Zakładanie akwa z krewetkami. Pytanie o współlokatorów

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Re: Zakładanie akwa z krewetkami. Pytanie o współlokatorów

Postprzez kaboom » Wt 27 sty, 2015 17:04

Ryby i krewetki jako karma dla kraba rozumiem, trochę drogo ale kto bogatemu zabroni. Jedyny krab który nie zrobi nic krewetkom to Limnopilos naiyanetri ale on nie potrzebuje półek. Rybki do krewetek jeśli juz muszą być to jak najmniejsze.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Zakładanie akwa z krewetkami. Pytanie o współlokatorów

Postprzez Pethro » Wt 27 sty, 2015 17:19

Limnopilos naiyanetri fajne są, masz te kraby ?
Pethro
 

Re: Zakładanie akwa z krewetkami. Pytanie o współlokatorów

Postprzez kaboom » Wt 27 sty, 2015 22:13

Niestety nie.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Zakładanie akwa z krewetkami. Pytanie o współlokatorów

Postprzez adrianCK » Śr 28 sty, 2015 20:02

Cześć!
Ja mam w krewetkawium drobniczkę jednodniówkę i w sumie jest to jedna z najmniejszych rybek jednak w stosunku do młodych krewetek jest to dość agresywna co znacznie uszczupla przyrosty. W ogólnym akwarium mam neona inesa i wydaje mi się że jest mniej agresywny - przede wszystkim trzyma się w środkowej części akwarium - drobniczka pływa wszędzie a ze względu na mały rozmiar wpłynie w każdą kryjówkę.
Avatar użytkownika
adrianCK
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz 26 maja, 2011 10:36
Lokalizacja: Kielce/gm. Łopuszno

Re: Zakładanie akwa z krewetkami. Pytanie o współlokatorów

Postprzez daveron » N 07 cze, 2015 20:56

Witam,

Odnosnie pytania jakie kraby - z podobnych zwierzatek mozna umiarkowanie polecic miniaturowe raczki cambarellus patzcuarense ver orange. Sa przepiekne, uwielbiaja sie wspinac i sa dosyc kontaktowe - mozna karmic je reka, przyzwyczajone beda brac karme z miedzy palcow swoimi szczypcami. Dodatkowo super wygladaja krewetki siedzace na ich grzbietach podczas gdy raczek sobie zasuwa po zbiorniku.

Jednak trzeba sie liczyc ze stratami w krewetkach - rak, to rak jest agresywny a krewetki to dla nich pokarm. Wszystkie starsze i juz nie tak szybkie krewetki zostana szybko zlapane przez raki i zjedzone, niektore mlode jesli nie sa wystarczajaco ostrozne tez. Jesli mamy duzo krewetek i nam to nie przeszkadza, to ok - ja mialem dwa raczki i raczej wiecej ich brac nie bede. Jeden byl bardzo agresywny i polowal caly czas, krewetki mialy regularnie przyciete antenki. Drugiego jeszcze mam - jest spokojniejszy, ale widzialem go juz wcinajacego 3 krewetki, a pewnie kilka udalo mu sie tez dostac jak nie widzialem.

Ogolnie krewetki z latwoscia im uciekaja i pewnie nie wiecej niz pol procenta ich prob konczy sie powodzeniem, ale jesli trzymamy jakies ciekawsze krewetki to i tak bedzie nam to przeszkadzac.

Zaznacze tez, ze mialem tylko samce, byc moze samice sa nieco bardziej towarzyskie i nie beda atakowac o ile sa najedzone. Jesli ktos moze cos powiedziec na ten temat byloby super.

Pozdrawiam.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Poprzednia strona

Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron