akwarium roślinne, RC i?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

akwarium roślinne, RC i?

Postprzez iBoT » Pt 20 mar, 2015 18:15

Witam :D mam akwarium z roślinami 45litrow, a w nim 25 krewetek red cherry. Chcialbym jeszcze cos w nim hodować, bo krewetki sie chowają i jest pusto, a ma być ono ozdobą. Chciałbym prosić o opinie oparte na waszych doświadczeniach :D szukałem duzo na forum, ale nie wiem czy cos nadaje sie do takiej pojemności. Chciałbym jakies ryby/raczki :)
iBoT
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 sty, 2015 17:50

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez =Fresz= » Pt 20 mar, 2015 18:19

Ja bym powiedział żeby dokupić większą ilość RC albo nawet sakury które mają jeszcze większy urok ze względu na wybarwienie. Ale jak już sie uparłeś żeby dać coś więcej to musiał byś dobrze obsadzić roślinami akwarium co by rybki nie mogły zjeść całego dorobku krewetkowego. Możesz wtedy kupić jakieś np małe rasborki.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez iBoT » Pt 20 mar, 2015 18:22

Tylko z sakur i rc nie wyjda mi kundelki? Wlasnie myślałem nad tymi razborami ale nie ma ich w zoologicznym u mnie, a z wysyłka chyba kiepsko...
iBoT
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 sty, 2015 17:50

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez =Fresz= » Pt 20 mar, 2015 18:54

Nie, będziesz mógł się pobawić w selekcję czyli zostawisz same samiczki RC i taka urodzi juz ładniejsze potomstwo a przynajmniej powinna. Szukaj może ktoś wysyla pksem czy pociągiem. Ja nie raz kupowałem rybki wysylkowo i nic nie padało.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 20 mar, 2015 18:56

Jesli nie zalezy ci na jakosci krewetek( a nie zalezy skoro selekcje chcesz powierzyc razborkom które to z szczególnym apetytem zjadaja malutkie krewetki które wykazuja kolor czerwony od maleńkosci) polecam mikrorazbore galaxy - danio margaritatus 10-15szt na ten litraz bedzie oki
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez =Fresz= » Pt 20 mar, 2015 18:58

Albo brygitki też są fajne i tak nie buszują po krzakach.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez iBoT » Pt 20 mar, 2015 22:19

a posiada ktoś z was kraba Limnopilos naiyanetri ? :)
wyczytałem że jest przyjazny i zyje w zgodzie z krewetkami :) zreszta ma 1,5cm wiec chyba nie bedzie polował na młode? :D
iBoT
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): So 17 sty, 2015 17:50

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez spining133 » So 21 mar, 2015 05:52

Gdybyś potrzebował brygitek to znalazł bym coś .
spining133
 

Re: akwarium roślinne, RC i?

Postprzez daveron » N 07 cze, 2015 21:04

Jak bedziesz mial okolo 60-80 krewetek w bianiaczku bedzie je z latwoscia widac caly czas.
Jesli chodzi o raczki to cambarellus patzcuarense ver orange - przepiekne, ale okazyjnie beda zjadac dorosle, wolniejsze krewetki.
Rybki z kolei moga wcinac mlode, takze jeszcze gorzej.

Moim zdaniem najlepsza opcja jest dorzucenie ciekawych slimakow i drugiego sortu krewetek - takich ktore nie beda krzyzowac sie z red cherry, a jesli na to nie mozesz sobie pozwolic np ze wzgledu na to ze trzymasz ekipe na wodzie kranowej, to polecam raczka - duzo ciekawszy od rybek i bedzie sial mniejsze spustoszenie w ich populacji.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości