Co to za stworzenie? [zdjęcia]

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Co to za stworzenie? [zdjęcia]

Postprzez superkb » So 04 maja, 2013 17:29

witam w jednym z moich akwariów z krewetkami dzis na cabombie z trudem ale zauwazylem przedziwne jak na akwarium stworzenie takie jak na fotkach. stworzenie ma jakies 1,5cm dlugosci siedzialo sobie calkiem nieruchomo a jak chcialem je zlapac pensetą to wystrzelilo jak z procy i gdzies mi zwiało.. ma kolor zielonkawy nieco przezroczysty bardzo podobny do koloru cabomby i trudny do odnalezienia wsrod zieleni. charakterystyczny jest ogon widoczny na zdjeciach - taki zlozony z 3 pletw przyokrąglonych od tylu.. nie mam pojecia skad to sie u mnie wzielo. pierwszy raz spotykam takie cos w akwarium. co to moze byc??

Obrazek

Obrazek


edit: cholera strasznie to podobne do larwy waszki.... pytanie jesli to to - jakim cudem...?

http://www.wazki.pl/etapy_zycia.html
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Re: Co to za stworzenie? [zdjęcia]

Postprzez fisz » N 05 maja, 2013 16:00

Na pewno jest to larwa ważki. Najprawdopodobniej przyniosłeś to z roślinami kupionymi w sklepie zoologicznym
fisz
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pn 23 maja, 2011 20:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to za stworzenie? [zdjęcia]

Postprzez macieywr » Śr 05 cze, 2013 19:06

Radziłbym ją złapać, i pogonić zanim zajmie się krewetkami :)
Avatar użytkownika
macieywr
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr 29 wrz, 2010 06:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to za stworzenie? [zdjęcia]

Postprzez aquahobby1 » Śr 05 cze, 2013 20:23

Larwa Łątki, równie drapieżna jak larwa ważki. Krewetki wciąga. Możesz mieć ich więcej, jeżeli jest jedna. Składają jaja w łodygi roślin. Ja kiedyś zaobserwowałem, jak przyleciały przez otwarte okno, i składały jaja w akwarium. Ale najczęściej przynosi się je z zebranymi roślinami z rzeki czy jakiegoś innego zbiornika wodnego.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości