Co to jest ? pijawka ?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Co to jest ? pijawka ?

Postprzez raiders » Pt 23 gru, 2016 18:42

Hej co to za obcy ?

Jakiś czas temu miałem to w kostce z hybrydami przywleczone na 90% z mchem zakupionym na jednym z for ,teraz to cholerstwo pojawiło się w nowo założonym zbiorniku :shock: :evil: skąd się wzięło .... a no nie zdezynfekowałem wiadra którego używałem do likwidacji kostki z hybrydami .



Co to jest jak sie tego pozbyć z nowego zbiornika ?

Próbowałem zagazowania z bimbrowni ,przykryłem zbiornik folią ,wyłączyłem filtrację na 48h i gaz leciał pełną parą , ph zleciało do 5 ,ale chyba nic to nie dało bo dzisiaj wyciągnąłem jednego intruza .

Kolejny krok to no planaria w dawce 50 lub na 100 L ,akwarium 45L ...ale czy to ma sens ?
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Co to jest ? pijawka ?

Postprzez =Fresz= » Pt 23 gru, 2016 20:00

Wygląda jak wyrośnięty grindal. Poszukaj na necie i porównaj.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Co to jest ? pijawka ?

Postprzez raiders » Pt 23 gru, 2016 20:17

=Fresz= napisał(a):Wygląda jak wyrośnięty grindal. Poszukaj na necie i porównaj.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

To nie to ,to coś ma na 100% przyssawkę na jednym końcu ,po wyciągnięciu z akwarium przybiera kolor ciemno-brązowy /czarny i zwija się w półksiężyc / kulkę
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Co to jest ? pijawka ?

Postprzez jalar » Pt 23 gru, 2016 21:44

Na pewno pijawka. Miałem to same gó...... w swoim zbiorniku. Dałem pod podłoże kilka kulek torfu JBL . Miesiąc od założenia zbiornika pokazało mi się kilka szt ,też myślałem że przywlokłem z jakimiś roślinami. Żadna No Planaria nie pomogła ,usuwałem ręcznie pęsetą (udało się w 100%). Po jakimś czasie spotkałem znajomego zakładał zbiornik z paletkami ,a że mówił o kupnie torfu do filtra to zaproponowałem że mu odstąpię 3/4 opakowania bo zbytek mi został. Po miesiącu i u niego się pokazały. :-P
Tak wyglądały moje :https://www.youtube.com/watch?v=OGEHY7u1Tqw&feature=youtu.be
jalar
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 20:19
Lokalizacja: Trzcianka k/Piły

Re: Co to jest ? pijawka ?

Postprzez raiders » So 24 gru, 2016 08:22

A co myślicie o zasoleniu wody sola niejodowaną?

Pijawka soli nie lubi ale co z podlozem aktywnym nie ucierpi na tym?
Lumia 640
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron