Czy da się coś wpuścić do Kakadu?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Czy da się coś wpuścić do Kakadu?

Postprzez V126 » So 17 kwi, 2010 22:03

Witam mam harem Kakadu 3+1 i teraz jeszcze trochę ich maleństwa :mrgreen: do tego 3 Platki i 4 Zbrojniki złociste w baniaku 54L. Dostałem od kumpla 3 krewetki Red Cherry (Red Fire) i jedną White Pearl, wszystkie po około 2,5 cm. Wszystkie padły ofiarą samca Kakadu. Zajęło mu to z miesiąc, bo krewetki miały gdzie się chować, ale i potrafiły uciekać, jednak i to im nie pomogło. Krewetki generalnie są super (wygląd i zachowanie), a do tego jeszcze czyszczą akwarium. Myślę, że jakby krewetki miały gdzieś po 5 cm Kakadu nie myślałby o nich jak o żarciu i tu pytanie do Was, czy są krewetki, które osiągają takie rozmiary? Od razu mówię, że nie wchodzą w grę krewetki filtrujące.
Dodam, że poczytałem opisy gatunków, ale z nich dowiedziałem się, że nie ma takich krewetek, ale gdzieś kiedyś wyczytałem, że Red Cherry dorastają do 10 cm :shock: , więc wolę zapytać i być pewnym.
Bez Gwiazdy, nie ma jazdy!
Avatar użytkownika
V126
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 17 kwi, 2010 21:41
Lokalizacja: Lublin

Postprzez chwialek » So 17 kwi, 2010 22:18

Krewetki to prawie każde możesz wpuścić do Kakadu- tylko będą one ładnym pokarmem dla nich zwłaszcza,gdy Kakadu będą bronić terytorium wylęgu.

Krewetka około 5 cm to popularna i niedroga Cardina Japonica (Amano) - pożeracz glonów i wszystkiego co spadnie na dno. Jednak tak jak wcześniej napisałem możliwe, iż nawet ona będzie smakowitym pokarmem Kakadu.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Postprzez V126 » So 17 kwi, 2010 22:21

Spróbować chyba warto niemniej jednak wszystko co żyje obok pielęgnic jest "gatunkiem zagrożonym".
Bez Gwiazdy, nie ma jazdy!
Avatar użytkownika
V126
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 17 kwi, 2010 21:41
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Krzosio » Śr 28 kwi, 2010 20:58

Amano może dorosnąć do 7cm, ale w sklepach są zwykle dużo mniejsze. Red cherry dorasta do 3,5 cm. Są też krewetki wielkoramienne, ale większe gatunki z tej rodziny mogą zabijać i zjadać ryby.
Krzosio
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 23 gru, 2009 21:35

Postprzez V126 » Wt 04 maja, 2010 22:52

Szukam panowie czegoś z całych sił, ale narazie 0 efektów.
Bez Gwiazdy, nie ma jazdy!
Avatar użytkownika
V126
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 17 kwi, 2010 21:41
Lokalizacja: Lublin


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron