Pomoc w identyfikacji

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Pomoc w identyfikacji

Postprzez dj_rey » So 28 sie, 2010 21:16

Kupiłem kilka sztuk od hodowcy niby jako młode niewybarwione Caridina cf. babaulti green, jednak one mają już ok. 1-1,5 cm i są zupełnie bezbarwne, także rostrum wygląda u nich inaczej, bardziej przypominają neocaridine. Mam dwie samice green i podobnej wielkości, które są ładnie wybarwione, wiec co to są za odmieńce ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dj_rey
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 18:39

Postprzez lwica79 » So 28 sie, 2010 23:21

Babaulti co prawda nigdy nie miałam , ale te tu osobniki wyglądają mi jak młode zupełnie nie wybarwione samce Red Cherry- a takich kilka już w życiu widziałam :)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez dziki » So 28 sie, 2010 23:27

złośliwie powiedział bym że white perl :)
Mając całe stado dzikich neocardin żadnej podobnej nie miałem.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez szosa » N 29 sie, 2010 07:48

poczekaj jaak będą miały siodełko (jeśli będą) u perełek jest białe, u redek żółte
Pozdrawiam
M. Szostek
54l ogólniak
25l Red Cherry
20l tarliskowe
szosa
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): N 02 maja, 2010 08:28
Lokalizacja: Nowy Targ

Postprzez KuMaK » N 29 sie, 2010 08:35

to akurat są white pearle.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aquahobby1 » N 29 sie, 2010 09:34

Piszesz, że kupowałeś u hodowcy, to nie widziałeś dorosłych? Z którego akwarium były brane? A co to za hodowca, który nie wie co ma. Chyba że ż premedytacją wpuścił Cię w maliny.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez batman-ka » N 29 sie, 2010 11:01

to są na bank white pearl
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dj_rey » Pn 30 sie, 2010 10:09

aquahobby1 napisał(a):Piszesz, że kupowałeś u hodowcy, to nie widziałeś dorosłych? Z którego akwarium były brane? A co to za hodowca, który nie wie co ma. Chyba że ż premedytacją wpuścił Cię w maliny.

Miał obecnie tylko same młode.
Rozmawiałem ze sprzedawcą i on nadal twierdzi ze to są greenki, bo u niego wybarwiały się na zielono, jedne słabiej drugie bardziej, więc skoro się tak upiera, to może to jest ta odmiana Neocaridina heteropoda var. green http://www.novina.pl/green.html tylko jeszcze nie wybarwiona.
dj_rey
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 18:39

Postprzez KuMaK » Pn 30 sie, 2010 10:29

to co novina pokazał to jest tymczasowe odbarwienie krewetki yellow ze schematu:

[center] żółty - czerwony - brązowawy - czarny - fioletowawy - niebieski - zielony [/center]

Czarny jest w centrum, pozostałe barwy nakładają się na siebie:
co znaczy ze czerwona neocaridina heteropoda moze wybarwić się na niebiesko, a niebieska na czerwono. Wynika to z faktu że podpigment zbudowany jest z gwiazdeczek mających w sobie pewną przestrzeń, po stronie wewnętrznej i po zewnetrznej znajdują się elementy o pewnej barwie. Po jednej ze stron znajdują sie elementy o barwie o tyle samo myslnikow oddalonych od czarnego co barwa po przeciwnej stronie. W momencie zmiany warunków świetlnych elementy te przemieszczają sie i następuje odbarwienie.
Schemat nie uwzględnia odbarwień wynikających z chorób krewetek (np. Neocaridina heteropoda var. orange "Orange Sakura")

Wyznaczona przez novine Neocaridina heteropoda var. green nie została wyselekcjonowana, a moze inaczej, nie została jeszcze dobrze utrwalona. Myślę, że z nią będzie tak samo jak w przypadku utrwalenia niebieskiego w pigmencie Sakury -> Neocaridina heteropoda var. blue 'Dark Blue Sakura'.
Łatwiej jest utrwalać odbarwienia po prostu w pigmencie, który sakura jako ''wyższa gradacja'' heteropod posiada.

Na razie życzyć można powodzenia w uzyskaniu czystego żółtego pigmentu u yellowek, dopiero wtedy takie coś byłoby możliwe.

Podsumowując powyższe nawet jeśli byłaby to krewetka którą pokazał novina, to zaraz by była żółta, bo odbarwienie nie miało w czym się utrwalić.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez KuMaK, łącznie edytowano 4 razy
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości