odstający pancerzyk

Moderator: =Fresz=

odstający pancerzyk

Postprzez annag » Wt 10 maja, 2016 16:14

Witam,
Znalazłam dziś rano wylinkę krewetki i teraz zauważyłam, że z jedną jest coś nie tak. Załączam zdjecie

Obrazek

Dodam, że pozostałe krewetki przeszły wylinkę dobrze. Parametry mam stałe pH 6-6.5, GH 6, KH 0-1

Co mogło być tego powodem, czy w jakimś stopniu zagraża to życiu krewetki i czy mogę coś na to poradzić?

Pozdrawiam
annag
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn 18 kwi, 2016 19:48

Re: odstający pancerzyk

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 10 maja, 2016 19:43

Ta krewetka ma problem z wylinka ona zdycha :(
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: odstający pancerzyk

Postprzez annag » Śr 11 maja, 2016 11:47

Zastanawiam się tylko co poszło nie tak przy tej wylince. Pożyła jeszcze tylko jeden dzień, rano ją wyłowiłam.
Mam nadzieję, że to jednorazowy przypadek, póki co wszystkie pomyślnie przeszły wylinki po aklimatyzacji.
annag
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn 18 kwi, 2016 19:48

Re: odstający pancerzyk

Postprzez daveron » Wt 15 lis, 2016 12:40

Miałem identyczny, pojedynczy przypadek. Pancerz z jednego boku był mocno podwinięty tak że bylo widac tkanke miękka. Co ciekawe krewetka przeżyła, zajajczyla w takim stanie i dalej żyje. Po dwóch kolejnych wylinkach już nic nie widać także problem nie zawsze śmiertelny.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: odstający pancerzyk

Postprzez Tasior » Wt 15 lis, 2016 13:40

Potwierdzam, też tak miałem, patrzę a ona ma pół głowy prostej, no to chce ją wyłowić i wywalić a ta mi ucieka i to zwinnie. To myślę ją zostawię i pożyła jeszcze kilka miechów. I przydała się bo testerem była :P
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości