zdychające red wine

Moderator: =Fresz=

Re: zdychające red wine

Postprzez totome » Wt 06 gru, 2016 00:05

Coś nie zagrało , albo zbiornik nie dojrzał jak należy , albo ty coś spaprałeś ( najczęstsza przyczyna to przekarmianie ;-) ) , robaki przenieś do stabilnego zbiornika , a ten albo zrestartuj , albo próbuj ratować
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: zdychające red wine

Postprzez sebastin1233 » Wt 06 gru, 2016 14:45

perwersja. napisał(a):no3 miedzy 20 a 50, co to za skala? co to za test... K niepotrzebnie, mozna przedawkowac tylko przy wlaniu butelki potasu do zbiornika. Ile czasu ma zbiornik?

to testy zoolek , akwarium ma ok 9 tyg. krewetki zostały wpuszczone po 4tyg. Zbiornik startowałem z dużą ilością wody z starszego zbiornika z crystalami+bakterie
sebastin1233
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 11 lis, 2016 20:15

Re: zdychające red wine

Postprzez raiders » Wt 06 gru, 2016 15:45

No3 sporo za wysoko to nie roślinny zbiornik powinieneś trzymać no3 na poziomie max 5ppm aby no3 zbić to albo ostra podmiana albo do zbiornika wrzuć pistie,rogatką ,moczarkę argentyńską te rośliny pochłaniają no3 bardzo szybko.

Druga sprawa to no2 powinno być niewykrywalne masz poprostu niedojrzały zbiornik albo gdzieś ci zalegają trupy
Lumia 640
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: zdychające red wine

Postprzez perwersja. » Wt 06 gru, 2016 16:54

sebastin1233 napisał(a):
perwersja. napisał(a):no3 miedzy 20 a 50, co to za skala? co to za test... K niepotrzebnie, mozna przedawkowac tylko przy wlaniu butelki potasu do zbiornika. Ile czasu ma zbiornik?

to testy zoolek , akwarium ma ok 9 tyg. krewetki zostały wpuszczone po 4tyg. Zbiornik startowałem z dużą ilością wody z starszego zbiornika z crystalami+bakterie


Bez komentarza. Zachwiales cykl azotowy stabilizujacego sie akwarium.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: zdychające red wine

Postprzez sebastin1233 » Wt 06 gru, 2016 21:39

raiders napisał(a):No3 sporo za wysoko to nie roślinny zbiornik powinieneś trzymać no3 na poziomie max 5ppm aby no3 zbić to albo ostra podmiana albo do zbiornika wrzuć pistie,rogatką ,moczarkę argentyńską te rośliny pochłaniają no3 bardzo szybko.

Druga sprawa to no2 powinno być niewykrywalne masz poprostu niedojrzały zbiornik albo gdzieś ci zalegają trupy
Lumia 640


5ppm No3 ile to mg/l - 15? Co do No2 to napisałem że jest mniejsze niż 0,0025mg/l czyli niemierzalne testem zoolek.Co do roślin masz racje postaram się jak najszybciej kupić te szybko rosnące.
sebastin1233
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 11 lis, 2016 20:15

Re: zdychające red wine

Postprzez sebastin1233 » Wt 06 gru, 2016 22:02

perwersja. napisał(a):
sebastin1233 napisał(a):
perwersja. napisał(a):no3 miedzy 20 a 50, co to za skala? co to za test... K niepotrzebnie, mozna przedawkowac tylko przy wlaniu butelki potasu do zbiornika. Ile czasu ma zbiornik?

to testy zoolek , akwarium ma ok 9 tyg. krewetki zostały wpuszczone po 4tyg. Zbiornik startowałem z dużą ilością wody z starszego zbiornika z crystalami+bakterie


Bez komentarza. Zachwiales cykl azotowy stabilizujacego sie akwarium.

Nie jestem chemikiem, być może popęłniłem błąd ale z tego co pamiętam to pierwszy duży skok azotowy występuje po pierwszych 3 tygodniach, a wielu akwarystów wykorzystuje dojrzałą wodę z innych akwarii np gdy dochodzi do pęknięcia lub rozszczelnienia zbiornika, poza tym w 3 innych zbiornikach niema tego problemu a byly startowane podobnie.
sebastin1233
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 11 lis, 2016 20:15

Re: zdychające red wine

Postprzez perwersja. » Śr 07 gru, 2016 11:35

sebastin1233 napisał(a):Nie jestem chemikiem, być może popęłniłem błąd ale z tego co pamiętam to pierwszy duży skok azotowy występuje po pierwszych 3 tygodniach, a wielu akwarystów wykorzystuje dojrzałą wodę z innych akwarii np gdy dochodzi do pęknięcia lub rozszczelnienia zbiornika, poza tym w 3 innych zbiornikach niema tego problemu a byly startowane podobnie.


Każde akwarium dojrzewa indywidualnie! Jeśli się nie pilnuje tego testami, to jest kupa. Szkoda tylko tych stworzeń.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: zdychające red wine

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 07 gru, 2016 16:17

Krótki quiz kto pilnuje testami start swojego akwarium ? ..bo ja nie pilnuje . Perwersjo- przesadzasz, zejdź z kolegi bo go udusisz ;P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: zdychające red wine

Postprzez perwersja. » Śr 07 gru, 2016 19:25

Pozorny zawsze ubezpieczony. Jestem tego zdania, ze cykl azotowy trzeba monitorowac.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: zdychające red wine

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 07 gru, 2016 19:32

zgoda , ale w moim odczuciu lekko przesadziłaś ze sposobem ( wielgachne tłuste litery są odbierane jak krzyk) wyrażania swojej opinii
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: zdychające red wine

Postprzez raiders » Śr 07 gru, 2016 21:08

perwersja. napisał(a):Pozorny zawsze ubezpieczony. Jestem tego zdania, ze cykl azotowy trzeba monitorowac.

Przezorny ! :)

Ja również pilnuje cyklu azotowego testem na no2 to jedyny test który wykonywałem w dotychczasowych krewetkariach a tak to jadę na tds.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: zdychające red wine

Postprzez perwersja. » Cz 08 gru, 2016 09:04

Jeju tak, przepraszam moj tel robi psikusy i przestawia wyrazy.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: zdychające red wine

Postprzez krakers » Cz 08 gru, 2016 19:43

jak testuję nowe podłoże to i owszem sprawdzam na dzień dobry parametry po starcie, natomiast później już tylko ppm i podmiany chyba że ppm rośnie to sprawdzam parametry czy już czas na restart czy wszystko ok. na początku jak zaczynałem z caridinami to fakt robiłem podmiany i testy przynajmniej raz na miesiąc teraz potrafię obserwując krewetki stwierdzić czy parametry są ok choć taiwany mają u siebie 220 ppm i śmigają że ho ho ho w drugim akwa taiwany red wszystkie jakieś 140 ppm i czasem mam wrażenie że jest dla nich za niskie bo wskakują na rogi akwa i stoją czerwone taiwany w zbiorniku po restarcie 2 miesiąc przed restartem było koło 160 -180 ppm. czyżby wychowane na wyższych parametrach i źle się czują? ogólnie zero zgonów aklimatyzacja spoko pierwsze dni siedziały wyżej choć nie wszystkie teraz luzik.

wracając do tematu nadal nie było foto baniaka chyba że tylko ja nie widzę lub przeoczyłem więc jak tu pomóc

oczywiście chodzi mi o całkowity ogląd baniaka
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: zdychające red wine

Postprzez sebastin1233 » So 18 mar, 2017 18:49

Wracając do tematu to wszystkie red ruby zdechły, ostatnie 5 sztuk w innym zbiorniku z CR infekując Crystal redy z którymi przedtem nie miałem najmniejszych problemów , obstawiając infekcje bakteryjną w drugim zbiorniku zastosowałem leczenie z opisu jaki znalazłem na Zachodniopomorskim Forum Akwarystycznym, na razie pomogło,w pierwszym zbiorniku po czerwonych taiwanach (Red Wine które zdechły) pływa nowa obsada 5 tygodni 0 zgonów .
sebastin1233
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 11 lis, 2016 20:15

Poprzednia strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości