Woda demineralizowana

Moderator: =Fresz=

Woda demineralizowana

Postprzez franik » Pn 14 lis, 2016 20:41

Witam,
Mam prośbę aby ktoś z forumowiczów wyjaśnij mi temat odnośnie wody demineralizowanej.

Zakładam krewetkarium i będa tam neocardiny.Chciałem delikatni obniżyć GH i KH po przez zastosowanie wody demineralizowanej.
Czy każda woda demineralizowana jest taka sama i ma takie same zastosowanie, pytam ponieważ na etykiecie wody ze stacji benzynowej było napisane ze jest między innymi do akwarystyki natomiast na tej z marketu nie ma takiej formacji?
franik
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr 26 paź, 2016 23:14

Re: Woda demineralizowana

Postprzez =Fresz= » Pn 14 lis, 2016 20:49

Bo może producent takiej informacji nie zamieścił. Wody powinny mieć taki sam skład czyli us powinno być około 0.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Woda demineralizowana

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 14 lis, 2016 20:50

Dla bezpieczeństwa wybieraj "wode destylowana" taka sie nadaje do wszystkiego tylko nie do picia:P woda demineralizowana moze być tylko chemicznie pozbawiona tzw kamienia cała reszta zostaje i taka sie nie nadaje ani do picia ani do akwarium
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Woda demineralizowana

Postprzez franik » Pn 14 lis, 2016 20:55

Problem polega na tym, że destylowanej nie mogę znaleźć byłem na trzech stacjach w dwóch marketach i wszędzie jest demineralizowana.

Na jednej z etykiet jest napisane Woda demineralizowana technologią odwróconej osmozy
franik
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr 26 paź, 2016 23:14

Re: Woda demineralizowana

Postprzez =Fresz= » Pn 14 lis, 2016 21:14

Ja używałem demineralizowanej z tesco i przeszkód nie widziałem. Używaj i ciesz się wynikami po dostosowaniu parametrów.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Woda demineralizowana

Postprzez SUHY » Pn 14 lis, 2016 22:31

Kup RO , koszt jak kilka krewetek i zwróci się expresem ,a jest pewność co lejesz .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Woda demineralizowana

Postprzez szybkix » Śr 16 lis, 2016 10:53

franik napisał(a):Problem polega na tym, że destylowanej nie mogę znaleźć byłem na trzech stacjach w dwóch marketach i wszędzie jest demineralizowana.

Na jednej z etykiet jest napisane Woda demineralizowana technologią odwróconej osmozy


Zerknij w sklepach motoryzacyjnych :)
Avatar użytkownika
szybkix
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 129
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 17:59
Lokalizacja: Topola Katowa k. Łodzi

Re: Woda demineralizowana

Postprzez matu » Śr 16 lis, 2016 19:01

franik napisał(a):Problem polega na tym, że destylowanej nie mogę znaleźć byłem na trzech stacjach w dwóch marketach i wszędzie jest demineralizowana.

Na jednej z etykiet jest napisane Woda demineralizowana technologią odwróconej osmozy

I taką kupuj :-)
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości