Nagłe zniknięcie krewetek :(

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Nagłe zniknięcie krewetek :(

Postprzez Magdalena » N 03 maja, 2009 19:17

Witam serdecznie,

Po kilku latach zdecydowalam się na ponowny zakup akwarium. Zdecydowałam się na 112 l ( po dodaniu kamieni, roślin itd ). Zakupiłam kilka ryb tj: 8 neonek, 4 prętniki, 2 ramirezki, węgorek. Będę jeszcze robiła mały porzadek z rybkami, może oddam prętniki i zdecyduje się na inną, troche większą niż 4 sztuki ławicę- myslę nad tym. Zdecydowałam się na krewetki. W sklepie doradzono mi .. no właśnie... z tego co przeglądałam w necie to wygląda to na red cherry ale gdy spytałam się sprzedawczyni czy to ten rodzaj odparła ze nie :roll: Wpuściłam krewetki i było ok, noc przetrwały bez problemu, rano sobie jeszcze "spacerowały " po akwarium a gdy wróciłam do domu o 14 już ich nie było :-/ Mąż powiedział ze gdy wstał około południu to też ich już nie widział. Roślin może za dużo nie ma, na razie , ale schowac gdzie sie krewetki mialy. Filtr raczej ich nie wciagnal, widziałam jak kilka razy biegały koło rury ssacej ale bez problemu dawały sobie radę. Czy może ramirezki je zjadły? mają tendencję do zjadania krewetek? a może skitrały się gdzie w podłoże? ( drobny żwir) . Bardzo proszę o sugestię tudzież pomoc. Pozdrawiam
Magdalena
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 03 maja, 2009 18:57

Postprzez batman-ka » N 03 maja, 2009 19:46

Raczej zostały skonsumowane,jeżeli nie ma ich w akwarium,mogły wejść do filtra,moje wiele razy wchodziły przez sitko zasysające,choć wydawało się to mało prawdopodobne,mogły też paść zagodnione przez ryby i ryby je zjadły.Znasz może ph w akwarium,nawet nie wiadomo za bardzo co to za krewetki,jaki miały kolor -czerwony czy raczej jakiś inny ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Magdalena » N 03 maja, 2009 19:55

Czerwone, napewno czerwone :) niestety ph nie znam, nie kupiłam jeszcze testów. Jedyne co mogę jeszcze doda to to ze mam nowe podloze ( plukane przez kilka godzin ) - drobny zwir, z tego co bylo napisane na opakowaniu to woda bedzie twarda. Mozliwe ze jest zjadły, tym bardziej ze byly to male krewetki, jest szansa ze jak kupie dorosle ,w sensie ze duze , to ryby ich nie zjedza?
Magdalena
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 03 maja, 2009 18:57

Postprzez batman-ka » N 03 maja, 2009 22:17

Jeżeli kupiłaś żwir po którym woda będzie twarda to krewetki pewnie zdechły przechodząc wylinkę,jeżeli masz żwir jasny dolomitowy,marmurowy lub podobne mogło tak być ,zazwyczaj wytrzymują ph do 7,5 ale zbyt wysokie nie jest dla nich dobre,natomiast jak nie mają się gdzie schować,to raczej lepiej odpuścić sobie krewetki,bo ryby będą je skubać,kup sobie chociaż test na pH to zaoszczędzisz kase na krewetki jak pH będzie za wysokie to każda zdechnie,albo zanieś wodę do sklepu i poproś o zmierzenie pH ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Magdalena » Śr 06 maja, 2009 21:15

Wszystko sie zgadza tzn kupiłam nowy zwir i wczoraj zrobiłam test, ph = 8,5, dzis obnizylam do 7. Moje pytanie ; czy przy takim zwirze ph zawsze bedzie wysokie? chcialabym nastawic sie pozytywnie na krewetki jednak z tego co piszesz boje sie ze zadna nie przezyje. Jelsi juz to kupie wieksze bo te male to ramirezki wygryzą... jesli chodzi o chowanie sie to na dniach bede kupowac zapas roslinek wiec z tym da sie cos zrobic ale najbardziej bym prosila o odp apropo ph. Pozdrawiam
Magdalena
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 03 maja, 2009 18:57

Postprzez batman-ka » Pt 15 maja, 2009 22:21

Jeżeli ph jest 8,5 od żwiru to żadna krewetka tego nie zniesie,no chyba,że sulawesi,woda zbyt twarda nie pozwoli im przejść wylinki i zejdą,natomiast ramirezki i krewetki-chyba wszyscy powiedzą -nie ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Magdalena » Cz 21 maja, 2009 22:31

Dziękuję za odpowiedź. Ph mam już w normietj w okolicach 7. Ostatnio stała klientka pobliskiego zoologicznego, która przez przypadek usłyszała moją rozmowę ze sprzedawcą powiedziała że też chciała mie krewetki lecz wegorek uniemożliwił jej hodowlę, powuedziała ze na jej oczach "rzucił się" na całkiem sporą krewetkę, która nie miała zadnych szans. Cóż, ramirezki i wegorek, trudno, chyba że zalożę małe krewetkarium w osobny akwa ;)
Magdalena
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 03 maja, 2009 18:57


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości