zależność przewodności od NO3

Moderator: =Fresz=

zależność przewodności od NO3

Postprzez lwica79 » Pn 02 maja, 2016 22:29

czy ktoś z Was może się orientuje jak wygląda zależność przewodności od NO3 ? Czy miernikiem TDS da się określić chociaż w przybliżeniu wysokość NO3 ?
Aktualnie jestem w sytuacji, gdzie w akwarium mam wodę 3:1 Ro:kran , miernik wskazuje mi 125ppm a testy paskowe NO2 i NO3 ponad skalę.. czy to możliwe ? (w akwarium są paletki - bez jakichkolwiek negatywnych objawów).
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: zależność przewodności od NO3

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 03 maja, 2016 06:32

NO3 u dysków moze byc wysokie bo one duzo"robia" do akwarium jesli jak piszesz jest oki to wyrzuc paski i ciesz sie rybami. no3 nie okreslisz precyzyjnie miernikiem tds/ec bo wykazuje on wszystko co w wodzie jest rozpuszczone czyli obrazowo widzisz ile wazy zaklejony karton pełen rupieci ale nie wiesz ile waża poszczególne rupiecie w tym kartonie.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: zależność przewodności od NO3

Postprzez marek_z_81 » Wt 03 maja, 2016 08:30

Wywaliłbym paski, kupił testy kropelkowe na NO3 i zmierzył. Jeśli jest stężenie faktycznie wysokie to należy zbić je podmianami wody.
Używałem testów salifert, teraz używam jbl. Z obu jestem zadowolony. Jeżeli zdecydujesz się na jbl to zwróć uwagę na serię. Seria 0018 jest wadliwa i nie wskazuje prawidłowo.
Shrimp Set 20 z Crystal Red
300l z biotopem Malawi
Avatar użytkownika
marek_z_81
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 08 kwi, 2016 16:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości