Krewetka Amano

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Krewetka Amano

Postprzez Wiktoria » Pn 04 sie, 2008 18:19

Witam! Od niedawna posiadam narazie jedną krewetke Amano (niedlugo planuje kolejny zakup)Chciałam sie zapytac czy dobrych ma lokatorow:Mieczyk,Neon,Molinezja,2xzałobniczka,kirysek i jeszcze jakąś rybke nie znam nazwy jak znajde to napisze:)Bardzo prosze o odpowiedz :lol:
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez KuMaK » Pn 04 sie, 2008 18:29

Witam

Trzymam krewetki z neonkami, u molinezjami oraz mieczykami no i kiryski i nie widze zadnych problemów. Tym bardziej ze to jest Amano Shrimp :D nie bedzie problemu
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wiktoria » Pn 04 sie, 2008 18:37

KuMaK napisał(a):Witam

Trzymam krewetki z neonkami, u molinezjami oraz mieczykami no i kiryski i nie widze zadnych problemów. Tym bardziej ze to jest Amano Shrimp :D nie bedzie problemu


Pewien facet z zoologika powiedział mi ze molinezje bedą za"ostre" dla krewetek;/Dlatego wziełam tylko jedną narazie bo sie bałam...Przy okazji wcisnął mi jakies zarcie dla ryb miesozernych...gdzie jest zawartosc min.40%kryla...A drugi powiedział mi ze te krewetki sobie poradzą;)Jutro jesli wszystko bedzie ok kupie jeszcze 2 zeby nie było jej smutno a czy krewetka filtrująca nadaje sie do red charry i Amano??:DTeraz karmie ją tropical Shrimp Sticks a to krill flake tez sie nadaje? :-)
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Wiktoria » Pn 04 sie, 2008 18:38

a ta kolejna rybcia to chyba brzanka,chciałam sie jeszcze zapytac jakie inne krewetki moge jeszcze z nią trzymac??Planuje zakup jeszcze jednej Amano i kilku Red Charry lub filtrująca :)
Ostatnio edytowano Pn 04 sie, 2008 18:42 przez Wiktoria, łącznie edytowano 3 razy
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez cmepro » Pn 04 sie, 2008 19:09

Jeśli chodzi o trzymanie krewetek z rybami to najczęściej proponuje się razbory. Są to małe rybki spokojne stadne i w mniejszym stopniu zagrażające krewetkom, zarówno dorosłym jaki młodym. Trzeba pamiętać o kilku zasadach, pojemność baniaka i wtedy dopasować odsadę, zakamarki, porastające akwarium mchy rośliny kryjówki itp. Wiadomo im więcej kryjówek gdzie mogą sie schować krewetki tym lepiej dla nich. Molinezje to ruchliwe rybki i wszędobylskie i w miarę spore więc mogą być zagrożeniem dla krew.

Wiktoria napisał(a):czy krewetka filtrująca nadaje sie do red charry i Amano??
Nadają sie ale musisz pamiętać że filtrująca jest większa i pakowanie jej w mały zbiornik jest bez sensu (nie wiem jakim baniakiem dysponujesz/jaki planujesz mieć).

Wiktoria napisał(a):Teraz karmie ją tropical Shrimp Sticks
Żadna rewelacja ten pokarm... owszem moje jedzą, ale daj im mieszankę innych pokarmów którą dostałem na start i wolą tamto, SS jedzą dopiero wtedy jak nie ma niczego innego albo wszystko zostało rozkradzione.

Wiktoria napisał(a):Planuje zakup jeszcze jednej Amano i kilku Red Charry lub filtrująca :)
Dokup Amano i możesz dorzucić kilka sztuk RC z filtrujących bym zrezygnował, chyba że masz odp. akwarium i Ci sie podobają, bo dla mnie są paskudne :-P Wyglądaja niczym przerośnięty kleszcz :mrgreen:
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35

Postprzez Wiktoria » Pn 04 sie, 2008 19:24

cmepro napisał(a):Jeśli chodzi o trzymanie krewetek z rybami to najczęściej proponuje się razbory. Są to małe rybki spokojne stadne i w mniejszym stopniu zagrażające krewetkom, zarówno dorosłym jaki młodym. Trzeba pamiętać o kilku zasadach, pojemność baniaka i wtedy dopasować odsadę, zakamarki, porastające akwarium mchy rośliny kryjówki itp. Wiadomo im więcej kryjówek gdzie mogą sie schować krewetki tym lepiej dla nich. Molinezje to ruchliwe rybki i wszędobylskie i w miarę spore więc mogą być zagrożeniem dla krew.

Wiktoria napisał(a):czy krewetka filtrująca nadaje sie do red charry i Amano??
Nadają sie ale musisz pamiętać że filtrująca jest większa i pakowanie jej w mały zbiornik jest bez sensu (nie wiem jakim baniakiem dysponujesz/jaki planujesz mieć).

Wiktoria napisał(a):Teraz karmie ją tropical Shrimp Sticks
Żadna rewelacja ten pokarm... owszem moje jedzą, ale daj im mieszankę innych pokarmów którą dostałem na start i wolą tamto, SS jedzą dopiero wtedy jak nie ma niczego innego albo wszystko zostało rozkradzione.

Wiktoria napisał(a):Planuje zakup jeszcze jednej Amano i kilku Red Charry lub filtrująca :)
Dokup Amano i możesz dorzucić kilka sztuk RC z filtrujących bym zrezygnował, chyba że masz odp. akwarium i Ci sie podobają, bo dla mnie są paskudne :-P Wyglądaja niczym przerośnięty kleszcz :mrgreen:



Dzieki za wszystkie porady;)Mam akwarium 40l a drugie 250l tylko ze w 250l są pyszczaki wiec wszystko trzymam w 40l co prawda to nie są duze ilosci rybek 2 mieczyki i takie wiesz;)tzn.Filtrujące nie podobają mi sie zabardzo lecz czytałam ze Amano czuje sie w ich towarzystkie lepiej chciałam je kupic ze wzgledu na moje krewetaski;)A ile jeszcze moge dokupic krewetek??;)
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez cmepro » Pn 04 sie, 2008 19:54

Wiktoria napisał(a):lecz czytałam ze Amano czuje sie w ich towarzystkie lepiej
Nie słyszałem o tym. Wiem że krewetki czuja się lepiej w stadach, czyli kilka sztuk a nie 1 czy 2.

Wiktoria napisał(a):A ile jeszcze moge dokupic krewetek??;)
Jeśli masz 1 Amano to doku ze 2-3 i kilka sztuk RC, najlepiej z 2-uch różnych źródeł po 5-6 szt. żeby wymieszać krew.

Tylko myślę o tej Twojej obsadzie...
Wiktoria napisał(a):Mieczyk,Neon,Molinezja,2xzałobniczka,kirysek
Noenki to rybki stadne i nie trzyma sie ich w pojedynkę, żałobniczka to samo, 2 szt to nie stadko a para, kiryski też stadne są.

Wiktoria napisał(a):a ta kolejna rybcia to chyba brzanka
To samo co wyżej trzyma sie po kilka sztuk.

I pytanie jakie masz roślinki mchy korzenie bo takie rzeczy lubią krewetki. Wtedy będą miały szanse przeżyć, inaczej skończą jako żywy pokarm.
Ostatnio edytowano Pn 04 sie, 2008 19:57 przez cmepro, łącznie edytowano 1 raz
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35

Postprzez Wiktoria » Pn 04 sie, 2008 19:58

Tylko myślę o tej Twojej obsadzie...
Wiktoria napisał(a):Mieczyk,Neon,Molinezja,2xzałobniczka,kirysek


Noenki to rybki stadne i nie trzyma sie ich w pojedynkę, żałobniczka to samo, 2 szt to nie stadko a para, kiryski też stadne są.

Wiktoria napisał(a):a ta kolejna rybcia to chyba brzanka
To samo co wyżej trzyma sie po kilka sztuk.[/quote]

tzn.Neonkow mam 5,kiryska jednego Załobniczki były 3 lecz jedna umarła była u mnie bardzo długo,brzanek mam 4.
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Wiktoria » Pn 04 sie, 2008 19:59

A czy moge dokupic jeszcze dwie Amano i ok.10 sztuk red charry??:)
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez cmepro » Pn 04 sie, 2008 20:08

Nie chce Ci źle doradzić, bo obawiam się że masz ciut za dużo ryb, niby krewetki się zmieszczą ale to może być jedno wielkie polowanie na nie.
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35

Postprzez Wiktoria » Pn 04 sie, 2008 20:24

w takim razie ile około moge dokupic jeszcze krewetek??:)
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez KuMaK » Wt 05 sie, 2008 08:35

a jaki to litraz ( może nie doczytałem ) ??

Jak juz pisałem trzymam je z rybami ale mi padają od syfu ( za dużo jest krewetek ) i nie mam jak tego ogarnąć. W każdym razie liczba wisienek się nie zmienia ( mimo iż często padają ) ale nadrabiają to sexem :mrgreen: wiec jest oki
Ostatnio edytowano Wt 05 sie, 2008 08:35 przez KuMaK, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wiktoria » Wt 05 sie, 2008 13:35

Krewecia ma sie bardzo dobrze lata po akwarium jak opentana :mrgreen: Dzis postarałam sie rozszyfrowac jej płec i najprawdopodobniej jest to chłopczyk :mrgreen: Dzis albo jutro pojade dokupic jeszcze troche krewetek zeby nie był sam:)A ryby praktycznie juz nie zwracają na nią uwagi
Ostatnio edytowano Wt 05 sie, 2008 13:35 przez Wiktoria, łącznie edytowano 1 raz
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Wiktoria » Wt 05 sie, 2008 14:10

Chciałam sie zapytac poniewaz planuje zakup raczej babaulti chciałam sie zapytac czy one mogą zyc z red charry i Amano?
Wiktoria
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 04 sie, 2008 18:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez cmepro » Wt 05 sie, 2008 14:30

Wiktoria napisał(a):planuje zakup raczej babaulti chciałam sie zapytac czy one mogą zyc z red charry i Amano?
Tak mogą i żadna ze sobą sie nie krzyżuje. RC i Baba. spokojnie sie w miarę szybko mnożą, gorzej z Amano... młode potrzebują słonej wody do rozwoju.
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35

Następna strona

Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość