Rak miniaturowy CPO - cos wystaje z boku

Moderator: =Fresz=

Rak miniaturowy CPO - cos wystaje z boku

Postprzez daveron » Pt 05 cze, 2015 17:05

Witam,

Ostatnio u mojego CPO zauwazylem cos wystajacego miedzy 2 a 3 noga z prawej strony. Nie mam niestety apartu ktory jest w stanie zrobic dokladne zdjecie.
Budowa - biale, postrzepione, podluzne. W zasadzie wygladem bardzo przypomina male piorko. Wiem ze opis lakoniczny a zdjecia brak, ale czy mozna cos konkretnego podejrzewac ? Rak narazie zachowuje sie normalnie, jednak nie wiem co dalej. Odizolowac raczka ? Oprocz niego mam w zbiorniku stado krewetek. Czy jesli podejrzewamy pasozyty, mozna to czyms leczyc ?

Dzieki i pozdrawiam
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Rak miniaturowy CPO - cos wystaje z boku

Postprzez przemekgda86 » Pt 05 cze, 2015 20:08

Obstawiam pleśniawkę, chociaż osobiście nie spotkałem się z tym na skorupiakach. Nie zaszkodzi spróbować leczenia Aqua Tropica AT Crusta-Ecto 2, ale niech ktoś jeszcze się wypowie dla pewności.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rak miniaturowy CPO - cos wystaje z boku

Postprzez daveron » N 07 cze, 2015 18:49

Taki maly updejt - "cos" troszke uroslo, stalo sie lekko zoltawe na koncu. Dzisiaj wrocilem do domu akurat jak raczek staral sie to z siebie wyciagnac. Troszke urwal, maly kawalek dalej w srodku. Jesli ktos ma jeszcze jakies sugestie co to moze byc, bede wdzieczny.

Aktualnie raczek caly czas stara sie chwycic naros i wyrwac ja. W wypadku braku innych sugestii sprobuje z Crusta Ecto.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości