Miernik PH

Moderator: =Fresz=

Miernik PH

Postprzez Deletor » Cz 08 wrz, 2016 23:02

Witam,
Przeglądam forum i szukam info na temat miernika ph, nie wiem może wybijecie mi to z głowy ew podsuniecie coś w rozsądnej cenie i sprawdzonego.

Myślałem na zastąpieniu testu ph kropelkowego na jakiś miernik, baniaków przybywa, basen wolnostojący stoi, a wszędzie kontroluje ph. Staram się robić testy co ok 2tyg w basenie nawet 2x w tyg (problemy z utrzymaniem czystej wody) no i testy dość szybko się kończą. Na alledrogo jest trochę tego ale już znalazłem że te ~50zl o kant ekhm rozbić.

Może macie coś sprawdzonego, niektórzy mają naście jak nie dziesiąt akwarii w domu to może jakieś sprawdzone pomysły.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Miernik PH

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 09 wrz, 2016 04:51

Przerabiałem ten "o kant eheim rozbić" słuzył mi dobrze jakiś rok ale z nimi jest tak jak w rosyjskiej ruletce ( pewny ph metr kosztuje od 300pln w góre )jeden na 6 działa reszta róznie bywa drugiego nie kupiłem bo baniaki na aktywnym podłozu nie ma potrzeby kontrolować ph ( podłoze prawidłowo obsługiwane trzyma latami ph a na neutralnym przy takim samym załozeniu tez ph nie wyleci w kosmos )tak czesto jak ty to robisz ja to robie 2-3 razy na rok i to tylko dla tego że kropelki maja date przydatnosci i szkoda mi wyrzucac pełne.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Miernik PH

Postprzez Deletor » Pt 09 wrz, 2016 23:18

No właśnie sam już nie wiem. W akwa robię często, przynajmniej dla kranówki bo z tym jest różnie...
Dziś w zoologicznym byłem po podłoże dla nowych 200l Malawi i patrzę a koleś na stole ma właśnie taki ph metr i sobie zachwalał. Że kalibruje raz na dwa miesiące.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości