Jakie ryby pójdą na kranie ?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Jakie ryby pójdą na kranie ?

Postprzez piasio » Pt 28 lut, 2014 09:17

Jakie małe rybki pójdą an kranówce (neon inseia, rozbora galaxy, lub coś w ten deseń ?)
PH 0k 7,6, gh 14, kh 13
Ważne też żeby nie były to ryby które wyżrą do cna red cherry ;-)

A przy okazji zwykłe redki mi bez problemu idą na tej wodzie.. czy sakury podołają ?
54L Razbora Galaxy & Red Cherry
Avatar użytkownika
piasio
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 17 sie, 2013 10:30
Lokalizacja: Plewiska/Poznań

Re: Jakie ryby pójdą na kranie ?

Postprzez =Fresz= » Pt 28 lut, 2014 09:25

Redki bez problemów na tej wodzie żyją bo w TAKICH warunkach powinny żyć i tak samo jest z sakurą i całą rodziną Davidi. Pewnie naoglądałeś się zbiorników specjalistów którzy trzymają te krewetki na aktywnym i stąd takie wnioski. Jeżeli chodzi o rybki to oczywiście mogą być na takiej wodzie ale zapewniam że ładnego stada krewetek się nie dorobisz bo te są wyjątkowo wyrafinowane i uwielbiają polować w mchu.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie ryby pójdą na kranie ?

Postprzez piasio » Pt 28 lut, 2014 10:11

no dokładnie.. mam kilka sakur które były trzymane na aktywnym markowym podłożu i minerałach salty bee shrimp.. Planuje je przerzucić do baniaka na kranie ale wolałem się upewnić bo przeskok jest dość duży (teraz siedzą z cristalami)

A jeśli chodzi o razborę galaxy to różne sprzeczne informacje dostałem dot. tego czy da radę na kranie. Akurat krewety nie są w tym baniaku priorytetem..
54L Razbora Galaxy & Red Cherry
Avatar użytkownika
piasio
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 152
Dołączył(a): So 17 sie, 2013 10:30
Lokalizacja: Plewiska/Poznań

Re: Odp: Jakie ryby pójdą na kranie ?

Postprzez =Fresz= » Pt 28 lut, 2014 10:36

Razbore galaxy to ja miałem jak tylko pojawily się o niej informacje w sieci i je sobie sprowadzilem. Miałem je na wodzie z kranu i się pięknie mnozyly.


Naskrobane na SGS4 ☆ tapatalk☆
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie ryby pójdą na kranie ?

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 28 lut, 2014 18:02

Potwierdzam razbora galaxy bezproblemowo na kranie sie rozmnaza co do wyjadania krewetek oceniam ze jest znacznie mniej skuteczna niz neon inesa niemniej napewno trzeba sie liczyc ze stratami w krewetkowej obsadzie i tu najwiekszy wpływ ma mnogosc kryjówek i gestosc obsady roslinnej dajacej schronienie kreweciom w pierwszych dniach życia, po 2-3 tygodniach sa bezpiecznie wyrosniete.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości