Zbrojniki

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Zbrojniki

Postprzez mintaka » N 08 cze, 2008 13:30

Witam wszystkich! Pytanie odnośnie trzymania w jednym baniaku (300 l., - ośmiokąt o wys. 60cm) krewetek wraz ze zbrojnikami (lamparci + niebieski). Zastanawiam się, czy krewetki nie są zbyt delikatne na ciężkie cielska glonojadów, które mogą je najzwyczajniej zgnieść. Znalazłam gdzieś odpowiedź, że krewetki są szybkie i bez problemu można razem trzymać ze zbrojnikami, ale podchodzę do tego sceptycznie. Co Wy na to?
Pozdrawiam!
mintaka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): N 08 cze, 2008 13:19

Postprzez pszemoo » N 08 cze, 2008 14:34

Myślę,że trzymanie krewetek karłowatych z takimi "smokami" jak zbrojnik lamparci nie przyniesie nic dobrego. Jeżeli nawet zbrojnik ich nie zje, to na pewno będą zestresowane jego obecnością, a to nie prowadzi do niczego dobrego, odbije sie na pewno na ich zdrowiu :/ Ja bym sie pokusił o jakieś wielkoramienne, ewentualnie filtrujące, np. Atya Gabonensis według mnie jest piękna a dorasta do sporych rozmiarów.
Ostatnio edytowano N 08 cze, 2008 14:35 przez pszemoo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pszemoo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 23 sty, 2008 02:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tobik » So 14 cze, 2008 16:43

Ja trzymam w swoim 500l (200x50x50) zbiorniki niebieskie razem z karłowatymi krewetkami i nigdy nie zauważyłem żeby choć w niewielkim stopniu interesowały się sobą nawzajem. Moim zdaniem możesz spokojnie trzymać je razem krewetki są szybkie i cwane i byle zbrojnik nie jest w stanie im zaszkodzić. A czy będą się niepokoić ich obecnością szczerze wątpię, jeśli poczują się zagrożone to po prostu sie schowają w roślinach i tyle.
Pozdrawiam Tobik
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości