red cherry poczatki

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

red cherry poczatki

Postprzez mada » So 04 kwi, 2009 20:11

witam wszystkich kilka dni temu kupiłem kilka krewet red cherry z racji tego ze akwarium dla nich jeszcze nie gotowe musiałem wpuścić do zbiornika ogólnego 240l - roślin dosyć sporo obsada: zbrojniki niebieskie, mieczyki, neony innesa,brzanki sumatrzańskie, danio różowe,
w akwarium mam dosyć dużą grotę dla zbrojników i wszystkie krewetki tam siedzą co można zrobić żeby z tamtąd wychodziły ? tylko nie mówcie ze wyjąć grotę:D jestem początkujący więc przepraszam jeśli to głupie pytanie:)
mada
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 11:27

Postprzez cmepro » So 04 kwi, 2009 21:02

Siedzą tam bo pewnie tak się czują bezpiecznie, w sumie nie ma co się dziwić... mały robaczek w wielkim baniaku otoczony rybkami która tylko czekają kiedy zjedzą coś żywego zamiast płatków.
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35

Postprzez Kukol88 » So 04 kwi, 2009 21:18

Krewetki mogą byc wystraszone tych rybek z racji tego, że te rybki dosyc szybko pływają. Może z czasem krewetki sie przyzwyczają i zaczną wychodzic (wkoncu muszą coś jeśc ;-) )
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez =Fresz= » So 04 kwi, 2009 21:25

No ja bym nie powiedzial że grotę a właśnie rybki :-P bo albo rybki albo ci.... :-P żeby widzieć częściej krewetki mozna kupić też ich więcej :-P a tak na poważnie krewetki lubią żyć i rozwijać się w akwarium bez innych "przeszkadzajek" czyli rybek ;-) przygotuj dla nich niewielki baniak nasyp drobnego czarnego bazaltu lub jak Cię stać Ade lub tańszy odpowiednik ASII, do tego trochę korzeni mchów jakiś filtr z gąbką o małych oczkach i zacznij zabawę z hodowlą tych ciekawych skorupiaczków ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez mada » So 04 kwi, 2009 21:56

no właśnie przygotowuje 12l akwa jak na razie tylko jeszcze troszkę korzeń musi się wymoczyć i będzie fajnie mchy już zamówiłem wszystko jest na dobrej drodze:)
powiedzcie czy zamiast bazaltu może być piasek?
mada
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 11:27

Postprzez =Fresz= » So 04 kwi, 2009 21:58

Ja piasku nie polecam ze względu na syf który się zbiera i szpeci oraz na warstwy beztlenowe które powodują bombe biologiczną. Wystarczy że wzruszysz dno i no3 wzrośnie do dawki zabójczej dla krewetek. Kup lepiej jakiś drobny żwirek jak już ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Kukol88 » So 04 kwi, 2009 22:10

Ja jestem posiadaczem piasku w krewetkarium. Jesli chcesz zeby dobrze wygladal musisz codziennie zbierac male kupki z dna :-P . Ja do tego wykorzystalem gruby wąż i strzykawke :mrgreen:
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Bard » N 05 kwi, 2009 15:34

i świderki żeby pozbyć się stref beztlenowych
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kukol88 » N 05 kwi, 2009 19:21

Świderki naprawdę mogą się przydac przy akwa z piaskiem? Pytam bo nigdy nie trzymalem żadnych ślimaków :lol:
Ostatnio edytowano Pn 06 kwi, 2009 11:56 przez Kukol88, łącznie edytowano 1 raz
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez mada » Pt 10 kwi, 2009 20:38

hehe wyszzly z 6 zostało chyba 4 tydzien ponad przesiedzialy schowane:) ale teraz penetruja akwa niezle we wtorek jade po 30 sztuk to napewno beda widoczne:D
mada
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 11:27

Postprzez dziki » So 11 kwi, 2009 01:08

Witam
Krewetki to dziwne stworki są. Z moich obserwacji wynika że lubią być w stadzie i do tego "wielogatunkowym" stadzie. Jak miałem same "wisienki" w baniaczku to niby były ale jakieś takie wypłoszone, chowały siępo kątach, jak dostały do towarzystwa cristalki podlej gradacji przestały być nieśmiałe, wyszły całym stadkiem i pięknie się razem pokazywały ;-)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez cmepro » So 11 kwi, 2009 11:04

A jak Ci sie teraz chowają krewetki RC + CR bo jakby nie patrzeć potrzebują troszkę innych warunków (par. wody), nie masz problemu z wylinkami z jajkami itp. Wodę pod, które ustawiłeś?
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clinthony

Obrazek
Avatar użytkownika
cmepro
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 105
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2008 22:35

Postprzez dziki » So 11 kwi, 2009 16:16

Powiem tak, nie mam pojęcia pod które jest moja woda, przypuszczam że pod żadne.
Parametry wody w której rezydują sobie razem RC i CR + pomarańczowe raczki:
ph - 7,2; kh -3; gh - 9, reszty parametrów nie pamiętam.
Wylinki przechodzą bezproblemowo wszystkie 3 rodzaje "potworów", jakieś potomstwo mam z "wisienek", żadna rewelacja ale mi to akurat nie przeszkadza, cieszę się że nie mam w swoim biurowym baniaku historii domowych gdzie krewetki mimo osobnych baniaków i warunków niby pod nie przygotowywanych wyciągają łapeczki.

EDIT
Dodam od siebie,że tak naprawdę nie wiem jakie parametry wody są dobre dla RC a jakie powinny być właściwe dla CR. Czytając różne fora, opinie, opisy i praktyczne wskazówki stwierdziłem, że albo ludzie mają dziwne przypadki albo robią innych w balona wprowadzając ich w błąd swoimi opisami. Jedyne co wiem to to że RC mają dość szerokie możliwości przystosowawcze i potrafią żyć i rozmnażać się w wodzie o ph 6,5 - 7,8.
Natomiast jeśli ma się wodę pod CR to RC w niej żyje bez większych problemów.
Ostatnio edytowano So 11 kwi, 2009 17:54 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Czarny Adam » So 11 kwi, 2009 20:28

Ja mam też w swoim akwa RC, Babaulti i od niedawna po restarcie na ADA POWDERku kilka krewetek CR i woda ma ph około 6,5 a wszystkie krewetki mają się dobrze i mają jajeczka a w szczególności RC :mrgreen: . Młode RC i babaulti się szybko i fajnie wybarwiają a od CR własnie czekam na pierwsze maluszki ;-) .
54l- Red Cherry
15l - hybrydy +taiwany
15l - hybrydy
Avatar użytkownika
Czarny Adam
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): N 27 lip, 2008 16:02
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron