Określanie gradcji CR

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Postprzez Crystal » Wt 13 wrz, 2011 08:38

No właśnie czyli w zasadzie wysycenie bieli mamy z głowy bo mozna spokojnie uznać, że nawet krewetka ze słabsza bielą być może nie osiągnie (a przynajmniej nie powinna osiągnac) wysokiej ceny ale jest cenna do dalszych prac hodowlanych.
Interesuje mnie jeszcze aspekt scalenia pigmentu, bo przecież widuje się krewetki z polami, które powinny być białe a miejscami są przeżroczyste. Czyli chyba mamy tutaj do czynienia z nierównomiernie wysyconym pigmentem i podpigmentem. Nie wiem czy spotkaliście się z takimi krewetkami ale czy ta cecha nie jest dziedziczna i w zasadzie takich własnie nie powinno się eliminować z dalszej selekcji. Bo inna sprawa jak biel w całości staje się przeźroczysta a inna jak w niektórych miejscach bardzo trudno jest wysycić tą biel. Ja zauważyłem, że te przeźroczyste pola najczęściej są na pograniczu pół czerwonych i białych.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Mr_Garden » Wt 13 wrz, 2011 09:00

Crystal napisał(a):Czyli chyba mamy tutaj do czynienia z nierównomiernie wysyconym pigmentem i podpigmentem.


Może nie używajmy określenia "podpigment" bo w zasadzie nie wiemy co to jest a nigdzie naukowo nie jest to stwierdzone... jedynie Kumak wymyślił i zaadoptował sobie to określenie do głoszenia swych TEORII.

Crystal napisał(a):Nie wiem czy spotkaliście się z takimi krewetkami ale czy ta cecha nie jest dziedziczna i w zasadzie takich własnie nie powinno się eliminować z dalszej selekcji. Bo inna sprawa jak biel w całości staje się przeźroczysta a inna jak w niektórych miejscach bardzo trudno jest wysycić tą biel. Ja zauważyłem, że te przeźroczyste pola najczęściej są na pograniczu pół czerwonych i białych.


Jeśli chcesz wyselekcjonować idealną krewetkę pod względem bieli i czerwieni to takie krewetki jak wyżej opisałeś powinny być eliminowane ze stada krewetek selekcjonowanych.
Avatar użytkownika
Mr_Garden
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Wt 08 lut, 2011 22:44
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez Crystal » Wt 13 wrz, 2011 09:22

No przyzwyczaiłem się już do tych określeń pigemntu i podpigmentu. Ale inaczej rzecz ujmując to kolory u krewetek nie są wytworzone przez jedną warstwę pancerzyka (nie zawsze) i jakaś tam selekcja w kierunku wybarwień tych warstw powoduje chyba różne kolory. Ale nie to jest tematem.
No własnie nawiązując do drugioej części wypowiedzi to te krewetki, które w zasadzie uznajemy za mało wartościowe do dlaszej selekcji nadal jednak posiadają rysunek np. krewetki A. I chyba o to wszystkim chodzi. Z punktu widzenia kupującego to zapwne pragnęli by wszyscy jednolitego standardu (co jest zrozumiałe) wysycenia barwą. A przy określeniu gradacji tylko rysunkiem może się jednak zdarzyć, że niektore osobniki nigdy nie uzyskają bieli na calych polach jasnych. Sam nie wiem jak podchodzić w takiej sytuacji do gradacji. Wg mnie to chyba kwestia umowy bo wychodzi na to, że do określenia klasy krewetki zakładając jednak możliwe slabsze okresy dla zwierzątka to jednak oprócz rysunku należałoby wziąśc pod uwagę jednolitość barwy.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez KuMaK » Wt 13 wrz, 2011 14:08

Mr_Garden napisał(a):do głoszenia swych TEORII.


Teorii, która uświadomiła Ciebie i kilku profesjonalnych hodowców krewetek,
że odbarwienie Blue Pearla, wcale nie jest Yellowką.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez KuMaK, łącznie edytowano 9 razy
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Crystal » Wt 13 wrz, 2011 19:33

No ale jakiej gradacji będzie ta krewetka, którą teoretycznie powinniśmy tak czy inaczej wyeliminować ze stada ? Czy wg Ciebie bedzie to nadal klasa np. A, chociaż nigdy nie osiągnie w polach jasnych bieli?
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez Mr_Garden » Wt 13 wrz, 2011 22:37

KuMaK napisał(a):
Mr_Garden napisał(a):do głoszenia swych TEORII.


Teorii, która uświadomiła Ciebie i kilku profesjonalnych hodowców krewetek,
że odbarwienie Blue Pearla, wcale nie jest Yellowką.



Między nami jest taka różnica, że Ty jesteś teoretykiem a ja / my praktykami...


pokażesz wreszcie te krewetki o których tak cały czas głosisz? ... a zresztą, nie musisz mi wystarczy fakt jak potraktowałeś Grześka (Novina) oraz Rolanda (Ronin79), nie wpuszczając ich do siebie tłumacząc się chorobą, następnie klasówka a na koniec wyłączając telefon...

Przestałem z Tobą dyskutować przecież Kumak Wie Lepiej... ;) , jak chcesz możemy porozmawiać w Warszawie na targach.
Ostatnio edytowano Wt 13 wrz, 2011 22:38 przez Mr_Garden, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mr_Garden
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Wt 08 lut, 2011 22:44
Lokalizacja: Łódzkie

Poprzednia strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości