GH a przewodność

Moderator: =Fresz=

Re: GH a przewodność

Postprzez sQun49 » Śr 18 sty, 2017 12:47

Freszu, jednym słowem DZIECINADA :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: GH a przewodność

Postprzez =Fresz= » Śr 18 sty, 2017 12:54

Nie dziecinada, szukanie rozwiązania odpowiedzi na problemy ludzi którzy mają PROBLEMY :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Cz 19 sty, 2017 09:29

stan_shrimps napisał(a):Te tematy mi się już mieszają to napiszę tu co wiem od zulixa. Squn miał racje co do testu GH, że może być tylko jeden pierwiastek. Pytajcie go o takie rzeczy to Wam wytłumaczy, zulix robił odczynniki do badania GH więc się zna. Odpalcie sobie też kalkulator i tam powinno pokazywać co wychodzi po dodaniu różnych chemikaliów. Ja się nie znam na chemii.


Odpiszę zatem tu i przeniosę tam gdzie to być powinno ;)

Squn miał racje co do testu GH, że może być tylko jeden pierwiastek


MOŻE BYĆ hehe a wystarczy przeczytać o co tam chodziło i akurat chodziło o wodę którą mineralizujemy, w której będzie nie tylko Ca ale i Mg :mrgreen: pisałem o proporcji 4:1 i wtedy tak dobrane proporcje mineralizatora GH pokażą testem wynik. W tym kalkulatorze zulixa też jak byk jest stosunek Ca i MG i wynik końcowy gh.

Producent akwanawozy który sprzedaje dobrze znany mineralizator V6 pisze:

Twardość ogólna to zawartość soli wapnia i magnezu w wodzie.
Twardość trwała (GH) generowana przez sole siarczanowe np. MgSO4, azotanowe np. CaNO3 czy też chlorkowe. Twardość ta jest trwała, gdyż nie ulega zmianie pod wpływem podgrzania czy procesów chemicznych zachodzących w wodzie.

Gdy chcemy podnieść pojedynczym związkiem tylko GH (twardość ogólna): MgSO4*7H2O lub bezwodny MgSO4 (podnosi twardość poprzez dodanie jonów magnezu) lub CaSO4*1/2H2O (podnosi twardość poprzez dodanie jonów wapnia)


Obrazek

Jeżeli będziemy zakładać że taka woda będzie miała w sobie tylko Ca to zaraz się okaże że będzie wodą wapienną.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez sQun49 » Cz 19 sty, 2017 10:06

=Fresz= napisał(a):
Squn miał racje co do testu GH, że może być tylko jeden pierwiastek


MOŻE BYĆ hehe a wystarczy przeczytać o co tam chodziło i akurat chodziło o wodę którą mineralizujemy, w której będzie nie tylko Ca ale i Mg :mrgreen: pisałem o proporcji 4:1 i wtedy tak dobrane proporcje mineralizatora GH pokażą testem wynik. W tym kalkulatorze zulixa też jak byk jest stosunek Ca i MG i wynik końcowy gh.



Dokładnie Fresz, wystarczy przeczytać o co chodziło, nie co się Tobie wydawało, czy co Ty chciałeś powiedzieć :mrgreen:

Przez chwilę myślałem że naprawdę napisałem zawile, niezrozumiale, ale cieszę się że ktoś zrozumiał - dzięki stan_shrimp
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Cz 19 sty, 2017 10:19

sQun49 napisał(a):
=Fresz= napisał(a):
Squn miał racje co do testu GH, że może być tylko jeden pierwiastek


MOŻE BYĆ hehe a wystarczy przeczytać o co tam chodziło i akurat chodziło o wodę którą mineralizujemy, w której będzie nie tylko Ca ale i Mg :mrgreen: pisałem o proporcji 4:1 i wtedy tak dobrane proporcje mineralizatora GH pokażą testem wynik. W tym kalkulatorze zulixa też jak byk jest stosunek Ca i MG i wynik końcowy gh.



Dokładnie Fresz, wystarczy przeczytać o co chodziło, nie co się Tobie wydawało, czy co Ty chciałeś powiedzieć :mrgreen:

Przez chwilę myślałem że naprawdę napisałem zawile, niezrozumiale, ale cieszę się że ktoś zrozumiał - dzięki stan_shrimp


Nie no stan_shrimps właśnie nie zrozumiał o co Ci chodziło i źle zapytał zulixa hehe niech przeczyta mój wcześniejszy post i zapyta raz jeszcze a najlepiej wyśle to zulixowi żeby nic nie przekręcił :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez sQun49 » Cz 19 sty, 2017 10:34

Freszu - czy Ty czytasz co piszesz? :mrgreen: Ty wiesz lepiej o co mi chodziło czy ja źle odczytuje Twoje zdanie :mrgreen:

Stan_shrimp zapytał - czy test na GH pokaże wynik 6 jeśli będzie tylko CaO - ciekawy jestem czy pokaże sam MgO ale to sobie sprawdzę.
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Cz 19 sty, 2017 10:48

No to chyba od samego początku się nie rozumiemy hehe

ciekawy jestem czy pokaże sam MgO ale to sobie sprawdzę.


Według tego co pisze zulix i akwanawozy to powinno pokazać.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez stan_shrimps » Cz 19 sty, 2017 12:10

sQun49 napisał(a):Freszu - czy Ty czytasz co piszesz? :mrgreen: Ty wiesz lepiej o co mi chodziło czy ja źle odczytuje Twoje zdanie :mrgreen:

Stan_shrimp zapytał - czy test na GH pokaże wynik 6 jeśli będzie tylko CaO - ciekawy jestem czy pokaże sam MgO ale to sobie sprawdzę.


Fresz tylko nie traktuj tego osobiście, dokładnie zapytałem zulixa czy jak będzie sam CaO to pokaże GH-odpowiedź tak. Czy pokaże sam MgO-odpowiedź tak. Dlatego pisze że Squn miał rację przy opisie testu z miseczkami ;) jeśli wyżej napisałem inaczej to przepraszam, było późno więc zrozumcie ;)

Przydałby się tu zulix, ale nawet ma na tyle roboty z podforakiem ;)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez =Fresz= » Cz 19 sty, 2017 12:16

I o to chodzi ;-) a jak będzie i to i to w jednej miseczce to co wtedy? :-P pokaże tylko wapń czy sumę jednego i drugiego? bo Squn pisał że test nam pokaże tylko zwartość wapnia. Stąd prosiłem żebyś pokazał zulixowi to co napisałem. I zapytaj jeszcze jego czy jest coś takiego jak stopnie uwodnienia.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez stan_shrimps » Cz 19 sty, 2017 12:21

Zapytam ;)

Logicznie myśląc to powinno się to zsumować przy wyniku Gh 5 w jednej misce, KH 5 w drugiej powinno dać 10.
Z drugiej strony teraz, jak piszę pytanie do zulixa to jeśli to zmieszamy to wyjdzie też 5 bo przecież jedno i drugie ma 5, ale jeśli wsypiemy tę samą ilość CAo i MgO do jednej miseczki to powinno wyjść 10.

Ja pierdziu..wiem co chce napisać ale wyszło dramatycznie...
Ostatnio edytowano Cz 19 sty, 2017 12:31 przez stan_shrimps, łącznie edytowano 2 razy
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: GH a przewodność

Postprzez =Fresz= » Cz 19 sty, 2017 12:30

No na chłopski rozum jak już mamy wszystkie fakty to tak ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez kaboom » Cz 19 sty, 2017 13:06

Cytat z strony Zooleka odnośnie ich testu na twardości:

"Twardość ogólna to zawartość soli wapnia i magnezu w wodzie. Wpływają one w znaczący sposób na procesy życiowe organizmów m. in. przepuszczalność błon komórkowych, ciśnienie osmotyczne, przemiany biochemiczne. Twardość węglanowa (zasadowość) jest miarą pojemności kwasowej wody i zdolności do stabilizowania pH. Zasadowość powodowana jest głównie obecnością wodorowęglanów wapnia i magnezu, a w niektórych wodach także występowaniem węglanów i wodorowęglanów sodu i potasu."

Z tego wynika że jesli chodzi o GH to powinno pokazać jedne i drugie sole bez względu na to których użyjemy co do KH to tam jest już trochę namieszane bo czasami pokazuje głupoty ( kH wyższe niż GH przy zmiękczaniu wody przez stacje uzdatniające w domkach).
Ponadto trzeba pamiętać że testy akwarystyczne są tylko orientacyjne więc trzeba brać poprawkę na to ze wyniki nie musza być dokładne.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez sQun49 » Cz 19 sty, 2017 14:58

=Fresz= napisał(a):I o to chodzi ;-) a jak będzie i to i to w jednej miseczce to co wtedy? :-P pokaże tylko wapń czy sumę jednego i drugiego? bo Squn pisał że test nam pokaże tylko zwartość wapnia. Stąd prosiłem żebyś pokazał zulixowi to co napisałem. I zapytaj jeszcze jego czy jest coś takiego jak stopnie uwodnienia.


Freszu Ty wróć do czytania a nie opowiadania co kto napisał i pomyślał :) sQun napisał, co oznacza pomiar określony w stopniach niemieckich według definicji, więc czytaj uważnie i jak masz problem z interpretacją to pytaj ponownie a nie mów co myślisz :) sQun później, przywołując kubki, zadał pytanie i sobie na nie sam odpowiedział - więc jeśli naprawdę nie znasz odpowiedzi na Twoje pytanie to: jeśli w miseczce znajdzie się tylko białe z dwóch kubków i 100ml wody to masz GH 10, jeśli białe i woda z dwóch kubków GH 5
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: GH a przewodność

Postprzez stan_shrimps » Cz 19 sty, 2017 15:23

"Twardości się dodają więc oczywiste, że dodając do 100 ml tyle związków wapnia aby gH wzrosło o 5 i tyle związków magnezu aby wzrosło o 5 to sumarycznie wzrośnie o 10.
:)
JAro!
P.S. Nie chce mi się czytać forów krewetkowych :P"
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: GH a przewodność

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 19 sty, 2017 16:09

swego czasu rozmawiałem z Zuliksem o testach akwarystycznych i miedzy innymi o testach na kh i powiedział coś takiego że nie ma testu który bezpośrednio wskazuje kh te których używamy wskazują alkaliczność wody i przez to pośrednio kh i to jest tez przyczyna że czasem kh w pomiarach wychodzi wyższe niz gh wystarczy że jakaś substancja nie bedaca zwiazkiem wapnia i magnezu ma odczyn alkaiczny i test kh ja wykaże jak tww ( zawsze można to potwierdzić mierzac kh wody RO + soda oczyszczona)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron