Małe białe punkciki .. co to?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez sylwekw » Pn 25 sie, 2014 19:04

tomek.b napisał(a):Więc poprostu ciesz się Bracie, że je masz.
A może wpuść tam jakaś małą, głodną rybke, która chętnie się nimi zajmie?! ;-)


No właśnie chodzi mi po głowie kilka sztuk Razbory Galaxy ??
sylwekw
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2014 13:01

Re: Odp: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez =Fresz= » Pn 25 sie, 2014 19:19

Kup kup to i z krewetkami zrobią Ci porządek :D

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez sylwekw » Wt 26 sie, 2014 06:25

Trochę mnie zaskoczyłeś .... przecież krewetki są tego samego rozmiaru co te Galaxy a poza tym :-) sam napisałeś w wątku :-) Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami

=Fresz= napisał(a):.....
Kirysek Pigmejowy
.....
Otoski
........

Microrasbora Galaxy (Celestichthys margaritatus) Jest to nowy gatunek odkryty w
sierpniu 2006 roku, a naukowo opisany przez Roberta Tyson’a w 2007 roku. Celestichthys
margaritatus zamieszkuje mokradła Salween znajdujace sie niedaleko jeziora Inle w Myanmarze. Na
stanowisk naturalnych ryba ta była łowiona razem z: M. rubescens, Channa harcourtbutleri i Yunnanilus
sp. Według relacji autora naukowego opisu, ryby te ¿yły w małych, płytkich stawach, gesto obrosnietych
roslinnoscia. Niestety obecnie gatunek ten na stanowiskach naturalnych mo¿e by zagro¿ony wyginieciem.
Spowodowane jest to miedzy innymi niekontrolowanymi połowami przedstawicieli tego gatunku przez
firmy zajmujace sie importem ryb akwariowych. Microrasbora „Galaxy” , czyli
Celestichthys margaritatus osiaga 14-21mm. Ciało tej małej ryby pokryte jest białymi
“gwiazdkami” znajdujacymi sie na niebieskim tle. Płetwy sa obwiedzione szerokimi
czerwonymi pasami. Mo¿na zaobserwowac dymorfizm płciowy, samice sa bledsze, maja pełniejsza partie
brzuszna, a ich czerwone obramowanie płetw, nie jest tak wyrazne i kontrastowe jak u samców. Gatunek
ten idealnie nadaje sie nawet do niedu¿ych akwariów. Dobrze prezentuje sie w akwariach roslinnych jako
jedyny mieszkaniec, lub razem z małymi przedstawicielami krewetek czy innymi drobnymi rybami, jak na
przykład Dario dario, czy razbory z rodzaju Boraras czy. Do chowu i hodowli najlepiej nadaje sie woda o
temperaturze 20-25°C, pH około 6,4-7,0, raczej srednio twarda. Chetnie gatunek ten zjada drobny
pokarm ¿ywy i mro¿ony, tak¿e pobiera pokarmy suche o drobnej frakcji. W akwariach Celestichthys
margaritatus składa ikre na roslinach, chetnie na mchu jawajskim albo innych substratach.
Prawdopodobnie gatunek ten nie jest płodny, składa około 30 ziaren ikry. W temperaturze 24°C młode
wykluwaja sie po 3-4 dniach, a pływaja po kolejnych 4. Młode rosna szybko, pobieraja chetnie drobny
pokarm. Charakterystyczne ubarwienie dorosłych ryb młode uzyskuja w wieku około 12 tygodni. U mnie urodziło się około 20 młodych które mają się dobrze :mrgreen:

....
sylwekw
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2014 13:01

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez lonio » Wt 26 sie, 2014 07:10

Jeśli zależy Ci na młodych krewetkach, to zapomnij o Galaxy. Dużych krewetek nie ruszą. Wiem to z autopsji. Jedyny plus jaki miałem z wpuszczenia Galaxy do Sakur, to taki, że Galaxy miały dostęp do żywego pokarmu i chwila moment mi się wytarły, dając kilkadziesiąt młodych.
No ale swoją drogą, super sobie poradziły z wszelkiej maści nitkami na szybach :)
lonio
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 23 kwi, 2014 13:44

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez =Fresz= » Wt 26 sie, 2014 07:44

sylwekw napisał(a):Trochę mnie zaskoczyłeś .... przecież krewetki są tego samego rozmiaru co te Galaxy a poza tym :-) sam napisałeś w wątku :-) Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami

=Fresz= napisał(a):.....
Kirysek Pigmejowy
.....
Otoski
........

Microrasbora Galaxy (Celestichthys margaritatus) Jest to nowy gatunek odkryty w
sierpniu 2006 roku, a naukowo opisany przez Roberta Tyson’a w 2007 roku. Celestichthys
margaritatus zamieszkuje mokradła Salween znajdujace sie niedaleko jeziora Inle w Myanmarze. Na
stanowisk naturalnych ryba ta była łowiona razem z: M. rubescens, Channa harcourtbutleri i Yunnanilus
sp. Według relacji autora naukowego opisu, ryby te ¿yły w małych, płytkich stawach, gesto obrosnietych
roslinnoscia. Niestety obecnie gatunek ten na stanowiskach naturalnych mo¿e by zagro¿ony wyginieciem.
Spowodowane jest to miedzy innymi niekontrolowanymi połowami przedstawicieli tego gatunku przez
firmy zajmujace sie importem ryb akwariowych. Microrasbora „Galaxy” , czyli
Celestichthys margaritatus osiaga 14-21mm. Ciało tej małej ryby pokryte jest białymi
“gwiazdkami” znajdujacymi sie na niebieskim tle. Płetwy sa obwiedzione szerokimi
czerwonymi pasami. Mo¿na zaobserwowac dymorfizm płciowy, samice sa bledsze, maja pełniejsza partie
brzuszna, a ich czerwone obramowanie płetw, nie jest tak wyrazne i kontrastowe jak u samców. Gatunek
ten idealnie nadaje sie nawet do niedu¿ych akwariów. Dobrze prezentuje sie w akwariach roslinnych jako
jedyny mieszkaniec, lub razem z małymi przedstawicielami krewetek czy innymi drobnymi rybami, jak na
przykład Dario dario, czy razbory z rodzaju Boraras czy. Do chowu i hodowli najlepiej nadaje sie woda o
temperaturze 20-25°C, pH około 6,4-7,0, raczej srednio twarda. Chetnie gatunek ten zjada drobny
pokarm ¿ywy i mro¿ony, tak¿e pobiera pokarmy suche o drobnej frakcji. W akwariach Celestichthys
margaritatus składa ikre na roslinach, chetnie na mchu jawajskim albo innych substratach.
Prawdopodobnie gatunek ten nie jest płodny, składa około 30 ziaren ikry. W temperaturze 24°C młode
wykluwaja sie po 3-4 dniach, a pływaja po kolejnych 4. Młode rosna szybko, pobieraja chetnie drobny
pokarm. Charakterystyczne ubarwienie dorosłych ryb młode uzyskuja w wieku około 12 tygodni. U mnie urodziło się około 20 młodych które mają się dobrze :mrgreen:

....


sylwekw jak to mówią to było już dawno temu i nie prawda heh trzeba było przeczytać cały wątek to byś doczytał ze ta rybka to świetny kłusownik i młode krewetki dla niej to jak zabawa dziecka w piasku ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez sylwekw » Wt 26 sie, 2014 08:24

Hmmm .. no cóż 4 szt. Galaxy są już w krewetkarium :-( :-( .. w takim razie będę musiał poczekać aż podrosną i trafią do głównego zbiornika - ale tam to pewnie one będą musiały walczyć o życie :-( :-( - chyba lepiej jak je za jakiś czas sprzedam lub zamienię .. ale zanim doczekam się szansy na pierwsze młode krewetki to jeszcze pewnie trochę potrwa.

A tak przy okazji, po wczorajszej podmianie wody te "białe punkciki" zniknęły (albo ich liczba się tylko zmniejszyła i nie rzucają się w oczy) :-)
sylwekw
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2014 13:01

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez sylwekw » Śr 27 sie, 2014 22:00

A jeśli nie Galaxy to co powiecie o razbora-borneanska-brigittae jako towarzystwo dla Crystali?
sylwekw
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2014 13:01

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez SUHY » Cz 28 sie, 2014 08:14

Albo ryby ,albo krewetki - Jeśli razem to bez młodych .

cyt : Co się do pyska rybce zmieści zostanie zjedzone nie ważne jak się nazywa i jaka by spokojna nie była .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Małe białe punkciki .. co to?

Postprzez sylwekw » Cz 28 sie, 2014 08:30

No właśnie tak sobie wczoraj leżałem wieczorem i myślałem i też doszedłem do wniosku, że niepotrzebnie znowu kombinuję. Bez sensu te moje pomysły.
Nie ma tematu - zostaję w tym zbiorniczku tylko z krewetkami (te cztery Galaxy które na "nieszczęście" już tam są za jakiś czas poszukają innego domu).

A wracając do sedna tego wątku to jakoś te białe punkciki jak już wspominałem gdzieś się "podziały" i ich nie widać tak jak to było wcześniej.
sylwekw
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2014 13:01

Poprzednia strona

Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości