Kolejne porażki z caridinami..

Moderator: =Fresz=

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez etaks » Cz 29 cze, 2017 08:59

Właśnie się przymierzam do wymiany. Spuszczam przez niego ok 10l/tydzień, myślisz że przy takim użyciu filtry się zużyły?
etaks
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 05 lip, 2016 12:57

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez ShrimpStar » Cz 29 cze, 2017 09:11

Tak myślę, zwłaszcza wkład węglowy przestaje absorbować i zaczyna oddawać to co wcześniej zebrał. Jak u siebie zapomniałem o wymianie to krewetki padały, pomogła wymiana wkładów. Wszystko też zależy od składu/jakości Twojej kranówki, ale warto wymieniać te wkłady co kilka miesięcy, to nie jest duży wydatek.
ShrimpStar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 73
Dołączył(a): Cz 29 gru, 2011 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez daveron » N 02 lip, 2017 15:14

Jeśli z wkładem węglowy byłoby coś nie tak to odbiło y to się na przewodnosci wody ro.

Ja mialem podobny problem przez długi czas - pady bez przyczyny, słabe wybarwienie krewetek i zerowa przezywalmosc młodych. Nie bede sie rozpisywać, u mnie pomogły dwie rzeczy 1 - zmiana mineralizatora. Używałem glasgarten liquid gh i odkąd go zacząłem używać dziwne rzeczy się działy. Druga rzecz - odstawialem produkty bakteryjne po których też sytuacja zmieniała się na gorsze. Aktualnie maluchów mam pełno a dorosłym sztukom wróciło ładne ubarwienie.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez SUHY » Pn 03 lip, 2017 18:20

Z tym RO nie przesadzajcie , pierwszy chodził u mnie 3 lata , zmieniłem bo potrzebowałem większej wydajności .
Od roku mam nowy doję 200L tygodniowo i nie mam zamiaru nic przy nim wymieniać chyba że zacznie się coś dziać z wydajnością lub US .
Podmieniasz częściej wodę ? .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez Tasior » Pn 03 lip, 2017 19:09

Jak już zastosujesz wszystkie porady i dalej będziesz miał lipę w akwarium to zmień podłoże. Zarówno jedno jak i drugie. I odezwij się do mnie to pomogę Ci poprowadzić akwarium od podstaw mam nadzieję bez problemów ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez daveron » Wt 04 lip, 2017 11:10

Jeszcze jedna moja sugestia, na podst. tego co u mnie sie dzialo. Zauważyłem że maluchy padaja po podmiankach - trzymalem je w kotnikach i zauważyłem że na jeden dwa dni po podmiance większość z nich pada. Ewidentnie coś w chemii która lałem do wody szkodzilo krewetkom - możesz przeprowadzić podobny test. Upewnij się że Tds i temp wody do podmianki jest bardzo zbliżona i podmieniaj powoli np przez wężyk od kroplówek aby mieć pewność że to nie efekt szoku/uszkodzenia skrzeli.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez SUHY » Wt 04 lip, 2017 13:31

daveron napisał(a): Upewnij się że Tds i temp wody do podmianki jest bardzo zbliżona i podmieniaj powoli np przez wężyk od kroplówek aby mieć pewność że to nie efekt szoku/uszkodzenia skrzeli.

Tu tez bym nie szukał przyczyny .Zimą woda 13c ,przewodność nie raz o 80 us mniejsza i problemów brak .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez Tasior » Wt 04 lip, 2017 13:34

Dokładnie. Caridinie mają szeroki wachlarz parametrów... :-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez etaks » N 09 lip, 2017 11:33

Wymieniłem filtry, podniosłem przewodność na 280-300uS i zgony są nadal. Powtarza się schemat: jest wylinka - jest zgon. Jedno akwarium idzie do restartu, na pozostałe nie mam pomysłu.
etaks
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 05 lip, 2016 12:57

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez CryMore » Wt 08 sie, 2017 20:06

Wywal te podłoża, bo po pierwsze są słabe, po drugie masz tam taki muł, że Mistrz SUHY był taki delikatny to aż się dziwię. Ja jestem w trakcie restartów grubych warstw podłoża i z moich obserwacji mogę śmiało stwierdzić, że nie da się tego kontrolować bez odmulania. Raz na jakiś czas podłoże wywali trochę syfu w słup wody i masz przyczynę swoich zgonów. Nie patrzyłem skąd jesteś, ale mam trochę używanego Envi, które używam do swoich restartów to mogę się z Tobą podzielić. Zrób warstwę 1cm podłoża i będzie git majonez.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez =Fresz= » Wt 08 sie, 2017 21:48

Nigdy nie odmulałem a mój zbiornik widać w galerii... U mnie robotę robią bakterie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez CryMore » Śr 09 sie, 2017 07:09

Hybrydy, Taitibee i inne mieszańce wytrzymają "zanieczyszczoną" wodę, taiwany już niestety wybiórczo.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Kolejne porażki z caridinami..

Postprzez =Fresz= » Śr 09 sie, 2017 08:57

Taiwany też mam...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości