Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez D.K. » Cz 14 kwi, 2016 19:41

Witam. Chciałbym zapytać się osób które posiadały te 2 rybki która z nich będzie spokojniejszym towarzyszem krewetek. Początkowo akwarium (45l z Hamburgiem) miało być tylko dla robaków ale.... Postanowiłem dołożyć coś pływającego bo strasznie pusto. Nie chciał bym jakiejś konkretnej selekcji hybryd i ewentualnych taiwanów (chce ją ograniczyć do minimum ;-) ) dlatego co wybrać?! :D
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez marek_z_81 » Cz 14 kwi, 2016 19:50

Swego czasu miałem z krewetkami razbory. Przeżywalność krewet zerowa. Tych drugich nie miałem.
Shrimp Set 20 z Crystal Red
300l z biotopem Malawi
Avatar użytkownika
marek_z_81
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 08 kwi, 2016 16:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez Toma93 » Cz 14 kwi, 2016 20:11

Teraz mam rasborki u mnie w akwa z krewetami. Z krewetek coś tam zostaje, niestety nie za dużo... na dniach oddam je. Jak krewetki to nie rybki, chyba że w osobnym akwa :)
Toma93
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 31 mar, 2015 22:23
Lokalizacja: Pierwsza Stolica :)

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez strzelcu112 » Cz 14 kwi, 2016 20:43

Wydaje mi się że jeśli Moodrok sloneczny osiąga ok 6cm oraz jak pisze chętnie przyjmuje pokarm żywy oraz mrożony to młode krewetki nie dadzą rady..
strzelcu112
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 06 sty, 2016 20:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 14 kwi, 2016 21:12

miałem razbory galaxy z redkami przezywalnośc młodych krewetek oceniam na 50% jesli zalezy ci na krewetkach i rybkach to tylko otoski :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez Kamciu » Pt 15 kwi, 2016 13:49

Ja miałem modrooki. W najbliższym czasie planuje ponownie ich zakup do ogólnego. Możesz spróbować z Pseudomugil Gertrudae (są mniejsze), ale też nie spodziewaj się spektakularnych osiągnięć. Teraz w 50 mam endlery z red cherry i widzę sporo krewet, wcześniej jak miałem neony to nic nie było. Nie widziałem także żeby gupiki jakoś specjalnie polowaly na krewety. Otoskow nie miałem, więc nie wiem jak się zachowują.
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez andrew_wroc » N 17 kwi, 2016 04:59

Miałem razbory, które najzwyczajniej na świecie urządzały polowania na małe krewety. Widziałem to na własne oczy kilka razy i stwierdziłem, że dziękuję. Przeżywalność akurat była całkiem niezła, bardzo dużo roślin, kryjówek itd. No ale sam widok jak ryba poluje na krewetki to jednak nie na moje "nerwy" ;) Przy czym warto podkreślić, że ofiarą padały takie najmniejsze przecinki. Krewety wielkości tak mniej więcej od 7 mm już nie ruszały, robiły co prawda jakieś podejścia no ale nie zjadały.

Jeśli bardzo zależy Tobie na krewetkach, to odpuść rybki.
andrew_wroc
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 03 mar, 2016 16:47

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez locdog » Pt 27 maja, 2016 20:06

Tak gwoli ścisłości to nazwa Razbora galaxy została wymyślona przez sprzedawców.
Prawdziwa nazwa tej rybki to Danio margaritatus czyli Niebiańskie Danio perłowe.
Koło razbory to ta ryba nawet nie stała.
Avatar użytkownika
locdog
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 36
Dołączył(a): Cz 10 lip, 2014 17:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Razbora Galaxy vs Modrook Słoneczny

Postprzez =Fresz= » Pt 27 maja, 2016 20:10

Nazwa ta powstała przy okazji jej odłowu ze środowiska naturalnego i wejścia na rynek. Kiedy się pojawiła kosztowała 25zl/szt , pamiętam to jak dziś a było to z 9 lat temu jakoś. Później wprowadzono jej prawidłowe nazewnictwo książkowe. Jak mówisz razbora galaxy to od razu wiadomo o jakiej rybce mowa ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości