Co mogę dołożyć do 30l?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Co mogę dołożyć do 30l?

Postprzez olivver2 » So 14 kwi, 2018 16:01

Cześć, od 9 miesięcy mam 30l zbiornik w którym pływa tylko bojownik. Chciałabym dołożyć do niego trochę nowych lokatorów.
Parametry wody to:
NO3: 0
NO2: 0
pH: 7-7.5
PO4: 0.25-0.5
GH: 9
KH: 8
Temperatura wody: 27°C
Czy w takiej wodzie pożyją Red Cherry i ślimaki Military Helmet? Jeśli tak, to po ile sztuk powinnam kupić? Myślałam o 2 ślimakach i 5-7 krewetkach. Czy powinnam przeprowadzić ich kwarantannę?
Dodam, że akwarium jest trochę zarośnięte, trawnik to Monte Carlo, pływa 6 dużych Pisii o długich korzeniach, a w tle rośnie Ludwigia Repens, więc wydaje mi się, że krewetki miałyby się gdzie schować. Filtracja to FZN-1.
Dzięki za odpowiedzi :)
olivver2
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 14 kwi, 2018 15:54

Re: Co mogę dołożyć do 30l?

Postprzez eXrat » So 14 kwi, 2018 16:12

Ale przecież nie chodzi o to, żeby krewetki się chowały ... no chyba że taki fetysz :)
Z bojownikiem dorosłe nie będą miały raczej problemu ale młode pokolenie pan bojownik upoluje.
Parametry wody dla Neocardin w miarę OK ale ogólnie to połączanie z bojownikiem nie bardzo.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Co mogę dołożyć do 30l?

Postprzez olivver2 » So 14 kwi, 2018 16:19

Miałam na myśli, że w razie polowań miałyby miejsce żeby poczuć się bezpieczne :p
Z obserwacji mojego bojownika wnioskuję, że to raczej typ nieśmiały, nie obawiałabym się bardzo o bezpieczeństwo krewetek.
Poza tym, naczytałam się różnych postów o łączeniu bojowników z krewetkami zakończonych sukcesem, dlatego pomyślałam, że i ja mogę spróbować.
olivver2
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 14 kwi, 2018 15:54

Re: Co mogę dołożyć do 30l?

Postprzez Inc0gnit0 » So 14 kwi, 2018 18:25

Z bojownikiem i krewetkami to jak rzut moneta jeden bedzie tolerował krewetki drugi bedzie na nie polował z wielkim upodobaniem.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości