Sąsiedzi moich krewetek

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Sąsiedzi moich krewetek

Postprzez xbubax » N 08 lut, 2015 14:13

Witam, jestem nowy na forum a zarazem poczatkujacy w sprawach krewetek.

Mam akwarium ok 30l, a w nim krewetki RC. Maja sie bardzo dobrze u mnie. Bardzo zalezy mi żeby moje krewecie mialy jakies towarzystko. Bardzo proszr o porwde jakie rybki mogly by byc z krewetkami. Wiem ze zawsze jest obawa o podjadanie malych, lecz mam nadzieje ze doradzicie mi cos.

Myslalem nad microrasborami galaxy lub teczankami filigramowymi.
Zalezy mi na ladnych rybkach(narzeczona:p) chodz z przyjemnoscia uslysze wasze rady i propozycje jakie rybku moglbym wpuscic do mojego akwarium.

Pozdrawiam i licze na szybkie odpowiedzi.
xbubax
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 08 lut, 2015 14:01

Re: Sąsiedzi moich krewetek

Postprzez tomek.b » N 08 lut, 2015 14:28

W tym temacie napewno znajdziesz wiele cennych porad:
viewtopic.php?f=30&t=371
:-)
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Sąsiedzi moich krewetek

Postprzez xarbuzx » N 08 lut, 2015 14:36

Dzięki wielkie:) a może ktoś tak z własnych doświadczen opowie mi o rasborkach i teczankach? chciałbym zebrac jak najwięcej opini
xarbuzx
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 05 lut, 2015 17:16

Re: Sąsiedzi moich krewetek

Postprzez xbubax » N 08 lut, 2015 15:56

Wpadly mi jeszcze w oko Boraras Brygittae dzieki podeslanemu linkowi. Co sadzicie o nich i krewetkach oraz w moim litrazu ile moglo by byc sztuk. Oraz czy wie ktos gdzie mozna je dostac w okolicy jaworzno, oswiecim ew. kato?
xbubax
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 08 lut, 2015 14:01

Re: Sąsiedzi moich krewetek

Postprzez adrianCK » N 08 lut, 2015 19:37

Ogólnie to żadna z rybek nie będzie miłym towarzystwem dla krewetek. Co byś nie wybrał to małe krewetki będą smakowitym pokarmem. Miałem jedne z najmniejszych rybek (drobniczkę jednodniówkę) z krewetkami i nawet mniejsze osobniki intensywnie polowały na krewetki. Małe rybki mają to do siebie,że potrafią wpłynąć we wszystkie zakamarki. Musisz się liczyć z tym, że przyrosty krewetek będą słabe i raczej nie będziesz oglądał kilkudniowych krewetek spokojnie żerujących.
Avatar użytkownika
adrianCK
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Cz 26 maja, 2011 10:36
Lokalizacja: Kielce/gm. Łopuszno


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości