Krewetki i inne skorupiaki.

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Krewetki i inne skorupiaki.

Postprzez damianospl » So 02 mar, 2013 09:24

Witam !
Mam pytanko - z jakimi innymi skorupiakami mogę trzymać Krewetki red cherry ? :-)
Dodam , że obecnie są z małym ( 10 sztuk ) narybkiem gupika , oraz młodymi kiryskami pstrymi.
Tych ostatnich muszę się pozbyć , ponieważ wydaje mi się że zjadają młode redki. :-/
Co polecicie?


Pozdrawiam !
damianospl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 23:13
Lokalizacja: Ćmielów

Re: Krewetki i inne skorupiaki.

Postprzez pierre » So 02 mar, 2013 10:23

Napisz przede wszystkim też jaki masz zbiornik. Wrzuć zdjęcie. Wtedy się obaczy.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Krewetki i inne skorupiaki.

Postprzez damianospl » So 02 mar, 2013 12:23

http://imageshack.us/gal.php?id=sZerks_myZyrmaeX4NWU1unLpA
Tutaj są 3 zdjęcia , wszystkie brzydko wyszły chyba od światła , ostatnie zwłaszcza jakieś dziwne wyszło :-)

Wymiary 30cmx30cmx35cm (30l)
damianospl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 23:13
Lokalizacja: Ćmielów

Re: Krewetki i inne skorupiaki.

Postprzez Rafal.Kowalski » So 02 mar, 2013 12:26

Z takimi, które nie będą dla nich zagrożeniem. Jako, że to RC, więc z powodzeniem mogą im towarzyszyć ślimaki - polecam różowe zatoczki Planorbella sp. znakomici czyściciele resztek, przeciwdziałają ich rozkładowi na dnie, nie mnożą się za szybko, poza tym inne ślimory jak Brotie - ciekawy wygląd, zachowanie i rozród (są żyworodne). Raków i krewetek Amano nie polecam bo są dość agresywne i redki mogłyby ucierpieć. Rybki, które u Ciebie zamieszkują do oddania albo przenosiny do innego zbiornika. Kirys pstry szybko rośnie i to dość spory (do 7cm). Gupik z kolei choć niewielki to jednak ciekawski i przez tę cechę może nie tyle poluje na krewety co bierze je do pyszczka, co dla tych ostatnich nie kończy się dobrze, są uszkadzane i padają (mówię o dorosłych krewetach), młode są zjadane :-( .
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Re: Krewetki i inne skorupiaki.

Postprzez damianospl » So 02 mar, 2013 12:33

Zapomniałem dodać , że zatoczki mam z nimi ;)
Ściągnąłem ich dla Anentome Helena , których też posiadam kilka sztuk ( niedługo będzie dużo więcej , bo około 20 "poduszeczek" widzę ;)
Co do Rybek , to kirysków właśnie się pozbywam , możliwe że już dzisiaj ich nie będę miał , a gupiki są narazie malutkie (max 1cm) więc już teraz muszę się ich pozbywać? , oczywiście później zamierzam ich oddzielić od krewetek jak podrosną.
A może ma ktoś wiedzę czy można redki połączyć z Limnopilos naiyanetri ? Bo myślę że z racji wielkości mogłyby sobie żyć razem, ale chce się zapytać jakiegoś posiadacza ;)
damianospl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 23:13
Lokalizacja: Ćmielów

Re: Krewetki i inne skorupiaki.

Postprzez damianospl » N 03 mar, 2013 20:27

Kirysków już brak , a co do skorupiaków to pomożecie mi?
Może ktoś coś łączy ze sobą z nich ? ;)
damianospl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 23:13
Lokalizacja: Ćmielów

Re: Krewetki i inne skorupiaki.

Postprzez fanbmw » Pn 04 lis, 2013 11:19

ja mam RC w 112 l razem z raczkami orange no i rybkami i ślimakami. Krewetki są szybkie i ewentualnie bardzo małe mogą paść ofiarą raczka, ale krewetki mnożą się błyskawicznie.
fanbmw
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 02 lis, 2013 16:57


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości