Czerwonawe plamki na yellowce

Moderator: =Fresz=

Czerwonawe plamki na yellowce

Postprzez Venitel » Pn 03 paź, 2016 23:03

Witam,
Dzisiaj rano zaobserwowałem dziwne czerwone plamy na ogonie i głowie mojej krewetki yellow.

Obrazek

Obrazek

Pierwsze zdjęcie ma realistyczną kolorystykę, drugie nie.
Plamki pojawiły się dziś i jest to jedyna krewetka, które je posiada. Zachowuje się w 100% normalnie, pływa prosto, chodzi normalnie, wszystkie kończyny w porządku. Nie jest osowiała, i jednocześnie nie za bardzo ruchliwa.
Plamki te wyglądają na zewnętrzne jakby zabarwienie pancerza, są zupełnie płaskie, nie mają formy "kraterów". Jakbym miał opisać swoimi słowami, to wygląda zupełnie, jakby na nią krew prysła i zabrudziła :P
Sprawdziłem kompendium wiedzy, jednak nie znalazłem nic co by w 100% zgadzało się opisem, stąd ten post.

Krewetki ostatnio zjadły trochę pokarmu zawierającego astaksantyne. Czytałem, że nie jest zalecany dla krewetek yellow ponieważ może wpływać na ich ubarwienie. Jednak z tego co pamiętam, nie było mowy o czerwonym kolorze, a bardziej na zmianie w zielonawy, i to raczej cała krewetka a nie tylko plamy?

Parametry:
pH - 7.4
GH - 13
KH - 3

W akwarium (54L) znajdują się liczne korzenie (opuva, grab, red moor), filtracja kaskadowa fzn-1 24/7, podmiana 20% wodą z kranu co tydzień, temperatura 24 stopnie, podłoże aqua-art shrimp sand, jest 8 szyszek olchy oraz 2 liście ketapangu. Z chemii leje tylko Easy Carbo w ilościach trochę mniejszych niż zalecane. Rośliny - phoenix moss, mini pelia oraz anubias nana petite.

Proszę o pomoc w identyfikacji problemu
Venitel
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 22:02

Re: Czerwonawe plamki na yellowce

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 04 paź, 2016 04:41

wygląda mi to troche jak brazowe plamy taiwanów?( infekcja bakteryjna) ale czy to jest to samo nie wiem
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Czerwonawe plamki na yellowce

Postprzez CryMore » Wt 04 paź, 2016 23:15

zdjęcia słabe, ale obstawiał bym też przywry (rana biała w środku w czerwonej otoczce).

Edit - po jakości zdjęcia ciężko jednak stwierdzić, może być infekcja bakteryjno - grzybicza. Przy paletach przerobiłem choróbska od A-Z, wstaw lepsze zdjęcia jeśli możesz.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czerwonawe plamki na yellowce

Postprzez Venitel » So 08 paź, 2016 15:51

Przy podmianie wody obniżyłem temperaturę w akwarium z 24 do 22 stopni. Po 2 dniach wszystkie krewetki stały się bardziej żółte, a plamki z krewetki ze zdjęcia zniknęły.
Obstawiałbym zbieg okoliczności, ale może rzeczywiście temperatura pomogła.
Venitel
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): So 17 wrz, 2016 22:02


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości