Przwodność

Moderator: =Fresz=

Re: Przwodność

Postprzez =Fresz= » Pt 30 gru, 2016 15:27

Tigery lubią wyższe gh i ph wcześniej było lepsze niż masz teraz ;-) reszta tak jak pisze Tasio.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Przwodność

Postprzez marty » Pt 30 gru, 2016 17:16

Od człowieka od którego kupowałam taigery. Hmm, również na jakiejś grupie ktoś polecał stabilne parametry i kranówkę. Czyli powinnam podnieść gh, a kh ile powinno być? I inne parametry? Czy woda destylowana tez się naddaje np. na podmiany? Lub gdybym dodawała jako podmianę RO, nie zmienia ona parametrów wody i wtedy będzie stabilnie? Przepraszam za chaos, martwi mnie czy krewcie będą mialy dobre warunki. Obniżałam produktem ph minus z tetry.
marty
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 30 gru, 2016 14:17

Re: Przwodność

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 30 gru, 2016 17:48

nie mam , nie maiłem zamierzam kiedyś mieć tigery ale się wypowiem : woda RO ( reverse osmozis) czyli woda uzyskana metoda odwróconej osmozy jest pozbawiona w zasadzie całkowicie jakichkolwiek minerałów i innych substancji i jeśli taka wodę zastosujesz do podmian bez wcześniejszej mineralizacji adekwatnej do wymagań danego gatunku zagwarantujesz sobie gwałtowny spadek gh , kh( jeśli jest) i być może ph oraz padanie jak muchy tigerów.stabilne parametry zagwarantuje ci zawsze tak samo przygotowana woda do podmian, stabilny biologicznie zbiornik i nie grzebanie w akwarium oraz nie sprawdzanie parametrów co 2dni ;)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Przwodność

Postprzez marty » Pt 30 gru, 2016 19:17

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!!!! Czyli gh i ph wyższe, zakup filtra Ro [skoro już wydaję kasę na krewetki, to należy im się wszystko co najlepsze do życia] i uzdatniacze do Ro.
Dam znać po Waszych radach, jak mają się istotki, za jakieś 2 tygodnie. Oby pomogło :)
marty
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 30 gru, 2016 14:17

Re: Przwodność

Postprzez krewetkowiec » Pn 16 sty, 2017 13:55

pierwek napisał(a):IMHO caridiny powinny być na RO + mineralizacja ale to mocno zależy od wody w kranie. Być może ludzie którzy hodują Caridiny na kranówce mają jej niską przewodność. Widziałem kranówkę gdzie przewodność była w okolicy 90 bodajże (Bystrzyca Kłodzka). W Twoich parametrach coś się nie zgadza... przy przewodności 360 GH powinno być pewnie w okolicach 8-9 a nie 4. Przewodność powinieneś obniżyć w okolice 300uS +-25. Czym obniżyłeś PH? Wodę demineralizowaną kupisz w dowolnym sklepie ogólno-spożywczym czy markecie budowlanym lub w sklepie akwarystycznym .
Aha... no i teraz zauważyłem że niepotrzebnie się rozpisałem bo tigerów nie mam...



A co za problem zrobić taką przewodność przy GH 4? Przewodność nie jest wyznacznikiem GH, GH mierzymy za pomocą testu. Mogę Ci zrobić kilka butelek wody na żądanym stopniu GH a każda będzie miała inną przewodność, to żaden problem.
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Poprzednia strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości