Rozpoznanie, blue velvet

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Misiek1109 » Pn 10 kwi, 2017 20:34

Kupiłem ponad 50 blue velvetów ale pare sztuk pływa w czarnym kolorze, prosze o rozpoznanie krewetki którą wskazuje na zdjęciu
Obrazek
Misiek1109
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 30 mar, 2017 12:46

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Pn 10 kwi, 2017 21:07

Jeżeli rodzą się czarne ale nie brązowe i jak wyskakują blue carbon rilli lub same carbon. To masz Velvet nie mieszane. Tylko teraz selekcji je poddaj.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Misiek1109 » Pn 10 kwi, 2017 21:54

Pytanie było co to za krewetka którą wskazuje na zdjęciu, a twoją odpowiedź słabo rozumiem. I jak je selekcjonować, tą czarną przenieść do innego akwarium czy jak?
Misiek1109
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 30 mar, 2017 12:46

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Pn 10 kwi, 2017 21:59

Ta czarna z tego co widać to carbon rili.
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez stan_shrimps » Pn 10 kwi, 2017 22:32

Ta z tyłu to odpad, albo można by ją nazwać słabym carbonem, czem prędzej usuń ją z akwarium bo to samiec (prawdopodobnie) i spaskudzi Ci resztę.

Jest jeszcze jeden delikwent troszkę inny, po prawej stronie z czarnymi kawałkami pigmentu, ale to już jest akceptowalne.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez lwica79 » Śr 12 kwi, 2017 21:09

teoretycznie można tą zaznaczoną krewetkę nazwać " w typie crbon rili" ...
Wspomnę tu co sama zauważyłam .. Otóż zdarzało się u mnie, że łapałam z 10 sztuk Blue Velvet/ Blue Dream i wpuszczałam do kotnika w innym akwarium - o innych parametrach , aby je przestawić na inną wodę . Po tygodniu w kotniku kilka sztuk bladło do tego stopnia, że wyglądały jak ta ze zdjęcia (mimo ,że wcześniej wszystkie były niebieskie lub niebiesko - granatowe) .
Przypuszczając , że te blade mają "gorsze geny" zaczęłam prowadzić selekcję swoich (w tej chwili już w większości Blue Dream) właśnie przetrzymując je po kilka dni w kotniku i odrzucając osobniki tracące kolor. Obecnie blednie już ich coraz mniej (jakaś 1 sztuka na 20 ) po przetrzymaniu...
A jeszcze ciekawsze jest to, że te "odpady " trafiały do trzeciego akwarium - z przeróżnymi kundelkami - i po kilku tygodniach widziałam jak znów nabrały ładnego , pełnego niebieskiego ubarwienia :) (oczywiście i tak zostawały w "kundelkowni" ;) .

Ps. a ta krewetka o której wspomniał stan_shrimps , może właśnie wzmacniać Ci kolor pozostałych niebieskich - ale jednocześnie w dalszych pokoleniach mogą już się z tego osobnika wyłaniać Blue Dream , przy odpowiedniej selekcji.. więc zdecyduj co chcesz mieć i ewentualnie ją też odseparuj
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Śr 12 kwi, 2017 22:12

błagam!!! proszę !!! velvet to nie dream blue!!!! są to dwie linie osobne, z mieszania velvet i dream blue wychodzi topaz blue.

z velwetów nie wyjdzie blue diamona
a z dream blue nie wyskoczy carbon

Dlaczego jest takie mylne stwierdzanie velvet/dream blue????? !!!!!

szukam już jakiś czas czystych velwetów i okazuje się że nikt ich nie ma??? a przecież tak popularne są?
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Śr 12 kwi, 2017 22:24

lwica to tak jak u deep blue tiger może inny gatunek ale... jeżeli młode ok 1 cm mają kolor przeźroczysty i wybarwią się jak dorosną to jakie geny przekażą w porównaniu do rówieśników niebieskich???? gen dominujący ujawnia się w młodym wieku i wyostrza się w dorosłości... w sumie to mam teorie wyssane z palca;P
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez lwica79 » Śr 12 kwi, 2017 22:37

jak wygląda zatem blue dream ?
albo inaczej .. jak nazwał byś tą krewetkę :

Obrazek

przeglądałam internet i informacje/zdjęcia sugerowały, że blue dream wychodzą właśnie z Blue Velvet, którym wzmacnia się niebieski i do tego pojawia się miejscami granatowy.

Ja dostałam na starcie większość Blue Velvet.. a obecnie po selekcjach w stadku mam już prawie same niebiesko granatowe osobniki i coraz mniej Blue Velvetów (czysto niebieskich) w kolejnych pokoleniach..

i teraz... rozumiem ludzi (zresztą sama tak to określam) stosujących nazwę Blue Velvet/Blue Dream łącznie, bo właśnie takie mieszane krewetki powstają (występują razem) dopóki się nie zacznie utrwalać jednych z nich..
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Śr 12 kwi, 2017 23:00

Dream blue, blue Diamond powstają z krewetek schoko a raczej ich ciągłej selekcji.
Velvet powstają z linii black rose i teraz pytanie i odpowiedź jak długo jest linia schoko niedoceniona i kiedy zaczęto selekcjonowanie black rose.
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez lwica79 » Śr 12 kwi, 2017 23:02

ale nie odpowiedziałeś mi.. jak nazwiesz krewetkę ze zdjęcia ?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Śr 12 kwi, 2017 23:41

Wedlug mnie to blue carbon rili ale nie jestem w stanie ocenić jednej krewetki bo potrzeba do tego całego stada. Dream blue czy Velvet tylko i wyłącznie idzie poznać po młodych. Nie ma tu znaczenia która krewetka jest ciemniejsze czy jaśniejsze będę selekcjonowane dream blue 5 lat będą granatowe ktoś selekcjonuje Velvet też takie będą ale łącząc dwie te linie powstanie topaz blue krewetka niebieska z pasem. Chodzi mi tylko o jedno ze błędem jest używanie do jednej linii krewetek nazwy dwóch linii odrębnych. Bo jest mylne pojęcie że Velvet jest błękitne a dream granatowe to akurat zależy od selekcji.
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez stan_shrimps » Cz 13 kwi, 2017 08:22

Trolki, odpowiem Ci tutaj.

Śledzisz moje zdjęcia...więc wyprowadzam Cię z błędu. Fotki, które kiedyś były, są to fotki F1 urodzone u mnie po krewetkach od totome. Fotki które są teraz, to jakieś F6, w tym czasie wywaliłem z 400 sztuk do odpadu.
Te krewetki nigdy nie były mieszane z schoko. Żadne moje niebieskie krewetki nie pochodzą też od schoko i nie były z nimi krzyżowane.
To co było u schoko niebieskawe siedzi w odpadzie.
Wszystkie 3 kolory jakie mam wyciągnięte z Velvetów są z jednych i tych samych krewetek. Z 30 sztuk od totome.
I powiem tak: wychodzą one naprzemiennie, z tych o brązowym zabarwieniu grzbietów i niebieskim dole wychodzą prawie czarne, niebieskie, jest odpad z przebariweniami. Z tych granatowych wychodza niebieskie, granatowe, odpad, brązowe itd. Jedynie z linii selekcyjnej, niebieskiej nie wychodzą żadne cuda.
Piszę to na podstawie 3 letnich obserwacji i posiadania w zbiornikach przez ten czas mniej więcej 1,5 tysiąca młodych.
Jeżeli chcieć by tak nazywać kazdy odcień czy odpad inną nazwą, to u schoko bardzo łatwo można odróżnić 2 rodzaje krewet. Jedne ciemniejsze, o kolorze gorzkiej czekolady i takie o kolorze czekolady mlecznej (jak milka).
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez lwica79 » Cz 13 kwi, 2017 09:52

Mylisz się jednak Trolki. Miałam i Carbon Rili i Blue Carbon Rili . Kolorystycznie to zupełnie inne krewetki niż ta którą pokazałam na zdjęciu .
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Rozpoznanie, blue velvet

Postprzez Trolki » Cz 13 kwi, 2017 09:53

No i masz odpowiedz a wychodzą ci z nich carbon rili, blue carbon, carbon rili Gold back, Deep blue neon czy black rose? Bo to jest linia Velvetow i ja właśnie takiej szukam.
Jeżeli wyskakują ci brązowe pół brązowe to linia dream blue, blue Diamond, schoko ja nie darze do tego że masz brzydkie czy Nie selekcjonowane wręcz przeciwnie masz bardzo ładne ja tylko chce wytłumaczyć że przyjęło się na wszystkie niebieskie że to Velvet a nikt nie wie z czego one zostały wyciagniete

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Następna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron