Co to za krewetka ?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Co to za krewetka ?

Postprzez Aga » So 19 sie, 2017 17:42

Czy ktoś mógłby określić co to za krewetka. Mam swoje podejrzenia, ale w krewetkach raczkuję.
Obrazek
http://allegro.pl/krewetki-camouflage-tiger-10-sztuk-rarytas-i6930905908.html
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Izistar » So 19 sie, 2017 17:59

Krewetka ta to Paracaridina meridionalis :)
Izistar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz 20 sie, 2015 16:43
Lokalizacja: Denmark

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Raffy » So 19 sie, 2017 18:08

Dzikie krewetki mnie zawsze fascynują, oczami wyobraźni wtedy jestem gdzieś w ich naturalnym środowisku :-D Ale ich pewnie jest coraz mniej, bezpowrotnie pewnie wyginęły w wielu miejscach przez ludzkość. Wiele z nich jest endemitami. A niektóre z nich są przepiękne, takie jakie stworzyła sama natura, niestety ich zdobycie to dużo trudniejsza sprawa.

Pamięta ktoś hummele? Kiedyś był BUM na nie, były praktycznie wszędzie i często mylone z czarnymi crystalami. Hummel... 5zł, 8zł. Jest to Caridina breviata, obecnie wyginął z handlu - poluję na nie, ale coś... a sam je sprzedawałem w 2010roku na prawo i lewo. I taki popularny "HUMMEL" znajduje się na czerwonej liście:

Gatunek ten jest znany tylko z jednego, małego strumienia, w pobliżu wioski Zhapu, wyspy Hailing Dao, prowincji Guangdong (Liang 2004, Klotz pers. Zbadano również pobliskie strumyki, a gatunki nie zostały znalezione. Obecnie nie ma żadnego zagrożenia dla gatunku, ale pojedynczy strumień, z którego wiadomo, że gatunek jest znany, znajduje się w pobliżu wioski (w odległości ok. 700 m w marcu 2012 r.), Która szybko się rozszerza i może w przyszłości wciągać się do strumienia. Gatunek jest zatem uważany za narażony na zagrożenia w kryterium D2.

Skoro tak blisko od siedziby, nie przewiduję mu przyszłości w naturze. Podobny los pewnie spotyka wiele tigerów, które żyją w chinach i tamtych okolicach.

Aga, te krewetki należą do naszego forumowego Damiana, właśnie niedawno odebralem paczuszki od niego i zwierzaki są rewelacyjne :-) Szukałem na temat tych camouflage, jest to niby Paracaridina meridionalis.

http://www.garnelaxia.at/Camouflage-Tiger" target="_blank" target="_blank

edit: ktos ubiegł :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Aga » So 19 sie, 2017 18:39

Dzięki za info. Właśnie szukam dokładnych informacji, ja je kupiłam jako babaulti. Siedzą z neocaridinami i mają się rewelacyjnie ale lubię dokładnie wiedzieć co mam i jak się tym zajmować.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Raffy » So 19 sie, 2017 18:51

Aga napisał(a):Dzięki za info. Właśnie szukam dokładnych informacji, ja je kupiłam jako babaulti. Siedzą z neocaridinami i mają się rewelacyjnie ale lubię dokładnie wiedzieć co mam i jak się tym zajmować.


Hola hola, to nie tak :) Camouflage tiger jest rarytasem, praktycznie niedostępnym w handlu. Jak kupiłaś "babaulti", to masz "skundloną" neocaridinę. Neocaridina nieselekcjonowana, lubi się "cofać" do pierwotnej formy. Krzyżówki neocaridin (np. red cherry x yellow) dają też takie bure kundelki i sporo, ale to sporo ludzi później to sprzedaje jako BABAULTI... które z babaulti nie mają nic wspólnego.

Z babaulti są :
- stripes zebra, obecnie niestety jest rarytasem mimo popularności sprzed kilku lat
- green

I te prawdziwe babaulti NIE krzyżują się z Neocaridinami. Za to kundelki neocaridiny jako babaulti, spartolą linię po całości...

stripes:
Obrazek

green:
Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Aga » So 19 sie, 2017 18:57

Wiem jak wygląda babaulti i "babaulti" :-P . Ale to mam nie pasuje ani do jednego ani do drugiego. Najbardziej przypomina paracaradiny . Jak się zaczną krzyżować to sprawa będzie jasna. Nie zauważyłam żeby się sobą interesowały w sensie rozmnażania.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Raffy » So 19 sie, 2017 19:02

Aga napisał(a):Wiem jak wygląda babaulti i "babaulti" :-P . Ale to mam nie pasuje ani do jednego ani do drugiego. Najbardziej przypomina paracaradiny . Jak się zaczną krzyżować to sprawa będzie jasna. Nie zauważyłam żeby się sobą interesowały w sensie rozmnażania.


Pokaż ich zdjęcie :) Kundelki neocaridin wyglądają przeróżnie, niektóre są czarne jak smoła, niektóre szare, a jeszcze inne mienią się w tęczach z brązem itp.
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Aga » So 19 sie, 2017 19:32

Mam tylko takie , mało co widać a krewetki są bardzo różne.
https://goo.gl/photos/ijvtGrdWXAZaidDM8
https://goo.gl/photos/X7hajDUrVA44NDST7
Jest jakiś problem z linkami.
Ostatnio edytowano So 19 sie, 2017 19:39 przez Aga, łącznie edytowano 1 raz
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez =Fresz= » So 19 sie, 2017 19:39

Polecam imgur.com :D

Akwarium w klimat pomieszczenia. Krewety to dzikusy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Aga » So 19 sie, 2017 19:40

Jako link działa, jako img nie :-/ .
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Raffy » So 19 sie, 2017 19:50

To tylko kundelki ;) tzw. dzikuski jak freszu napisał :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Aga » So 19 sie, 2017 20:37

Okk, dla mnie to nie ma znaczenia, czy kundelki :-D . W tym pomieszczeniu , są 3 "szkiełka".
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Raffy » So 19 sie, 2017 20:57

Tylko :mrgreen: To piękne hobby 8-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez Aga » N 20 sie, 2017 05:38

Raffy poza szkiełkami ( są i w innych pomieszczeniach) mam podobnie jak Ty małe zoo. Kiedyś było tego wszystkiego jeszcze więcej, kto wie ...
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Co to za krewetka ?

Postprzez daman0629 » N 20 sie, 2017 14:26

Aga no w sumie panowie wyżej wyjaśnili sprawę dokładnie i jak chodzi o camouflage i babaulti.
Camouflage to bardziej popularna nazwa w handlu pewnie wzięła się od tego że potrafią zmieniać barwy i faktycznie umieją się świetnie kamuflować.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Następna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości