GH a przewodność

Moderator: =Fresz=

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Wt 17 sty, 2017 13:19

Nie lubię się powtarzać ale napiszę raz jeszcze doczytaj ;-) ciekawe którym testem odczytujesz zawartość TLENKU wapnia w wodzie...

Jak ktoś lubi czytać i wiedzieć to proszę bardzo opracowanie:
http://www.hydrosfera-jozefow.pl/filead ... owanie.pdf

Jak już na zulixie bazujesz to dla ułatwienia podsyłam link do kolejnej ciekawostki :-P stosunek Ca do Mg.

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=3551

Inny link
http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... odzie.html

Na boxie przewinął się temat soli że solami nazywamy mineralizatory jak "salty shrimp", było to wyśmiane zatem coś o solach mineralnych

Dla zainteresowanych czytać trzeba od dołu.

ręce mi opadają hehe
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:27 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
zwane? :p uczysz się :p
=Fresz= - Wt sty 17, 2017 2:27 pm{ MCHAT_IP } 83.238.164.195 Edytuj Usuń
salty po polsku to sole :P
=Fresz= - Wt sty 17, 2017 2:27 pm{ MCHAT_IP } 83.238.164.195 Edytuj Usuń
salty, v6, azoo gh i inne zwane solami
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:26 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
znasz skład? to że gwiezdny pył nazwałeś solami fajnie - Twoje prawo :)
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:26 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
sole czego?
=Fresz= - Wt sty 17, 2017 2:26 pm{ MCHAT_IP } 83.238.164.195 Edytuj Usuń
usraliśmy się bo tak wyglądają sole których używamy
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:25 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
Freszu przestudiuj pojęcia raz jeszcze, ja wiem że rutyna, etc... ale picie w Szczawnicy to nie sranie w piwnicy :p
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:25 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
ale wy się usraliście na sole i tyle... jakie sole?


https://pl.wikipedia.org/wiki/Sole_mineralne

Jeżeli będzie potrzeba więcej KONKRETÓW czytaj faktów - wiedzy to śmiało. Na koniec zrobimy zestawienie podsumowanie heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 17 sty, 2017 18:43

squn nie jestem chemikiem i jak mniemam ty też nie masz doktoratu z chemii nieorganicznej ale popraw mnie jeśli się mylę ;) powiem ci jak ja to rozumiem : twardość węglanową (kh) to wyłącznie węglany i wodorowęglany wapnia i magnezu , twardość ogólna GH =KH + wszystkie pozostałe sole rozpuszczone w wodzie i tu uprzedzę kolejne pytanie : nie pytaj a poszukaj czemu KH może być i jest czasem większe od GH mierzac kropelkami bo pisano o tym na tym forum ...
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problem z wylinką?

Postprzez batman-ka » Wt 17 sty, 2017 20:28

=Fresz= napisał(a):Nie lubię się powtarzać ale napiszę raz jeszcze doczytaj ;-) ciekawe którym testem odczytujesz zawartość TLENKU wapnia w wodzie...

Jak ktoś lubi czytać i wiedzieć to proszę bardzo opracowanie:
http://www.hydrosfera-jozefow.pl/filead ... owanie.pdf" target="_blank

Jak już na zulixie bazujesz to dla ułatwienia podsyłam link do kolejnej ciekawostki :-P stosunek Ca do Mg.

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=3551" target="_blank

Inny link
http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... odzie.html" target="_blank

Na boxie przewinął się temat soli że solami nazywamy mineralizatory jak "salty shrimp", było to wyśmiane zatem coś o solach mineralnych

Dla zainteresowanych czytać trzeba od dołu.

ręce mi opadają hehe
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:27 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
zwane? :p uczysz się :p
=Fresz= - Wt sty 17, 2017 2:27 pm{ MCHAT_IP } 83.238.164.195 Edytuj Usuń
salty po polsku to sole :P
=Fresz= - Wt sty 17, 2017 2:27 pm{ MCHAT_IP } 83.238.164.195 Edytuj Usuń
salty, v6, azoo gh i inne zwane solami
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:26 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
znasz skład? to że gwiezdny pył nazwałeś solami fajnie - Twoje prawo :)
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:26 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
sole czego?
=Fresz= - Wt sty 17, 2017 2:26 pm{ MCHAT_IP } 83.238.164.195 Edytuj Usuń
usraliśmy się bo tak wyglądają sole których używamy
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:25 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
Freszu przestudiuj pojęcia raz jeszcze, ja wiem że rutyna, etc... ale picie w Szczawnicy to nie sranie w piwnicy :p
sQun49 - Wt sty 17, 2017 2:25 pm{ MCHAT_IP } 195.189.90.180 Edytuj Usuń
ale wy się usraliście na sole i tyle... jakie sole?


https://pl.wikipedia.org/wiki/Sole_mineralne" target="_blank

Jeżeli będzie potrzeba więcej KONKRETÓW czytaj faktów - wiedzy to śmiało. Na koniec zrobimy zestawienie podsumowanie heh



Salty to po polsku "słony" ale nie oznacza "soli" ( to tak z boxa).
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wylinką?

Postprzez sQun49 » Wt 17 sty, 2017 20:41

Inc0gnit0 napisał(a):squn nie jestem chemikiem i jak mniemam ty też nie masz doktoratu z chemii nieorganicznej ale popraw mnie jeśli się mylę ;) powiem ci jak ja to rozumiem : twardość węglanową (kh) to wyłącznie węglany i wodorowęglany wapnia i magnezu , twardość ogólna GH =KH + wszystkie pozostałe sole rozpuszczone w wodzie i tu uprzedzę kolejne pytanie : nie pytaj a poszukaj czemu KH może być i jest czasem większe od GH mierzac kropelkami bo pisano o tym na tym forum ...


Inco znów mnie nie zaskoczyłeś - u mnie w kranie woda ma niższe GH niż KH, nie muszę pytać czy czytać bo wiem skąd to się wzięło i jakie urządzenie odpowiada za taki obrót sprawy...

Nie mniej jednak piszemy cały czas o wodzie RO a tu chyba nie masz różnicy w KH i GH? Ja nie mam :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Wt 17 sty, 2017 20:42

Dobrze Gośka niechaj będzie słony ale akurat tutaj nie chodzi o samo tłumaczenie nazwy z angielskiego na polski, a nazwanie produkty do mineralizacji solami. Być może to tylko moja interpretacja/tłumaczenie nazwy angielskiej choć może i producent to miał na myśli. Za chwilę pojawią się nowe sole o anglojęzycznej nazwie saltybee :) a jak już ma być słona krewetka to coś tu nie pasuje hehe

Squn Ty nie rozumiesz co Inqo napisał heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez batman-ka » Wt 17 sty, 2017 20:50

=Fresz= napisał(a):Dobrze Gośka niechaj będzie słony ale akurat tutaj nie chodzi o samo tłumaczenie nazwy z angielskiego na polski, a nazwanie produkty do mineralizacji solami. Być może to tylko moja interpretacja/tłumaczenie nazwy angielskiej choć może i producent to miał na myśli. Za chwilę pojawią się nowe sole o anglojęzycznej nazwie saltybee :) a jak już ma być słona krewetka to coś tu nie pasuje hehe

Squn Ty nie rozumiesz co Inqo napisał heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


Masło maślane.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Wt 17 sty, 2017 20:52

Jak nie będzie konkretów to nie będę wiedział do czego się odwołać heh Co dla Ciebie jest masłem maślanym?:P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez sQun49 » Wt 17 sty, 2017 21:15

Freszu, naprawdę mam niezły ubaw z tej konwersacji :) Szkoda tylko, że we dwóch prześcigacie się w teorii co to jest TwO i TwW a ja się z tym zgadzam i absolutnie nie neguję. Piszę o tym, że test którego używa się do pomiaru TwO, podając wynik w stopniach niemieckich, wskazuje/obrazuje/informuje o ilości TLENKÓW WAPNIA (po własnym pytaniu i odpowiedzi na podstawie postu kolegi z Podforaka), zakładam że również tlenków magnezu, sodu, manganu - bez względu jaki tworzą związek.

Dla uproszczenia napiszę ponownie - jestem niemal pewny że GH 6 uzyskamy wsypując/wlewając/mieszając:
1. wybuchający CaO :mrgreen:
2. MgO
3. Na2O
4. jak również gotowe CaSO4, CaCl2, MgSO4

I teraz pytanie z prośbą o konkretną odpowiedź - które substancje i dlaczego są pożądane przez krewetki np. Crystal Red :)
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Wt 17 sty, 2017 21:29

Squn w wodzie wapń na pewno nie będzie w postaci tlenku bo tlenek wapnia to inaczej wapno które w reakcji z wodą wydziela ciepło zachodzi burzliwa reakcja i tworzy się wodorotlenek wapnia. Dlatego pisałem jakim to testem badasz tlenek wapnia w wodzie.

I widzisz cały czas pisałeś tylko o "wapniu" a teraz już o innych składnikach które wpływają na to gh6 czyli coś to moje bicie piany dało :P

O tym co krewetki potrzebują pisałem już nie raz i to już nie mój problem że ktoś nie potrafi czytać i wyciągać wniosków.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez stan_shrimps » Wt 17 sty, 2017 22:01

mamy taki pomysł :D może by tak zulixa na podforaku zapytać? :P

On czasem robi badania bo akurat on ma doktorat z Chemii :P może nam zrobi badanie wody, kiedyś robił z całej okolicy. Myślę, że dla niego nie było by też problemem zbadanie zawartości Salty :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Problem z wylinką?

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 17 sty, 2017 22:35

sQun49 napisał(a):
I teraz pytanie z prośbą o konkretną odpowiedź - które substancje i dlaczego są pożądane przez krewetki np. Crystal Red :)


Raczej zapytaj czy ktokolwiek wywalił gruba kasę żeby naukowo dowieść/zbadać co i w jakich ilościach krewetki potrzebują :P
a zaraz potem odpowiedz sobie czy mając taka wiedze za która wybuliłeś naprawdę grube pęczki joro na badania itp upowszechniłbyś ja za free dla wszystkich w tym dla konkurencji?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problem z wylinką?

Postprzez =Fresz= » Wt 17 sty, 2017 22:43

stan_shrimps napisał(a):mamy taki pomysł :D może by tak zulixa na podforaku zapytać? :P

On czasem robi badania bo akurat on ma doktorat z Chemii :P może nam zrobi badanie wody, kiedyś robił z całej okolicy. Myślę, że dla niego nie było by też problemem zbadanie zawartości Salty :)

Ja jestem za. Prześlij mu link do tego tematu ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Problem z wylinką?

Postprzez stan_shrimps » Śr 18 sty, 2017 00:09

Jaro nie ma w zwyczaju się udzielać na innych forach bo dużo czasu inwestuje w podforaka, ale będę u niego jutro i zapytam czy chciałby zbadać taką wodę. Może bliżej końca roku akademickiego ktoś dostanie taki temat pracy ;)

Nie wiem co krewetkom jest potrzebne, ale trzeba zadać sobie pytanie: z czego składa się pancerz krewetki...nie chce gadać głupot ale z chityny tak?

Właśnie zmieliłem pól kilo suszonych krewetek...krewetki sobie zjedzą troszkę tego czego do wylinek potrzebują ;)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Problem z wylinką?

Postprzez sQun49 » Śr 18 sty, 2017 07:36

Freszu, jako że temat wraca na właściwe tory, i pojawiają się posty w temacie wylinki, proponuję zakończyć tą dyskusję i pozwolę sobie podsumować. Oczywiście wiem że zrobisz to samo, nie mniej jednak proszę, abyś nie powtarzał jak mantrę tego samego, pisząc że nie lubisz się powtarzać. Odniosę się do Twojego ostatniego posta, korzystając z opcji cytuj - z prostego względu - odnoszę wrażenie że coś jest nie tak z Twoim monitorem i nie wyświetla Ci wszystkich moich odpowiedzi :mrgreen: Chyba że pojawia się inny problem, z interpretacją słowa pisanego - to że nie da się myśleć podczas mówienia nie podlega dyskusji, ale podczas cichego czytania jest już łatwiej....

=Fresz= napisał(a):Squn w wodzie wapń na pewno nie będzie w postaci tlenku bo tlenek wapnia to inaczej wapno które w reakcji z wodą wydziela ciepło zachodzi burzliwa reakcja i tworzy się wodorotlenek wapnia. Dlatego pisałem jakim to testem badasz tlenek wapnia w wodzie.

I widzisz cały czas pisałeś tylko o "wapniu" a teraz już o innych składnikach które wpływają na to gh6 czyli coś to moje bicie piany dało :P


Czytasz, czytasz i nie do końca chyba wiesz co.
tlenek wapnia + woda = wodorotlenek - to Ci napisałem tutaj:
sQun49 napisał(a): bez względu jaki tworzą związek.

Nie jest to coś odkrywczego, nawet dzieci wiedzą że piasek + woda to błoto
Ja od kilku dni powtarzam że używając testu pokazujesz ilość piasku w błocie - w glinianym kubku nr 1 - tlenku wapnia. Nie piszę o gałązkach, liściach czy ziemi jaka się dostaje z łopatką "piachu", piszę o pomiarze który określa stricte ilość tlenku wapnia (założyłem bez testów, nikt nie zanegował) że pozostałych pierwiastków z grupy metali również.

I proszę, nie ośmieszaj siebie, administracji, forum i nas pisząc o wybuchowej reakcji Ca0 z wodą... Zamiast czytać tak dużo idź pobielić drzewka, zrobić zaprawę murarską i gwarantuję, że Ca0 (wapno palone) nie zrobi z Twojego wiadra, taczki, czy akwarium bomby :mrgreen: :mrgreen:
Jesteś moderatorem więc trzymaj fason, nie brnij w dziwne dyskusje gdzie nie czytasz/nie rozumiesz słowa pisanego a tylko piszesz dla obecności

=Fresz= napisał(a):O tym co krewetki potrzebują pisałem już nie raz i to już nie mój problem że ktoś nie potrafi czytać i wyciągać wniosków.
...

Nie będę wklejał Twoich konkretnych wypowiedzi, skrócę je do słów: mikro i makro elementy, bakterie (akwesan), GH 6 - odkrywcze i konkretne. Jeśli jest coś więcej podsumuj bo mogłem nie znaleźć :mrgreen:

Inc0gnit0 napisał(a):Raczej zapytaj czy ktokolwiek wywalił gruba kasę żeby naukowo dowieść/zbadać co i w jakich ilościach krewetki potrzebują :P
a zaraz potem odpowiedz sobie czy mając taka wiedze za która wybuliłeś naprawdę grube pęczki joro na badania itp upowszechniłbyś ja za free dla wszystkich w tym dla konkurencji?


Inco nie mam pojęcia czy takie badania mogą zostać przeprowadzone, tym bardziej ile kosztują.... Czy bym je upowszechnił - oczywiście. Jako przykład masz skład chemiczny katalizatora używanego w popularnych oxydatorach...
"Konkurencja" - nie wiem czy w Rafako, Foster Wheeler interesuje ich co robię w baniaku. Po cichu liczyłbym że jakiś maniak krewetkowy się znajdzie i może skorzysta z informacji od kolegi z branży energetycznej :mrgreen: Wiem że nie wszyscy tak działają, mają do tego pełne prawo i dlatego po 5 latach jak nie lepiej dowiadujemy się o używaniu np. nawozu do roślin w swoich baniakach :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: GH a przewodność

Postprzez =Fresz= » Śr 18 sty, 2017 12:31

Wrzucę tylko zdjęcia osoby która twierdzi że na samym salty dają radę krewetki, brak problemów z wylinkami:-P mowa o Squnie heh

Chyba nie muszę wskazywać uwagi na szczegóły :mrgreen:

Obrazek

i najnowsze dziecko na benibachi mineral soil
Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron