co wywołuje problemy z wylinką

Moderator: =Fresz=

co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez matdachu » N 20 wrz, 2015 19:39

Witam i na wstępie piszę że nie znalazłem nic co bezpośrednio jest odpowiedzialne za ten problem. Dlatego otworzyłem nowy temat. Proszę o konkretne odpowiedzi i nie rozpisywanie się np: padają mi krewetki co mam robić pomóżcie. Mam nadzieję że wszyscy zrozumieli o co chodzi. Po prostu krótko co powoduje i ewentualnie jak zapobiegać. Myślę że ten temat pozwoli szybko i skutecznie pozyskać wiedzę pozwalającą zapobiec wielu zgonom.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez Inc0gnit0 » N 20 wrz, 2015 20:16

1.Braki minerałów w wodzie/pozywieniu i/lub zła dieta uboga w składniki konieczne do prawidłowego przebiegu procesu linienia- prawidłowo mineralizowac wode i stosowac urozmaicona diete .
2. Czeste i gwałtowne zmiany parametrów wody lub/i nie własciwe parametry - postawic baniak zgodnie z prawidlami sztuki i wode przygotowywac według stałego szablonu. o ile bardzo żadko sie zdarzaja problemy z wylinka młodych krewetek o tyle najczesciej je miewaja krewetki dorosłe lub prawie dorosłe dzieje sie tak prawdopodobnie ze wzgledu na czestotliwośc z jaka przechodza wylinke krewetki w róznych etapach swojego zycia młodziki i maluchy linieja bardzo czesto , dorosłe juz raz na miesiac lub kilka miesiecy dlatego zmiany parametrów wymuszajace wylinke wystepujace zbyt czesto prowadza do zgonu bo dorosły robak w krótkim czasie nie zdoła 2 razy zmienic pancerzyk.
3. Osłabienie krewetek - jesli powyzsze 2 czynniki sa wyeliminowane to ten nie wystapi ( o ile nie bedziemy miec krewetek juz wczesniej utyranych zyciem)
To są moim zdaniem podstawowe powody problemów z wylinką ofc moze byc ich wiecej i moga wystepowac grupowo lub pojedyńczo ale najwazniejszym i najczestszym jest nadgorliwość chec dogodzenia krewetkom bez "pomyslunku" i ADHD akwarysty czyli paniczne reagowanie na wszelkie niepokojace symptomy :P

Jest jeszcze jeden sprawdzony sposób jak zapobiec wystapieniu tych problemów: pytać, pytać i jeszcze raz pytać przed postawieniem baniaka a nie po fakcie gdy krewety juz odwalaja telson. ... ale sie rozpisałem:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez kaboom » Pn 21 wrz, 2015 10:28

Incognito się rozpisał więc w skrócie to tak:
- niedobór składników budulcowych (nie tylko minerały ale także chitosan i reszta) - podawaj dodatkowo Mosura Gravidas, Genchem White Pellet i parę innych
- osłabienie krewetki (zła dieta, mało zróżnicowane pokarmy, mało treściwe) - podawać sprawdzone pokarmy Soja, Pokrzywa, Gravidas, Biomax #3, Biozyme, Polytase, Shrimp King Complete i inne
- infekcja krewetki
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez spining133 » Pn 21 wrz, 2015 11:37

Dieta :mrgreen:
spining133
 

Re: co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez SUHY » Pn 21 wrz, 2015 13:57

Osłabione krewetki przez złą jakość wody .

Pewnie nikt nie zauważył że temat problemów z wylinką pojawia się często na forum .Od czasu gdy posiadam krewetki nic się nie zmieniło w odpowiedziach : zła dieta /braki tego i owego .Kończy się to wlewaniem i sypaniem wszelkich dodatków , zakupem super pokarmów , a robale jak zdychały tak zdychają .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez spining133 » Pn 21 wrz, 2015 14:11

Będziesz miał dobrą jakość wody , a zabraknie budulca , krewetki będą miały problem z wylinką :-)
spining133
 

Re: co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez SUHY » Pn 21 wrz, 2015 20:14

Pierwsze problemy z wylinką pojawiły się u mnie po zaniedbaniu akwarium , dieta nie miała na to wpływu .Drugi raz po latach to samo zadziało się w akwarium w którym był wieloletni hamburg i nie było dostępu do podłoża (zarośnięte na maxa ) . Po odmuleniu problemy ustały natychmiast .
W dobrze działającym akwarium jest tyle naturalnego pokarmu że nie uwierzę w "braki pokarmowe" .
Zwykle padnięcie pojedynczej sztuki z nie całkiem zrzuconym pancerzem jest sygnałem do większych podmian wody i odmulania , zawsze pomaga .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: co wywołuje problemy z wylinką

Postprzez batman-ka » So 26 wrz, 2015 12:48

U mnie zgony i problemy z wylinką pojawiają się jedynie gdy akwarium już bardzo długo działa na podłożu aktywnym,baniak jest zaniedbany ,a dokładniej gdy dno zarosną całkowicie mchy a nadmiar brudu nie ma się jak wydostać,wtedy woda zaczyna się "kisić" ,mchy zjadają resztkę składników odżywczych a krewetki po prostu padają podczas wylinki,po zmianie akwarium im przechodzi i dieta nie ma na to wpływu.Większości pokarmów nawet nie testowałam -tych z nowości.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości