Masowy zgodn blue tigerów

Moderator: =Fresz=

Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez florens » Pn 18 gru, 2017 08:19

Hej,

Wczoraj po powrocie do domu znalezionych ok 25 szt zgonów na 40 krewet. Parametry PH 6,5 GH-6 KH 2 przewodność 300 uS. Kostka 25l. Filtr Patmini.

Woda od pół roku tak samo przygotowywana - wczesniej brak problemów z wylinką, co chwila samice z jajami, zero problemów. Nie zmienione zostało absolutnie nic, ani w obsadzie, roślinności, ani w sposobie przygotowania wody, dlatego nie wiem gdzie szukać przyczyny. Wczesniejsza podmiana tydzień temu, standardowo 5l. Temperatura 25st.
Wrzucam zdjęcie zgonów, ponieważ większośc z nich charakteryzowały dziwne plamy. Większość ze zgonów od razu straciła kolor, ale to chyba normalne. Maluchy poleciały tak samo ja dorosłe..
Znalezionych też kilka różowych wylinek, co do tej pory sie nie zdarzało. Wszystko wydarzyło się w ok 6h.
Ktokolwiek miał taką sytuację? Ma pomysł co się mogło zadziać i co zrobić, żeby taki sam finał nie spotkał reszty? Co prawda najładniejsze okazy już odleciały, ale chcę odtratować resztę.

Obrazek
florens
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 18 gru, 2017 07:59

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez =Fresz= » Pn 18 gru, 2017 08:46

A to nie czasami porządki przedświąteczne narobiły bałaganu w zbiorniku?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez florens » Pn 18 gru, 2017 08:58

Ja z tych, co sprzatają cały rok, a nie tylko przed świętami, także nie sądzę aby cokolwiek z tym związanego mogło mieć wpływ. :mrgreen: Zwłaszcza, ze krewetkarium jest z szybą nakrywkową.
florens
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 18 gru, 2017 07:59

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez SUHY » Pn 18 gru, 2017 10:49

Daj foto zbiornika .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez =Fresz= » Pn 18 gru, 2017 11:06

W takim razie gratuluję porządku w domu :-P jak szyba nakrywkowa to może problem z wymianą gazową...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez florens » Pn 18 gru, 2017 11:06

Jedyne zdjęcie jakie mam robione przed czyszczeniem i w trakcie podmiany wody, co zresztą widać - od 4 mies nie ma już korzenia w środku. Reszta bez zmian. Mały heniek z przodu tył to Erect Moss.
Obrazek
florens
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 18 gru, 2017 07:59

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez Raffy » Pn 18 gru, 2017 17:35

Nie było nic rozpylane w domu, jakaś chemia, zapachy
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez perwersja. » Pn 18 gru, 2017 19:24

Kiedyś mój niedoszły mąż kupił spray na kurze, mimo ze go prosiłam by uzyl tylko wilogotnej szmatki na to. Po powrocie do domu spotkał mnie identyczny widok. Nie przyznał się, dopiero jak znalazłam schowany w szafie ten spray, raczył mi powiedziec ze rozypylil go po mieszkaniu i "ze moze to to". No shit sherlock!

Może to to?

Podobnie wyglada tez wybuch biologi, czyli np. extra duzo amoniaku czy azotanów. Takie rzeczy też przerabiałam np. na podłozu help plant czy aquasubstrate aqua art. Tylko ze takie rzeczy trwały zwykle 2-3 dni zanim wybiło całe stado. Ughhh paskudztwo.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez =Fresz= » Pn 18 gru, 2017 19:57

Ale porządki już zrobił wcześniej i wszystko żyło do tej pory ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez Trolki » Pn 18 gru, 2017 22:07

Jak miałeś na powierzchni korzuch to na 90% przyducha w akwarium, miałem tak jakiś czas temu z red Tigerami ok 150szt poleciała za weekend z tym że moja wina była bo niezauwazylem jak wypadła deszczownica i nie było ruchu tafli wody.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez florens » Wt 19 gru, 2017 07:37

No powiem wam, ze bardziej stawiane było na jakąś infekcje, niż coś z zewnątrz. Zwłaszcza, ze krewety to jedyni domownicy, na które chucham, dmucham.
I nie padły wszystkie - kilka sztuk zostało i szaleją po akwa.
florens
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 18 gru, 2017 07:59

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez florens » Wt 19 gru, 2017 07:42

U mnie wszystko jest na podłozu Shripm soil. Polecacie zrobić restart?
florens
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 18 gru, 2017 07:59

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez cthulhu » Wt 19 gru, 2017 10:38

Co prawda mnie to nigdy nie spotkało, ale słyszałem od jednego z najbardziej doświadczonych hodowców Polsce, że masowe zgony OEBT to nic nadzwyczajnego i czasem się tak zdarza, że ni stąd ni zowąd potrafią znacznie przetrzebić populacje.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez florens » N 24 gru, 2017 10:18

Wigilijny poranek zaczął się kiepsko - znów 4 sztuki znalezione, z tymi samymi objawami.. a reszta? Skakała po calej kostce jak poparzona, tak jakby chciały wejśc jak najwyżej tym samym zostając np na silniki filtra, podczas gdy ja już spuszczałem wodę z akwa. Mam wrażenie, że jeszcze 2 h dłużej snu i byłoby po całej armii.

Co 2 dni profilaktycznie były robione małe podmianki, wczoraj został wyczyszczony filtr. Przez te kilka dni dostawały minerały benibachi i CSF pokarm na infekcje.
Parametry się nie zmieniły. Może lekko obniżone pH, ale mam wrażenie, że nie w parametrach przyczyna.

Dlaczego? Mniej udane okazy zwane dalej odpadem były przeznaczone na konsumpcję dla żółwia... Dbam o łańcuchy pokarmowe. :)
Jaka woda u żółwia bywa każdy słyszał. Oprócz tego, że robi ciągły syf koło siebie, to woda kranówa NIEUZDATNIANA, wlewana prosto z michy. Ku mojemu zdziwieniu przy wczorajszych porzadkach u zółwia znaleziona kreweta wrzucona z tydzień temu, widocznie nie był nią zainteresowany.
Więc jak to jest, że tutaj dmucham na każdą sztukę, wodę przygotowuje ponad 50 min, dostają żarcie najwyzszej jakości, a odpad urzeduje z żółwiem i nie potrzebuje nawet antychloru?
florens
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 18 gru, 2017 07:59

Re: Masowy zgodn blue tigerów

Postprzez Raffy » N 24 gru, 2017 15:29

Mi się wydaje, że amoniak/no2 zabija, równowaga się zaburzyła. U żółeia jest dojrzała woda bez tego, dlatego krewetka żyje. Dasz radę mi wysłać wodę? Zrobię testy :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Następna strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości