Tajwany - problem z wylinką

Moderator: =Fresz=

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Inc0gnit0 » N 10 maja, 2015 08:42

co dodajesz do wody oprócz mineralizatora?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » N 10 maja, 2015 11:15

właśnie nic.
Kilka razy się zdarzyło wrzucić ze dwie- trzy granulki mornmonolitu (kiedyś zakupione na allegro)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Inc0gnit0 » N 10 maja, 2015 12:17

Moze powinnas dodac preparat typu mineral plus ( np : azoo mineral plus jest nie drogi stosuje go i jest oki) nie kazde akwarium sie udaje prowadzic bez suplementacji .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » N 10 maja, 2015 13:41

właśnie chyba tak zrobię, na początku tygodnia zakupię te minerały...i może witaminki też, zobaczę :)

ps. w zbiorniku na Adzie zauważyłam dziś dwie ładne wylinki :-D , więc jakiś mały plusik . Jest też wylinka na Shrimp Sandzie, ale tam mieszkają też "Sakury" więc może być ich.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez tomek.b » Pn 11 maja, 2015 06:58

Koniecznie dokup te minerały, koszt nie taki duży a będą korzyści. Witaminy również, wydaje mi się, że po nich jest wiecej życia.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez mirkocis » Pn 11 maja, 2015 21:53

SUHY napisał(a):Co do wpuszczania bardzo indywidualna sprawa , ja wrzucam robale zaraz po zalaniu lub nast. dnia ,dodam że po prostu nie martwi mnie potencjalna strata choć jeszcze się nie zdarzyło .Ale jak widać po tematach forumowych to jedni mają w D i nic się nie dzieje inni jak z drogocennym jajkiem a efekty ......


Sklaniam się osobiście do tego podejścia coraz bardziej. Ale tylko przy aktywnym. Ostatnio odpaliłem nowy zbiornik na akadamie, pierwsi oblatywacze, hybrydy CB SSS trafiły po ok tygodniu, tydzień wcześniej niż przy poprzednim zbiorniku i wygląda na to, że ponownie będzie dobrze. Ale przy neutralnym podłożu, sakurach i kranówce już tak szybko nie działam. Kilka razy się przejechałem, to teraz czekam długo przy zakładaniu na nowo.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Pn 11 maja, 2015 22:47

u mnie odwrotna sytuacja :) . Kiedy wpuszczam Red Cherry (nawet takie pod sakury mam) , lub Stripesy do niedojrzałych zbiorników na podłożach neutralnych i wodzie kranowej to nic złego się nie dzieje, natomiast na aktywnych podłożach ciągłe straty w pszczółkach
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez pierwek » Pn 01 cze, 2015 15:31

Inc0gnit0 napisał(a):Moze powinnas dodac preparat typu mineral plus ( np : azoo mineral plus jest nie drogi stosuje go i jest oki) nie kazde akwarium sie udaje prowadzic bez suplementacji .


Mam podobny problem do opisanego powyżej. Brak wilinek + powolne zgony crystali i tajwanów. W moim przypadku podłoże to benibahi a woda to RO + V6 + Azo mineral plus. Jednak to za mało. Zamówiłem w ubiegłym tygodniu kilka dodatkowych minerałów i będę wzbogacał wodę bo ewidentnie coś jest nie tak. KH 0-1 GH 6 PH w okolicach 5-5,5.
Wodę filtruję filtrem kubełkowym więc jest dość wydajnie przewodność jest w okolicach 250-270 uS.

Wg mnie V6 + Azo Mineral plus to jednak za mało. Przynajmniej u mnie.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Pn 01 cze, 2015 15:55

ja uzdatniam salty shrimp (niby kompletny minerał) i też niepowodzenia. Teraz już dodaję zarówno minerały jak i witaminy Azoo, a ostatnio dokupiłam 10 hybryd w typie CB. Pierwszy tydzień jutro mija i jeszcze żadna nie padła, zobaczymy jak będzie dalej :roll: . Zauważyłam też, że krewetki mają (cały czas miały) słaby apetyt i prawie nie rosną. Kolejne spostrzeżenie mam takie , że krewetki czują się lepiej, spacerują chętniej i jedzą kiedy widzę też, że roślinki lepiej rosną - tylko nie wiem co powoduje to przyspieszenie. Może i minerały są niekompletne i jakieś nawozy micro/macro podać w niewielkiej dawce? Na razie się wstrzymam , do zgonu pierwszej Hybrydy.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez matu » Pn 01 cze, 2015 18:21

U mnie crystale rzucają się tylko na snow flakes, bardzo to dziwne ale jak mają na to smaka to im częściej podrzucam. Może być, że twoim taiwanom coś konkretnego zasmakuje...
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Pn 01 cze, 2015 20:54

nie no.. ja już po zabiciu "kilku" porcji" Tajwanów (w sumie z 5 czy 6 razy kupowałam) zrezygnowałam. Teraz "ubijam" Crystale/Hybrydy :evil: , jakoś taniej to wychodzi zdecydowanie. Jedzenia oczywiście na rynku pełno do wypróbowania, ale to raczej nie w tym rzecz, że im nie smakuje to co mam (a mam i firmowych kilka i pokarmy Sławka, i różne inne duperelki) .. raczej nie czują się dobrze i dlatego nie mają apetytu.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 01 cze, 2015 21:16

To że krewety nie rzucaja sie na żarcie nie oznacza ze żarełko jest złe, albo im nie smakuje :) jesli zeruja w akwarium i nie tykaja tego co im podajesz to moze w akwarium jest duzo żarła naturalnego: glonów, bakterii , grzybów, sluzowców,szczatków roslinnych i zwierzecych itp i własnie to beda krewety wybierac i zjadać w pierwszej kolejności w sumie tez bym wolał swieze pachnace jabłuszko od suszonego;P , sytuacja sie zmieni gdy liczba robaków wzrosnie tak mocno ze tego naturalnego zarcia bedzie za mało by wykarmic populacje wówczas krewety nie wybrzydzaja i jedza wszystko co sie im poda i nie wazne czy to mosura, czy made by Sławek czy zwykły liść pokrzywy wszamia wszystko nawet truposze i to tak szybko ze nawet nie zauwazysz ze cos padło :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Pn 01 cze, 2015 22:26

W pełni się z Tobą zgadzam, bo i moje obserwacje to potwierdzają. I oczywiście nie brakuje glonów w zbiorniku itp. Tylko , że ja nie widzę ich chęci żerowania. Mam na tyle mało krewetek , że spokojnie mogła bym je nazwać imionami i rozpoznać większość- dlatego mogę mniej więcej obserwować ile czasu są aktywne, kiedy wychodzą, czy i co jedzą.. no i właśnie są za mało aktywne i za mały mają apetyt- ogólnie - nie rosną i problemy z wylinkami nadal.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 02 cze, 2015 20:44

sorki że nie przestudiuje całego tematu jest pózno a ja skończyłem 4-packa ale powiedz mi jakie ma parametry woda w akwarium temperatura, ph,gh, kh,no2 , czy stosujesz jakies odswiezacze powietrza w pomieszczeniu z akwarium, palisz kadzidełka swieczki zapachowe, stosujesz środki owadobójcze w mieszkaniu? jak przygotowujesz wode do podmian i jakie robisz podmiany, napowietrzasz jakos wode itp itd diabeł tkwi w szczegółach cos Tobie /nam umyka .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Tajwany - problem z wylinką

Postprzez lwica79 » Wt 02 cze, 2015 21:44

dziękuję Ci za chęci, ale już te wszystkie wymienione przez Ciebie szczegóły przestudiowałam dokładnie w tym temacie z resztą użytkowników ;-) , żaden nie przyniósł rozwiązania.
Dziś się poddałam z tym akwarium, nie będę w nie inwestować więcej, bo próżne nadzieje. Dziś już wyłowiłam z niego pozostałe Hybrydy (bo oczywiście dwie martwe znów znalazłam) .. i ostatniego Crystala- wpuściłam do innego małego zbiorniczka na Adzie- co ma być to będzie. A to konkretne akwarium będzie małym dekoracyjnym zbiornikiem choćby dla Redek- jak inne "łatwiejsze " krewetki się nie zaaklimatyzują.
Wodę zaczynam podmieniać na kran + ro, a z czasem na samą kranówkę - będzie oszczędnie i kolorowo - choć bez Tajwanów :evil: :cry:
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości