Rozpoznanie, blue velvet

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez =Fresz= » Cz 13 kwi, 2017 10:16

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez lwica79 » Cz 13 kwi, 2017 12:25

Trolki napisał(a): ja nie darze do tego że masz brzydkie


nie odbieram tak tego wcale. Sama chciała bym mieć pewność co to tego jak nazwać to co mam, żeby nikogo nie wprowadzać w błąd przy sprzedaży.
Potomstwo- już od maleńkich wygląda głównie na jednolicie niebiesko w 95 % , pozostałe 5 to albo coś całkiem blado błękitne, albo w ciemne prążki. W miarę dorastania jakieś 75% zaczyna wyglądać jak krewetka na zdjęciu (czyli niebieski i granatowe łatki ) właśnie jak blue dream z tabeli - tylko jeszcze nie zawsze granatowy dominuje, kolejne 23% to niebieskie bez łatek jak Blue Velvet .. 2% - pod blue carbon, lub inny typ...

ale właśnie jak wspomniałam.. wrzucając te 98% do kotnika (mały zawieszany na szybie) i innej wody niewielki procent blednie i wygląda czasowo jak blue carbon rili, czy nawet carbon rili... Zgaduję że dłuższy stres to powoduje.

tak wygląda moje stadko:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tutaj zbliżenie samca:
Obrazek

a tu dla porównania dwa samce Blue Carbon Rili , które miałam wcześniej:
Obrazek
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Cz 13 kwi, 2017 12:40

Z neocardina jest to, że Nie dojdzie sie do perfekcyjnej linii ze 100% pewnością powtarznosci bo zawsze w miocie trafi się jakiś słabszy osobnik zazwyczaj samiec i trzeba go odlowic. To już wiesz co miałem na myśli zresztą tabela wyjaśnia o co mi chodziło;-)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez =Fresz= » Cz 13 kwi, 2017 12:55

Oprócz tego jak dasz na podłoże neutralne to krewetka też może zupełnie zmienić swoje wybarwienie :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Kondzio79 » Cz 13 kwi, 2017 13:08

Tak sobie czytam i myślę jak to dobrze że nie mam neocaridin [WINKING FACE] Niby łatwe w hodowli ale ta cała selekcja, odpad itd..

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez stan_shrimps » Cz 13 kwi, 2017 13:44

Trolki napisał(a):No i masz odpowiedz a wychodzą ci z nich carbon rili, blue carbon, carbon rili Gold back, Deep blue neon czy black rose? Bo to jest linia Velvetow i ja właśnie takiej szukam.
Jeżeli wyskakują ci brązowe pół brązowe to linia dream blue, blue Diamond


Nie rozumiem dalej. Jak dla mnie to jeden piernik, ta sama krewetka, inne ubarwienie, zależne po części od humoru, światła itd...aleee stwierdzam że są 3 odcienie Velveta, jest z nimi tylko podstawowy problem, wychodzą z siebie na krzyż. Oprócz tych które selekcjonowałem na kolor niebieski. Dlatego można je inaczej nazywać, jednak ja wolę po prostu spytać klienta czy chce Velveta ciemnego czy jasnego ;)
Carbon rili mi z nich nigdy nie wyszedł, wychodziły krewetki o wzorze Red Cherry (prześwity) ale czarne. Blue Carbon też nie wychodziły nigdy.
Używając Twojej nomenklatury to wychodziły mi Blue Diamond Gold Back. Mam ich około 60-70 sztuk ale to wybarwienie jest zależne od humoru.
Mam też linię krewetek granatowych. Kompletnie rozregulowana bo wychodzi z nich tak jak pisałem wyżej.
Mam linię niebieską, czystą bez ciemnych plam tak na zdjęciach powyżej.
Mam też linię kupioną rok temu, wychodzą z nich czarne krewetki czasem, czasem coś z czarną plamą, ale niebieski jest ładny.

Jeżeli możesz to napisz jak wg Ciebie nazywają się te krewetki.

Wstawię też fotki, co prawda stare ale nie mam czasu robić teraz:
Zardzewiałe 2 selekcje temu:
Obrazek
Te prawie czarne:
Obrazek
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Pt 14 kwi, 2017 05:57

Mi to wygląda na chocolate z powyższego schematu. Wyżej zdjecie tak jakby Diamond odpad według mnie efekt crossover ładnie je wyprowadziles do prawie czarnych:-) , ale tak jak mówię bardziej mi chodźi o linię bo co do sklasyfikowania to się nie znam;-)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez CryMore » Pt 14 kwi, 2017 12:54

=Fresz= napisał(a):Obrazek


Będąc na wykładzie Rafała Maciaszka usłyszałem, że nazewnictwo Neocaridina Davidi jest niepoprawne. Powinniśmy używać nazwy neocaridina denticulata
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez =Fresz= » Pt 14 kwi, 2017 12:56

To nazewnictwo zmieniało się już parę razy zatem mnie nie dziwi i kolejne ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez stan_shrimps » Pt 14 kwi, 2017 13:21

Trolki napisał(a):Mi to wygląda na chocolate z powyższego schematu. Wyżej zdjecie tak jakby Diamond odpad według mnie efekt crossover ładnie je wyprowadziles do prawie czarnych:-) , ale tak jak mówię bardziej mi chodźi o linię bo co do sklasyfikowania to się nie znam;-)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


Chocolate to ładna schoko, taka sakura schoko. Te mają ewidentnie Velveta pod spodem i zardzewiały płaszcz na górze. Problem jest taki że powtarzalność to jakieś 40% i wychodzi dużo syfu, ale jakaś tam jest bo wychodza krewetki ciemne i te 40% jest zardzewiałe.
Mam dylemat bo potrzebuję zwolnić akwaria i nie wiem czy wylecą do raków, czy do roślinniaka :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » So 15 kwi, 2017 22:09

Ja poproszę na talerz odpad;-)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Poprzednia strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości