marek_z_81 » Pt 15 kwi, 2016 11:30

Wiem, że pisali, ale była różnica zdań czy RO ma 6 czy 7 wiec z ciekawości zmierzyłem u mnie. Tds i przewodność też mierzyłem. Obie miały po 4ppm i 8uS.
Shrimp Set 20 z Crystal Red
300l z biotopem Malawi
Avatar użytkownika
marek_z_81
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 08 kwi, 2016 16:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zbijanie pH

Postprzez marek_z_81 » N 17 kwi, 2016 19:46

Co do zbicia ph to czy używacie chemii typu ph minus? Czy lepiej nie lać tego do krewetek?
Shrimp Set 20 z Crystal Red
300l z biotopem Malawi
Avatar użytkownika
marek_z_81
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 08 kwi, 2016 16:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zbijanie pH

Postprzez matu » N 17 kwi, 2016 20:52

pH minus to pewnie jakiś wywar z tofu, są też inne zawierające kwas solny, który zmniejsza KH, co za tym idzie, spada pH.
Nie warto, będziesz lał to w nieskończoność. Sam ogarnij akwa i to co masz w środku.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zbijanie pH

Postprzez SUHY » N 17 kwi, 2016 21:05

Nie obchodzi cię mierzenie ph wody RO , to robota psu na budę i nic nie wnosi .PH w zbiorniku stabilizujemy np: podłożem aktywnym .Przy podłożu neutralnym przy Braku KH , Ph stabilizują procesy zachodzące w akwarium i wprowadzone tam przez nas słabe kwasy w liściach , korzeniach , torfie
itp:
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Zbijanie pH

Postprzez pierwek » Pn 18 kwi, 2016 08:34

Testowałem kiedyś Acid Buffer Sachema - zbija PH ale przewodność skakała do 1000 - dziwne bo twardość chyba się chyba nie zmieniała. Z tym że to PH i tak po 2 -3 dniach rosło więc lipa. Może za mało dawałem ale i tak przy takiej przewodności nie ma to sensu.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Zbijanie pH

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 18 kwi, 2016 09:16

wszystkie preparaty typu ph/kh minus to... kwas solny lub siarkowy działa to w ten sposób ze kwas z tego preparatu po podaniu do akwarium ( stad skok us/tds bo cokolwiek w wodzie sie rozpuszcza podnosi us) neutralizuje zwiazki odpowiedzialne za odczyn alkaiczny przy tej reakcji powstaje co2 który chwilowo obniza ph gdy sie ulotni ph wraca do poziomu jaki okresla pozostały bufor alkaiczny jesli kwasem usunie sie cały bufor alkaiczny ph staje sie nietabilne i gwałtownie bedzie skakac i to mocno . wniosek ph spadnie ponizej 7 ( pomijam podawanie co2)gdy kh bedzie bliskie lub równe zeru .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości