Tajwany - problem z wylinką

Moderator: =Fresz=

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Dakota » Pt 10 kwi, 2015 19:32

Z Tajwanami już Ci napisano, jakie są optymalne (najczęściej spotykane) warunki dla tych krewetek.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez jasiud31 » Pt 10 kwi, 2015 19:45

Z Taiwanami to tak... Robisz akwa, robisz parametry jakie potrzeba i czekasz :mrgreen: Przynajmniej ja tak póki co robię i nie narzekam.
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Pt 10 kwi, 2015 20:24

dlatego też według waszych wskazówek teraz przygotowałam Tajwanom parametry i.. zobaczymy jak to będzie :)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » N 19 kwi, 2015 21:21

już od około tygodnia mam w zbiorniku nowe Tajwany .. wodę podaję jak zaleciliście RO z minerałami - przed ich przybyciem robiłam podmiankę z Shrimp Minerale Aqua Art , a wczoraj podmianę z minerałami Salty Shrimp GH+ .. i czuję, że dalej jest coś nie tak :/ . Krewetki cały czas jak u mnie są siedzą pochowane, nie wiem czy cokolwiek jedzą. Wylinek kilka widziałam.. Czasami jakaś sztuka czy dwie się przejdą i tyle :( . Ogólnie kupiłam 11 sztuk.. i z 7 żyje na pewno.. a co do reszty- nie wiem. To nie jest normalne zachowanie prawda :-/ ?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez matu » N 19 kwi, 2015 21:41

U mnie też pochowane siedzą ale się mnoża. Czasami widzę tylko 3 dorosłe z kilkunastu a czasami wszystko wyłazi, pod wieczór szczególnie. Zobacz po zgaszeniu światła.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Dakota » N 19 kwi, 2015 21:42

Przy małej ilości krewetek może być normalne, mogą mieć dość pokarmu w zbiorniku i nie przychodzić na karmienie, bo nie mają potrzeby. Widzisz, jak żerują w akwarium (szczególnie jak zgasisz światło - może jest za mocne i się chowają, jest ich mało i nie czują się bezpiecznie)?
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » N 19 kwi, 2015 21:56

dzisiaj wkręciłam słabszą żarówkę - przypuszczając jak sugerujecie , że może po prostu są płochliwe, chociaż ze 25 Stripesów spaceruje i się nie boi. Po zgaszeniu światła przyglądam się jeszcze z 15 minut (nie wychodzą) bo później spać idę (światło gaśnie około 2) . Natomiast przed zapaleniem światła (a to następuje około 13) również ich nie widuję :/
Spróbuję się pocieszać tym co napisaliście ..przynajmniej dopóki nie zobaczę jakiejś krewetki martwej :-?

ps. aktualnie mam trochę kasy wolniejszej i już się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś podłoża innego i nie robić restartu .Może tymi podmianami kran + ro "uszkodziłam " Shrimp Sand. Jednak boję się kupować tak polecanego Benibachi przez to mocne zbijanie pH a drugą alternatywą ku jakiej się skłaniam jest Ada Amazonia New
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez tomek.b » Pn 20 kwi, 2015 07:00

Obydwa podłoża nad którymi się zastanawiasz będą lepsze niż Shrimp Sand.
Ostatnio edytowano Pn 20 kwi, 2015 10:34 przez tomek.b, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 20 kwi, 2015 07:09

jako 3 opcja jest równie dobre ale drozsze od beni BWS mam baniaki i na benibachi i na bws oba trzymaja ph w przedziale 5,1-5,5 i ja bym na twoim miejscu sie tego nie bał bokrewetki nie narzekaja
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Pn 20 kwi, 2015 11:15

wczoraj wykrakałam... przed snem zajrzałam do akwarium i - akurat widziałam umierającą młodziutką Wine Red. Chcąc sprawdzić czy reszta nie podzieliła jej losu wyjęłam dekoracje- korzenie z akwa i zostało tylko kilka roślin. Pozostałe Tajwanki żyły.. tylko jedna Panda miała kolory (zresztą od jakiegoś tygodnia to widziałam) , które już widziałam przy pierwszych Tajwanach -pasy niebieskawe zamiast czarnych ..i nie uciekała nawet jak ją dotykałam, a wręcz się przewracała. Obie krewetki dziś już są martwe.

Podłoże popołudniu zakupuję - muszę spróbować ratować resztę. Do 100zł wydam, byle by było jak najlepsze.
Jeśli się da to wolała bym takie którego wystarczy nasypać jak najmniej , bo bardzo nie podoba mi się duża ilość podłoża w zbiorniku ..
Pytania do Was :
- czy wszystkie wymienione podłoża Ada Amazonia New , Benibachi i BWS muszą być usypane aż po około 5cm ?
- czy te podłoża nie wyglądają "pstrokato" jak się jakaś kulka rozpadnie (niektóre aktywne mają to do siebie że kulki z zewnątrz mają kolor a po pęknięciu są jasne - czego nie lubię) ?
- po którym z tych podłoży najszybciej będzie można wpuścić krewetki, bo nie będę miała gdzie ich przetrzymać :/ ?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez SUHY » Pn 20 kwi, 2015 11:36

Każdego możesz wsypać ile chcesz , cieńsza warstwa mniej problemów .Benibachi jest mocne , wielokrotne płukanie /wyjmowanie/gmeranie nic mu nie robi , najstarsze mam ponad 2,5 r .
Co do wpuszczania bardzo indywidualna sprawa , ja wrzucam robale zaraz po zalaniu lub nast. dnia ,dodam że po prostu nie martwi mnie potencjalna strata choć jeszcze się nie zdarzyło .Ale jak widać po tematach forumowych to jedni mają w D i nic się nie dzieje inni jak z drogocennym jajkiem a efekty ......
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Pn 20 kwi, 2015 11:51

ja należę póki co do tych drugich :oops: ..
dziękuję . Zamawiam zatem Benibachi bo czas goni.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » So 09 maja, 2015 23:25

muszę dalej pociągnąć temat, bo jeszcze problemu nie rozwiązałam..

Tak w skrócie- na benibachi nic się nie zmieniło, zabiłam pełno crystali - niedobitki jakieś z nich nadal się wykruszają, a już 3 akwaria różne stoją- na Shrim Sandzie przepłukanym , na Beni i na Adzie od wczoraj. Zmieniłam filtr RO na nowy - szukając tu przyczyny. Kupiłam też konduktometr i trochę się nim posiłkuję... i w związku z nim mam pytania..

Ponieważ w akwarium na podłożu SS krewecie czuły się chyba najlepiej..a przynajmniej najwolniej ginęły , a jako że lałam tam trochę kranówki wcześniej - była wyższa przewodność - około 170 ppm. (czyli w przybliżeniu licząc 340 us) , postanowiłam taką przewodność wprowadzić też w pozostałych dwóch zbiornikach. Ten na Beni , stoi już od tygodni, więc wystarczyła jedna podmiana wody z odrobinę większą ilością Bee Shrimp Mineral i ze 140 przewodność wzrosła do 170 tak pozostając..
Interesuje mnie co robić w zbiorniku trzecim - na Adzie. Napełniłam akwa od razu wodą o docelowej przewodności - jednak po 12 godzinach spadła ona ze 170 do 130 ppm . Zgaduję że Ada chłonie teraz co się ta (w tym i minerały) i stąd spadek tak ? Dodałam więc trochę rozpuszczonego Bee Shrimp Mineral i podniosłam ponownie przewodność. Kolejne 12h minęło i kolejny spadek- do 140 ppm.

Co robić w takich wypadkach by utrzymać tą docelową przewodność ? Domyślam się , że BSM lepiej już nie dodawać, bo podniosę za bardzo GH.. czy w takim razie dobrym rozwiązaniem był by zakup Azoo Mineral Plus ? Czy.. (bo nie mam testu na GH) może podłoże początkowo zbija też tak GH, że lepiej podawać BSM aż się zatrzyma "wchłanianie" i później tylko pilnować by dawać mniej BSM kiedy przewodność zacznie rosnąć ?

kombinuję , wiem :) , ale jeszcze nie jestem gotowa się poddać w temacie Crystali ( tylko te obecnie mam)/ Tajwanów (te nadal się marzą) .
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Inc0gnit0 » So 09 maja, 2015 23:51

Powiem ci jak sam robie nie wiem czy dobrze ale puki co nic złego sie nie dzieje wiec nic nie poprawiam .Przygotowuje od pierwszego zalania wode cały czas według schematu gh 5-6 = 250us z V6 a po przejsciu na saltyGH+ = 240us ofc 10us w te czy w druga strone jest bez znaczenia. woda w baniakach na przestrzeni miesiecy powoli ma coraz wyzszą przewodność ale gh cały czas 5-6 w pierwszy dzień po zalaniu miała około 220us wczoraj przy podmiance kontrolnie wyszło 300us .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » N 10 maja, 2015 00:07

czyli około 150 ppm w zbiorniku Ci wychodzi. no więc w miarę.. u mnie się za bardzo obniża. A boję się bo widzę , że czegoś krewetkom brakuje- nie rosną, wylinek brak, a jak już to przy nich padają (ostatnio CR-ka padła, a prawie już jej się udało pancerzyk zrzucić- został tylko na przednich odnóżach : / ) . Pokarmy różne podaje, ale widocznie nie uzupełniają tego co potrzeba. Jedyną piękną wylinkę Crystala widziałam właśnie tam gdzie wyższa przewodność i odrobina kranówki (ale już teraz przy podmianach jej nie daję).
Nigdy chyba nie zapanuję nad tymi krewetkami :cry:
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości