boraras brigittae i krewety?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

boraras brigittae i krewety?

Postprzez vitesse7 » Wt 01 cze, 2010 16:50

Witajcie. do mojej 112l zawędrowały CR A, S i SS. niedługo SSS będą. jest obsadzona glównie mchami, czy jak bym wpuścił boraras brigittae to była bymozliwość ze mogły bvypolować namaluchy krewet? niby te rybcie sa bardzo maleńkie ale sie obawiam troche..
Avatar użytkownika
vitesse7
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 11:29

Postprzez Tasior » Śr 02 cze, 2010 13:13

Oczywiście, że będą polować. Taka jest natura ryby ;)
Zależy czy zależy Ci na hodowli krewetek, czy chcesz je mieć jako ozdoba ;)
Bo jak to drugie to pewnie, że możesz wpuścić te rybki. Wszystkich młodych nie upolują ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Postprzez vitesse7 » Śr 02 cze, 2010 13:41

czyli zostane przy samych krewetkach ;)
Avatar użytkownika
vitesse7
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 11:29

Postprzez Daniek » Śr 02 cze, 2010 15:57

A ja bym się wstrzymał z wszelkimi decyzjami dopóki nie wypowie się ktoś kto miał styczność z tą rybą ewentualnie z maculatą, bo to podobne gatunki. Każda ryba się inaczej zachowuje i wkładania każdej do jednego worka chyba nie jest dobrym pomysłem. ;-) W pewnym sklepie akwarystyczny widziałem maculaty, brigittae i galaxy z krewetkami i nie wykazywały zainteresowania małymi krewetkami. Ale tak jak mówię, niech się wypowie ktoś kto je miał.
Pozdrawiam
Daniel Stożek
Avatar użytkownika
Daniek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 18:07
Lokalizacja: Nowy Targ

Postprzez krzych0062 » Śr 02 cze, 2010 16:40

Daniek napisał(a):widziałem maculaty, brigittae i galaxy z krewetkami i nie wykazywały zainteresowania małymi krewetkami

Co do makulat i brigittek to i owszem...praktycznie nie wykazują chęci polowania na krewetki, nawet te malutkie. Makulaty pływają w moim zbiorniku, brigittki w zaprzyjaźnionym sklepie. Jeśli chodzi o galaxy to
Daniek napisał(a):W pewnym sklepie akwarystyczny widziałem

że jednak polowały i to skutecznie. Choć osobiście ich nie miałem to opieram się na opinii kolegi z zaprzyjaźnionego sklepu, w którym właśnie one wyłapały większość młodych kreweci... ;-)
Ostatnio edytowano Śr 02 cze, 2010 16:41 przez krzych0062, łącznie edytowano 1 raz
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez Daniek » Śr 02 cze, 2010 16:47

Możliwe, że galaxy byłby same albo z dorosłymi. Po prostu jest tam kilka/naście zbiorników z krewetkami i nie pamiętam dokładnie. Ale wiem, że na pewno z maluchami byłby maculaty i brigittae.
Ostatnio edytowano Śr 02 cze, 2010 16:48 przez Daniek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Daniek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 18:07
Lokalizacja: Nowy Targ

Postprzez Tasior » Śr 02 cze, 2010 16:48

Daniek, ale każda ryba jest rybą :)
Ja akurat posiadam rybki rasbora urophtalmoides i myślę, że są tego samo pokroju co briggitea, zresztą w wielu akwarystycznych sprzedają je jako briggitki.
I owszem też trzymam je z krewetkami ale w akwarium takim hmmm do ozdoby.
Ryba jest taka że co jej się zmieści do pyska to nadaje się do zjedzenia. I tak jest w każdym przypadku.
Oczywiście są ryby agresywne które polują same a są takie które tego nie robią. I do takich należą też briggitki. Ale jak jej mała krewetka która zmieści się jej do pyska śmignie koło pyska to jestem pewien że na 100% ją zje bo czemu by miała tego nie robić ;)
zresztą temat ten jest juz obcykany na wielu forach i dużo ludzi stwierdziło, że trzymając te ryby z krewetkami i bez to w drugim przypadku jest o wiele wieksza przeżywalnośc młodych krewetek.

ufff alem się rozpisał :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Daniek » Śr 02 cze, 2010 17:03

Ale tak jak mówisz; jeśli nie są nastawione konkretnie na polowanie to ewentualne straty będą na pewno nie wielkie. Agresywność też zależy od pochodzenia, warunków, karmienia ryb. A zaobserwowałeś może to jak razbora robi sobie posiłek z krewetki?
I taki mały offtop: Z którego Knurowa jesteś? :-D
Ostatnio edytowano Śr 02 cze, 2010 17:03 przez Daniek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Daniek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 18:07
Lokalizacja: Nowy Targ

Postprzez Tasior » Śr 02 cze, 2010 17:11

Nie zawuażyłem bo tak jak pisze że one nie polują typowo na krewetki ale jak im się jakas nawinie to pewnie się nią posilą. Chyba, że nie będą karmione to zaczną polować - to zaobserwowałem.

Więc jeżeli chcemy mieć akwarium ogólne- powiedzmy ozdobne to nie widze problemu. Swego czasu nawet neony, gupiki endrela miałem w takim i krewetki też sobie w nim radziły.
Ale jeżeli chcemy mieć krewetkarium w którym zależy nam na krewetkach to lepiej nie wpuszczać tam żadnej ryby.
Np moje krewety (CR i CB) nie wiedzą co to jest ryba, przez co nie mają się przed czym chować i nie mają kogo się lękać. Dzięki temu jak są jakieś młode to nawet te bardzo malutkie przecinki śmigają sobie po akwa i po szybach. Poza tym gdzie nie spojrzysz tam jest krewetka.
W akwarium z rybami już tego nie zaobserwujesz.

I taki mały offtop: Z którego Knurowa jesteś? :-D

Z tego Knurowa koło gliwic :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Daniek » Śr 02 cze, 2010 18:06

Czyli podsumowując: można trzymać te rybki w akwarium z krewetkami tylko trzeba się liczyć z tym że możliwe są w skrajnych przypadkach straty młodych krewetek :-D A jeśli chodzi o akwarium typowo hodowlane to nie ma sensu takie połączenie i nie potrzebne stresowanie krewetek. :-D

Z tego Knurowa koło gliwic :)

Szkoda, myślałem, że z tego Nowotarskiego.
Ostatnio edytowano Śr 02 cze, 2010 18:07 przez Daniek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Daniek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 18:07
Lokalizacja: Nowy Targ

Postprzez krzych0062 » Śr 02 cze, 2010 19:11

Daniek napisał(a):podsumowując: można trzymać te rybki w akwarium z krewetkami tylko trzeba się liczyć z tym że możliwe są w skrajnych przypadkach straty młodych krewetek

Dokładnie... ;-) A żeby zminimalizować straty krewetek należy zapewnić im jak najwięcej kryjówek w postaci gęstej roślinności na przykład...
Daniek napisał(a):A jeśli chodzi o akwarium typowo hodowlane to nie ma sensu takie połączenie i nie potrzebne stresowanie krewetek.

I nie tylko... Bo przeważnie w takowych akwariach żyją sobie krewecie "z górnej półki"... A chyba nikt nie chce poświęcić kreweci kosztujących 100 i więcej złociszów jako pokarm dla ryb... :mrgreen:
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości