White i blue pearl + crystal red??? I jakie rybki do 30L?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

White i blue pearl + crystal red??? I jakie rybki do 30L?

Postprzez eMJay » So 05 lut, 2011 22:35

Mam zamiar właśnie takie krewetki kupić do swojego 30L akwarium, ale nie jestem pewien czy wszystkie mogą ze sobą być bez żadnych przeszkód? Nie będą się krzyżować i nie będą z tego jakieś dziwne stworki? Jakie rybki radzicie do tego zestawu? :mrgreen:
eMJay
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 05 lut, 2011 22:32

Postprzez dziki » So 05 lut, 2011 22:44

hallo
Zaintonuję tu stary polski kawałek z disco polo. ~ ~ White Pearl i Blue Perl to jedna rodzina ~ ~ Resztę możesz dośpiewać samemu ^^

Teoretycznie z tej mieszanki potomstwo będzie się uwsteczniać i stworzy pierwotną wersję Neocardina coś co handlowo nazwano Babaulti Rainbow.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez eMJay » So 05 lut, 2011 22:50

dzięki ;-) w takim razie crystal pasi? :mrgreen: jestem początkujący, więc nie dziw się pytaniom :-P
eMJay
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 05 lut, 2011 22:32

Postprzez aquahobby1 » N 06 lut, 2011 00:01

White pearl i Blue pearl mogą być na kranówie, te parametry im odpowiadają, i dobrze się czują i rozmnażają. Natomiast krzyżują się ze sobą wynikiem czego są młode które są barwy szarej, nazywane kundelkami. Jeśli chodzi o Cristal red, potrzebują odmiennych parametrów wody (miękką i kwaśną) i na kranówce nie za długo pożyją. Biorąc jeszcze pod uwagę wielkość zbiornika, to jeżeli chcesz się cieszyć potomstwem (a duża ich ilość cieszy) najlepiej jest trzymać tylko jeden gatunek (odmianę). I bez ryb, które będą wyjadać świeżo urodzone krewetki. Ale to już Twój wybór.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez hory » Wt 01 mar, 2011 15:48

Zero rybek

Pozdrawiam; hory
hory
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 14 lut, 2011 22:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Smithi » Wt 01 mar, 2011 20:55

eMJay napisał(a):dzięki w takim razie crystal pasi? jestem początkujący, więc nie dziw się pytaniom


nie pasi, jak jestes poczatkujacy zacznij od red cherry.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez MST » So 16 kwi, 2011 23:04

aquahobby1 napisał(a):... Jeśli chodzi o Cristal red, potrzebują odmiennych parametrów wody (miękką i kwaśną) i na kranówce nie za długo pożyją...


Tu się z Tobą kolego nie zgodzę - wszystko zależy jaką kto ma kranówkę. U mnie Crystale żyją i mnożą się na potęgę, mimo, że od zawsze stosuję wyłącznie odstaną kranówkę (Ph6,7 Gh 8 Kh3-4 mam w kranie).

Smithi napisał(a):nie pasi, jak jestes poczatkujacy zacznij od red cherry.


Kolejna osoba trzymająca się kurczowo sereotypów. Ja zaczynałem od Crystali i wcale na złe to nie wyszło ani mi, ani kreweciom.
Faktem jest, że łatwiej jest zapewnić byt krewetkom z rodziny Neocaridina (Red Cherry, White Pearl, Blue Pearl, itd.), niż Caridina (Crystale, Tigery, itp), natomiast nie jest koniecznością zaczynanie właśnie od tych pierwszych. Przy odrobinie chęci, pewnej ilości wiedzy i starań można spokojnie rozpocząć przygodę krewetkową z Crystalami.


Wracając do głównego tematu - najlepiej zaczynaj stopniowo:
1. wybierz, czy bardziej chcesz mieć Blue, czy White Pearle (nie łącz ich razem)
2. gdy się zaaklimatyzują i wszystko będzie ok możesz sprowadzić Crystale
3. co do rybek w tak małym akwarium to raczej nie będzie wyboru wielkiego - oczywiście możesz wpuścić kilka sztuk jakiś małych rybek (odradzam raczej polecane wszędzie gupiki - przerobiłem ten temat). U siebie mam jedynie w 45tce kilka sztuk neonów simulansów i strat wśród krewetek nie widać, nie interesują się młodymi kreweciami.
MST
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 02 paź, 2010 21:22
Lokalizacja: Rzeszów / Zaczernie

Postprzez aquahobby1 » N 17 kwi, 2011 09:16

MST napisał: od zawsze stosuję wyłącznie odstaną kranówkę (Ph6,7 Gh 8 Kh3-4 mam w kranie). No tak, jak się ma taką kranówkę. :-D Tylko pozazdrościć. Niestety nie każdy ma taką, i musi kombinować. I tu są problemy, trzeba doświadczalnie dojść do odpowiednich parametrów sprzyjających tym krewetkom. A to jest ciernista droga. Dlatego wszyscy, którzy mają twardą wodę w kranie, polecają na początek krewetki którym to nie przeszkadza.
Ostatnio edytowano N 17 kwi, 2011 09:18 przez aquahobby1, łącznie edytowano 2 razy
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: White i blue pearl + crystal red??? I jakie rybki do 30L

Postprzez Roni » Pt 15 lis, 2013 13:34

MST , napisałeś .......czy bardziej chcesz mieć Blue, czy White Pearle.......żeby najpierw wsadzić do zbiornika a potem ewentualnie Red Cristal (jak ktoś by chciał ;-) ) powiedz mi co to za odmiana "Blue" i jakie jeszcze można trzymać krewecie z RC żeby było dobrze , pozdro.
Pozdrawiam Robert
Avatar użytkownika
Roni
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 17 lip, 2009 21:34
Lokalizacja: Warszafka

Re: White i blue pearl + crystal red??? I jakie rybki do 30L

Postprzez =Fresz= » Pt 15 lis, 2013 13:38

Roni widziałeś datę ostatniego postu i kiedy ostatni raz MST był na forum? :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: White i blue pearl + crystal red??? I jakie rybki do 30L

Postprzez Roni » Pt 15 lis, 2013 13:42

W sumie to nie , data postu to w zasadzie nie ma znaczenia bo można zawsze odpowiedzieć ale fakt nie wiem czy MST jest na forum czy nie ha ha ha .... no nic jak już go nie ma to może ktoś powie co miał na myśli ? :lol:
Pozdrawiam Robert
Avatar użytkownika
Roni
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 17 lip, 2009 21:34
Lokalizacja: Warszafka


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości