Padające Red cherry :c

Moderator: =Fresz=

Padające Red cherry :c

Postprzez Pawelele23 » Pn 19 cze, 2017 15:23

Witam od około 2 miesięcy codziennie widzę padnięte krewetki :/ w ten sposób straciłem ich już około połowę. Zrobiłem restart i ku mojemu zdziwieniu problem nie przeszedł :/ Krewetki przechodzą wylinkę normalnie oraz noszą jajeczka. Parametry wody są raczej w normie,Temperatura wody to 24-26 stopni. Trzymam krewetki na kranówce i na początku nie było z nimi żadnego problemu. Pisząc ten post widzę kolejną jakby chętną do odejścia na inny świat. Mianowicie jest apatyczna nie przeczesuje zbiornika, głównie siedzi w jednym miejscu, często się przewraca jakby pijana. Po śmierci wnętrze krewetek jest białe. Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki :/
Pawelele23
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz 01 gru, 2016 17:44

Re: Padające Red cherry :c

Postprzez =Fresz= » Pn 19 cze, 2017 15:38

Nie ma jak Ci pomóc bo nie ma żadnych szczegółów...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Padające Red cherry :c

Postprzez raiders » Pn 19 cze, 2017 17:35

Jakie masz podłoże, jaką filtracja, jakie akwarium pojemność, jak robisz podmiany czym uzdatniasz wodę?
Jak częste podmiany i jak duże,
Czym karmisz,
Jakie parametry ma kranówka?

Daj jak najwięcej info

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Padające Red cherry :c

Postprzez Pawelele23 » Pn 19 cze, 2017 20:57

Podłoże to bazalt czarny. Za filtracje odpowiada Patmini, akwarium natomiast niewielkie 10l podmiany co tydzień około 20% uzdatniane tetra aqua safe. Podmiany robie odmulając dno spuszczam wode i uzupełniam z butelek wcześniej odstanej wody z dodatkiem uzdatniacza. Kranówka jest miękka, ph kh gh w normie jakiej potrzebują krewetki sprawdzałem to na paskach tropicala(wiem że paski zło itd ale poglądowo chciałem wiedzieć) Wyszło że azot ciut za wysoki dlatego mam rogatka w akwarium i robiłem podmiany i dalej nic to nie dało bo padają ciągle. Później myślałem że to wypławki ale przed masowymi zgonami w akwarium też były i nic się nie działo złego. Następnie zbijałem temp w akwarium z 27-28 na 25-24 i dalej to samo :/ Pisząc to krewetka wspomniana w wcześniejszym poście już padła :/
Pawelele23
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz 01 gru, 2016 17:44

Re: Padające Red cherry :c

Postprzez dylu » Wt 20 cze, 2017 05:39

Bazalt może być problemem tutaj. Napisz jeszcze coś o roślinach jakie masz i ile, czy są jakieś dodatki w stylu cynamon czy lignit, skałki jakieś może...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Padające Red cherry :c

Postprzez Pawelele23 » Wt 20 cze, 2017 09:40

Z roślin mam mech flame moss przywiązany do kamienia z rzeki, otoczaka. W teście z octem nie pienił się. Mam jeszcze trochę rogatka i gałęzatkę owiniętą wokół ceramicznego jakby korzenia kupionego w akwarystycznym. Oświetlam to wszystko 4,5 W podłużną lampą led około 8h dziennie.
Pawelele23
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz 01 gru, 2016 17:44

Re: Padające Red cherry :c

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 20 cze, 2017 18:56

malutkie akwarium zawsze sprzyja problemom a jesli do tego dołozyc niedoświadczonego akwaryste który chce przychylić nieba swoim kreweciom na każdym kroku to kłopoty murowane
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości