jak hodować krewetki tiger

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

jak hodować krewetki tiger

Postprzez addamek » Pn 22 gru, 2008 16:48

siemano, chciałbym hodować krewetki tiger , lecz jestem początkujący i chciałbym otrzymać do tego jakieś wskazówki. wiem ze niektóre krewetki potrzebują słonej wody do rozwoju, ale tego gatunku to chyba nie dotyczy. więc jak ktoś już hoduje lub hodował te krewetki to proszę o pomoc.
ZEN
addamek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 21 gru, 2008 15:46
Lokalizacja: Sopot

Postprzez =Fresz= » Pn 22 gru, 2008 17:02

Informacje zaczerpnięte z innego forum akwarystycznego ;-)

Warunki wodne: Temp. ok. 25 st. C, 8 GH, 6 - 7 pH.
Urządzenie zbiornika: Piaszczyste podłoże, korzenie, drobnolistne rośliny, można dać na dno kilka liści bukowych.
Pokarm: Glony, pokarmy sztuczne ze spiruliną.
Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne. Samica nosi jaja w ilości ok. 50 sztuk. Młode wykluwają się po 4 tygodniach i osiągają dojrzałośc płciową w wieku 3 -4 miesięcy.

Pokojowo usposobiona krewetka. Wskazane towarzystwo spokojnych ryb i krewetek. Caridina sp. "Tiger" bardzo chętnie zjada glony i w akwarium nie powinno ich zabraknąć - w razie potrzeby należy dokarmiać. Rozmnaża się bez większych problemów, trzeba tylko zadbać o dobre warunki wodne i natlenienie.
Urządzenie i wielkość zbiornika podobne jak u innych Caridina - najlepiej trzymać stadko "Tigerów" w akwarium od 20 litrów wzwyż. Jeżeli mają mieć towarzystwo wskazany większy zbiornik. Krewetka ta ładnie prezentuje się w licznej grupie, akwarium gatunkowe z dużą ilością "Tigerów" jest wyjątkowo atrakcyjne :) Caridina sp. "Tiger" należy do tzw. grupy serrata i dlatego wpółtowarzyszami w akwarium nie mogą być inne gatunki krewetek z tej grupy (a także odmian barwnych C. "Tiger"), gdyż mogą się między sobą krzyżować.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez addamek » Pn 22 gru, 2008 17:23

a co to jest GH i jak można uzyskać 6-7 ph?
ZEN
addamek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 21 gru, 2008 15:46
Lokalizacja: Sopot

Postprzez addamek » Pn 22 gru, 2008 17:25

i jak można rozrurznić płeć u tej krewetki?
ZEN
addamek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 21 gru, 2008 15:46
Lokalizacja: Sopot

Postprzez kierkier » Pn 22 gru, 2008 17:29

A poczytaj leniu trochę!
kierkier
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): N 03 lut, 2008 08:40
Lokalizacja: Toruń

Postprzez =Fresz= » Pn 22 gru, 2008 17:59

Tak jak poprzednik napisał POCZYTAJ! wystarczy poszukać a napewno jak nie na forum to w google znajdziesz odpowiedzi ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Adekm89 » Pn 22 gru, 2008 18:39

Nawet u nas na www.krewetki.org jest opisane, samice posiadają siodełka i są większe od samców, GH to twardość ogólna
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez clapek » Wt 23 gru, 2008 08:37

Kto szuka ten znajdzie :-P
Obrazek
clapek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 20 mar, 2008 12:26

Postprzez addamek » So 10 sty, 2009 23:08

siemanko to znowu ja. mam trzy krewetki white pearl z czego dwie z nich to samice, jedna z nich ma coś podobnego do jajeczek w okolicy siodełka, więc nie wiem co to znaczy bo zauważyłem to dopiero przedwczoraj, proszę o jakieś informacje. pozdrawiam :)
ZEN
addamek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 21 gru, 2008 15:46
Lokalizacja: Sopot


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości