samce czy samiczki?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Postprzez ryuuk » Wt 08 mar, 2011 07:23

ostatni będzie płacił alimenty ;)
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KuMaK » Wt 08 mar, 2011 22:20

A ta całkiem po prawej to samiec!


Wszystkie samiczki.

lwica79 napisał(a):chciałam zapytać jakiej płci może być ta bienka:


Wszystkie samiczki.

lwica79 napisał(a):i..który to samiec?...bo muszę o alimenta podać jak się coś wykluje...


Napewno masz samiczki poza nr 4, bo tu nie jestem pewien (wiecej fotek).


Moja uwaga, Twoje bienki nie są już bienkami tylko Rili z bienek, otrzymasz takie krewetki które beda miały tylko białe pasy hehe :D
Full Rili (czyli jak straca calkowicie już czerń i beda dawaly mlode bez czerni czy tam czerwieni) dla C. cf. cantonensis nazywa sie weibe biene czy cos takiego :)
Najbardziej widocznym warunkiem Full Rili jest czyściutkie białe siodełko, dopiero wtedy bedzie mozna to Rili nazwac weibe biene.

Szczęgólnie widać to na nr 4.

Wartoby się tu zastanowić nad krzyzowka potem jak juz bedzie ustabilizowane weibe biene z blue boltem.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez KuMaK, łącznie edytowano 8 razy
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lwica79 » Wt 08 mar, 2011 22:50

kumak...nie wiele prawdę mówiąc z Twojej wypowiedzi rozumiem...aż tak się na tym nie znam.. Jeden osobnik posiada rzeczywiście dziwny pigment zamiast czarnego... rozumiem że to źle? Nie wiem też czy dobrze zrozumiałam więc chętnie się upewnię... Jeśli ten samiec na ostatniej fotce jest ojcem maluchów to żaden mały nie będzie miał ładnego czarnego pigmentu tak?

a odnośnie Bienek....jedna z samic już trzecią dobę nosi jajeczka...czy możliwe więc żeby były nie zapłodnione? Bo jeśli są zapłodnione..to nie ma innej opcji jak ta że samca mam, bo ze Stripesami raczej mi się nie pokrzyżowały prawda?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez KuMaK » Wt 08 mar, 2011 23:02

lwica79 napisał(a):kumak...nie wiele prawdę mówiąc z Twojej wypowiedzi rozumiem...aż tak się na tym nie znam..


Nie dziwię się.. w końcu tylko ode mnie taką informacje dostaniesz.

lwica79 napisał(a):dziwny pigment zamiast czarnego.


Po prostu jego brak -> pigment 'odpada'.

lwica79 napisał(a): Jeśli ten samiec na ostatniej fotce jest ojcem maluchów to żaden mały nie będzie miał ładnego czarnego pigmentu tak?


Nie do końca, krzyżowałaś kiedyś blue pearla (krewetka z nieustabilizowanym podpigmentem - odbarwienie Amber Pearl) z white pearlem (Full Rili) ?

Przez tą krzyzowke niebieski podpigment blednie, maleje tez ilosc pigmentu (rdzawe plamki), w momencie gdy krewetka zgubi caly pigment zachodzi okres stabilizacji podpigmentu. W momencie gdy sie ustabilizuje bedziesz widziała białe siodełko u każdej z krewetek, potem beda nosiły białe jajeczka i będą dawały takie same wszystkie przeźroczyste cantonensis z białym pigmentem.

Pamietaj ze Twoje Rili z bienek mają jednak jeszcze daleką drogę do stabilizacji, ale nawet juz w tej chwili nie polecam ich 'ratowac' krzyzujac z lepszymi krewetkami, czy mieszaniem krwi ogólnie - szkoda innych krewetek.

Dam to na przykładzie nie wiem Red Cherry, krzyzowalas kiedys Red Cherry powiedzmy z White Pearlem ?

Z takiej krzyzowki gdzie redka ma pigment czerwony i nieustabilizowany podpigment czerwony z white pearl (full rili), otrzymujesz podobnie jak u blue pearla krewetki bledsze i w koncu po kilku pokoleniach robia sie przeźroczyste, na poczatku maja szare siodełko potem białe i wtedy też są Full Rili.

Tzn. na Twoim miejscu dokupiłbym od kogoś sobie weibe biene juz ustabilizowana i skrzyzowal z tymi Twoimi by przyspieszyc caly proces, po prostu szkoda czasu na tego typu stabilizacje i cieszyl sie szybciej krewetkami przezroczystymi z bialym ladnym siodelkiem i ladną bielą z pasków bo bienkach :)

lwica79 napisał(a):jedna z samic już trzecią dobę nosi jajeczka...czy możliwe więc żeby były nie zapłodnione?


???
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez KuMaK, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lwica79 » Wt 08 mar, 2011 23:09

dobra..teraz wiem jeszcze mniej..nie bawiłam się w krzyżówki nigdy...ale powiem tak...
zależy mi na tym by posiadać Bienki wyglądające jak klasa S i mające oczywiście ładną biel i ładne czarne paseczki.... więc....czy uzyskanie w którymś tak z kolei pokoleniu takich krewet jest możliwe...biorąc pod uwagę to stadko co mam? Nie ma tylko zdjęcia jednaj samicy noszącej (właśnie od trzech dni) jajka, ale wygląda ona podobnie do tej z fotki nr 2.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez KuMaK » Wt 08 mar, 2011 23:14

lwica79 napisał(a):ale powiem tak...
zależy mi na tym by posiadać Bienki wyglądające jak klasa S i mające oczywiście ładną biel i ładne czarne paseczki.... więc....czy uzyskanie w którymś tak z kolei pokoleniu takich krewet jest możliwe...biorąc pod uwagę to stadko co mam?


Oczywiście da radę, jednak zajmie Ci to 'trochę' czasu.. przykładowo..
Powiedzmy ze kupiłabys jakas ladna bienke i skrzyzowala z tymi co masz.
Z tego miotu nie wyjdzie Ci pewnie zadna krewetka ktora bedzie miala takie 'wlasciwosci' jak ta ladna ktora wrzuciłaś do swojego stadka. Natomiast w kazdym nastepnym pokoleniu jesli nie bedziesz dorzucala nowych genow i tak beda wszystkie krewetki dążyły do Rili. Po prostu tylko jakby spowolnisz ten proces.

Najlepszym rozwiązaniem dla Twoich krewetek byłoby to co napisalem, zatem dokupienie weibe biene i trochę krzyzowac.

Szkoda marnowac ladnych krewetek i meczyc sie, proponuje po prostu utworzyc nowe stadko i oddzielic od tych co masz.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron