King Kong Yellow

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

King Kong Yellow

Postprzez Padre » Wt 02 cze, 2015 04:25

Wkleiłem do nowego wątku bo temat ten wydaje mi się ciekawy. Może ktoś ma jakieś informacje i pociągnie ten wątek.

jasiud31 napisał(a):
a ostatnio się pojawiły yellow king kong

Z tego co mi wiadomo yellow king kong tak na prawdę nie ma nic wspólnego z taiwanem, jest to po prostu nazwa, bliżej mu do crystala, to taki yellow caridina.

też mam wątpliwości jak to jest z tą krewetką, mi ona najbardziej tygrysa przypomina.

Na innym forum już widziałem takie przypadki że po tangerine lub mieszance tangerine z inną caridiną zamiast samych brzydkich tibee pojawiały się i takie :
Obrazek
wygląda jak YKK

I ten Yellow sp. z powyższego zdjęcia po miksie z czarnymi taiwanami dał to:
Obrazek

Jeśli allegrowe Yellow King Kongi też dają taki wynik po krzyzowaniu z taiwanami to moim zdaniem zagadka rozwiazana, to najprawdopodobniej pochodne tangerine, którym bliżej tigerom niż crystalom.
Padre
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 28 maja, 2015 01:39

Re: King Kong Yellow

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 02 cze, 2015 19:00

Obstawiam że nazwa "yellow king kong " to tylko chwyt marketingowy dla nowej odmiany..a jak nowinka to wiadomo cena wysoka a taka a nie inna nazwa sugeruje taiwana przez co w oczach wielu krewetko maniaków zyskuje na atrakcyjności tak i sie zarabia na krewetkach, jesli miałbym wybierac cos zółtego do akwarium..wybieram yellowki :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: King Kong Yellow

Postprzez Padre » Wt 02 cze, 2015 22:12

Mam taką jedną tangerine bez kropek, żółtą.
Obrazek
i cytrynowo żółtą tangerine ale z małą ilością kropek
Obrazek


Może znajdzie się jakiś posiadacz KingKong Yellow i wyprowadzi mnie z błędu że to tak naprawdę rasa tygrysa po tangerine.
Padre
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 28 maja, 2015 01:39

Re: King Kong Yellow

Postprzez tomhur » So 06 cze, 2015 22:49

YKK to miks tangarine z Crystalem, była gdzieś na ten temat rozmowa na FB. Garnella potwierdził tam tą informację, że tak naprawdę nie ma nic wspólnego krewetka z taiwanem. A cena jaką osiągają na allegro, to według mnie spore nieporozumienie - nieświadomi jej pochodzenia spoooro przepłacają...
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość