60l Red Cherry + Razbory klinowe i co dalej?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

60l Red Cherry + Razbory klinowe i co dalej?

Postprzez musialik » Wt 19 maja, 2015 12:34

Witam, mam pytanie do forumowiczów. Jaką mogłbym dolożyć mała ławice albo jakis harem aby wypelnic troche miejsca w akwarium. Mam tam 10 razbor i mnustwo krewetek.

Prosze o jakies propozycje obsady co by mogło tutaj jeszcze pasować

Oto akwa
Obrazek
Ostatnio edytowano Śr 20 maja, 2015 10:05 przez musialik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
musialik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 10 lut, 2015 14:15

Re: 60l Red Cherry + Razbory klinowe

Postprzez przemekgda86 » Wt 19 maja, 2015 13:00

Podstawowa zasada, jeśli chcesz uzyskać młode krewetki, to rybki odpadają, no może poza otoskami i małymi kirysami.Co do razborek się nie wypowiem, bo ich jeszcze nie miałem.
Jeśli natomiast nie zależy Ci na potomstwie, ładnie z redkami prezentowałaby się niewielka ( około 10 osobników) ławica neonów czerwonych.
Trzeba jednak mieć na uwadze, że neony preferują wodę miękką, i kwaśną, w związku z czym, mogą nie być jakoś szczególnie zadowolone, ale też nic negatywnego dziać się z nimi nie powinno (no chyba że masz bardzo twardą i zasadową wodę). Jakie masz parametry wody?
Edit:
Krewety lubią dużo drobnolistnych roślin, rogatki, gałęzatki, potrzebują też kryjówek żeby miały gdzie się schronić przed rybami po linieniu, a u Ciebie trochę puściutko...
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 60l Red Cherry + Razbory klinowe

Postprzez musialik » Wt 19 maja, 2015 13:20

To juz moje 3 krewetkarium. Akurat taki wystruj mi pasuje. Na zdjeciu tego nie widac ale krewetrk tam jest mnustwo i nie zalezy mi juz na mlodych. Dokladnych parametrow nie znam bo nigdy nie robilem zadnych testow ale z tego co wiem mam w wodzie mnustwo kamienia wiec woda raczej twarda. Razborom pasuje bo radosnie plywaja. Wiec do twardej wody moze ktos poda jeszcze jakies przyklady rybek.

halo?
Avatar użytkownika
musialik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 10 lut, 2015 14:15

Re: 60l Red Cherry + Razbory klinowe i co dalej?

Postprzez musialik » Śr 20 maja, 2015 20:28

Widze ze po raz kolejny mozna liczyc na wasza pomoc..

Zauwazylem ze na odpowiedzi moga liczyc tylko ci ktorzy sie znacznie udzielaja na forum ale ci mniej aktywni sa olewani.
Tak ze "dziekuje" temat do zamkniecia
Avatar użytkownika
musialik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 10 lut, 2015 14:15

Re: 60l Red Cherry + Razbory klinowe i co dalej?

Postprzez Dakota » Śr 20 maja, 2015 20:49

Tu mało kto trzyma krewetki z rybami, więc ciężko liczyć na 5 stron odpowiedzi. Na tej stronie http://rybyakwariowe.eu/gatunki-ryb-akwariowych/ masz dość obszerne kompendium wiedzy na temat ryb akwariowych, warto przejrzeć, może znajdziesz jakieś nieduże ryby lubiące twardą wodę.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: 60l Red Cherry + Razbory klinowe i co dalej?

Postprzez kaboom » Śr 20 maja, 2015 22:09

SKORO NIE POTRAFISZ SIĘ KULTURALNIE WYPOWIADAĆ TO NIE LICZ NA ŻADNE ODPOWIEDZI.
Ostatnio edytowano Cz 21 maja, 2015 11:07 przez kaboom, łącznie edytowano 1 raz
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: 60l Red Cherry + Razbory klinowe i co dalej?

Postprzez musialik » Cz 21 maja, 2015 07:30

oo a co nagle sie dalo odpowiedziec? wystarczy sie oburzyc troche? to moze przy nastepnym moim pytaniu od razu puszcze wam ...... to odpowiecie szybciej

Kolego musialik emocje proszę trzymać mocno na wodzy i nie psuć miłej atmosfery.
Avatar użytkownika
musialik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 10 lut, 2015 14:15

Re: 60l Red Cherry + Razbory klinowe i co dalej?

Postprzez przemekgda86 » Cz 21 maja, 2015 08:28

Ale o co Ty masz teraz pretensje? Przecież wyżej wyjaśniono dlaczego jest tak małe zainteresowanie tematem :evil:
Od kiedy użytkownicy mają obowiązek wypowiadania się w tematach, w których nie mają nic do powiedzenia? :shock:
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości