Dziwne małe robaczki

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Dziwne małe robaczki

Postprzez cthulhu » N 19 lut, 2017 21:12

Heja,
Mam zalany zbiornik od 3 tygodni. Póki co jedynym, gołym okiem widocznym życiem w akwarium były zatoczki.
Dzisiaj przyglądając się szczegółowo akwarium, zobaczyłem do tej pory nieznane mi stworzonka. Bardzo malutkie (foty nie ma szans zrobić) poruszają się jakby ruchem skokowym (wektorowym) w toni, po szybie chodzą płynnie. Jedyne co o nich mogę powiedzieć to tyle, że są koloru jasnego i ledwo je widać. (Z początku myślałem, że to jakieś paprochy koło filtra latają.). Patrzyłem na googlach czy tak wyglądają małżoraczki, ale to raczej nie one gdyż małżoraczki wydaja mi się być większe.

Pytanie do was, co to za życie w zbiorniku mi się stworzyło ? Wiem, że być może bez foty i po samym opisie trudno o rozpoznanie, ale zakładam,że niejeden z wam mógł się z nimi spotkać. Charakterystyczny ruch tych robaczków to malutkie skoki o prostych wektorowych odcinkach.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez perwersja. » N 19 lut, 2017 21:27

Obrazek

Stawiam na oczliki :) akwarium dojrzało:))
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez cthulhu » Pn 20 lut, 2017 21:51

Tak, to te bestie. Dziwne bo we wczesniejszych baniakach ich nie mialem. W sobote planuje tigery wpuszczac a teraz sie troche wacham, bo wyczytalem ze oczliki pasozyty przenosza. Prawda to ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez cthulhu » Pn 20 lut, 2017 22:13

Dokopalem sie do postu z 2009 roku, ze oczliki w akwa to dobry znak. Mam nadzieje, ze przez te lata ta opinia sie nie zmienila :-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez =Fresz= » Pn 20 lut, 2017 22:17

Nie zmieniła ;) ale że kurcze nie wiesz o podstawach to źle świadczy :P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez cthulhu » Pn 20 lut, 2017 22:33

Cale szczescie, ze nie czuje sie z tym gorzej ;-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez =Fresz= » Pn 20 lut, 2017 22:48

Niedobrze by było jakby było inaczej :P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez cthulhu » Wt 21 lut, 2017 15:09

Ale jednak z tym Twoim przytykiem jakoś czuję się niezręcznie :-/
Co do oczlików, to mimo iż o nich słyszałem wcześniej to nigdy nie miałem okazji zaobserwować ich u siebie. Podobnie jak małżoraczków i wypławek. Sporadycznie jakiegoś małego nicienia czasem zobaczę na szybie. Z jednej strony wszystko to życie i nie ma się czym przejmować - usłyszałem od kumpla, który ma u siebie wypławki długości paznokcia i grube na mm. Z drugiej strony dziękuję za takie życie, które może zaszkodzić krewetkom. Dlatego drążyłem temat oczlików wertując po sieci gdzie były różne opinie. Większość takich, by pozbyć się tego dziadostwa. Opinie te były wyrażane przez osoby, które sugerowały karmienie krewetek bananami lub truskawkami więc wciąż nie byłem przekonany czy dobrze prawią. Kiedy znalazłem wątek na naszym forum, w którym się sam wypowiedziałeś to rozwiałeś moje wątpliwości, gdyż Twoje opinie bardzo sobie cenię. Tak myślałem, że i pewnie w tym wątku to potwierdzisz co szybko uczyniłeś.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi.... Moja przygoda z krewetkami trwa nieco ponad rok, więc osobiście dalej do początkujących się zaliczam. Faktycznie może i oczliki to podstawy ogólnej akwarystki, jednak ani w krewetkariach anie w ogólnym z rybami nigdy wcześniej ich nie miałem. Stąd moje zapytanie. W każdym razie jak coś będzie nie tak z robalami a przyczyną tego będą oczliki to będę wiedział do kogo uderzyć z zażaleniami. :mrgreen:
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dziwne małe robaczki

Postprzez =Fresz= » Wt 21 lut, 2017 15:19

Ani oczliki, ani wypławki, ani nicienie, ani małżoraczki krzywdy krewetom nie robią :P jedyne co to ich nadmiar wpływa na estetykę zbiornika. Jak masz wypławki to znaczy że przekarmiasz, a jak przekarmiasz to No3 leci w kosmos i to przez to krewetki padają a później zostają zjedzone przez wypławka nie inaczej ;-)

Do mnie razem z buckami przywędrowały wypławki, miałem ich setki co podmianę ściągałem wężykiem ale była to syzyfowa praca bo cały czas ich przybywało. Wystarczyło podanie noplanarii i od ręki jakby się zawinęły. Pamiętać trzeba że po takiej akcji trzeba zrobić większą podmiankę i dodać większą ilość bakterii. Przy tych zabiegach oczywiście krewety nic sobie z tego nie robią.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości