SKUNK - sto pytań do ....

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: SKUNK - sto pytań do ....

Postprzez martyna695 » N 10 sty, 2016 16:26

Ale mi sie rodzynek w takim razie trafił :D
Krewetka krewetce nierówna, każda wyjątkowa, nie pozbywaj się odpadów (...)
Avatar użytkownika
martyna695
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): Cz 05 lut, 2015 19:41

Re: SKUNK - sto pytań do ....

Postprzez matu » N 10 sty, 2016 17:47

Gość ma kupę genów, będą różne wzory i kolory.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SKUNK - sto pytań do ....

Postprzez Trolki » Śr 01 lut, 2017 23:50

coś dodam do siebie w tym temacie zakupiłem w 2014 roku dokładnie nie pamiętam tajwany czerwone jak to wiadome wine red na początek z 10 szt ostał mi się aż jeden mój błąd początkującego wyczytałem, że można łatwiej trzymać tibee zakupiłem po czasie okazało się że są to same tangerine tiger ktoś sobie po prostu wrzucił do nich bezpłodnego samca crystala ale cóż naiwność ludzka na szczerość innych że to hybryda. Zdenerwowany przerzuciłem kilka samic tangerine do zbiornika z ogromną ilością krewetek 1szt panda i 1 szt wine red cud, że przeżyły ale udało im się zapylić dwie samiczki tangerine

Zaczynając samiczki odłowiłem osobno mając nadzieje, że jednej udało się z wine red a drugiej z pandą

Obrazek


i tak się stało po jednej wyskoczyły takie tang tai

Obrazek


a po drugiej takie

Obrazek

no dalej odławiałem do porodówek samice z f1 czerwone do samca wine reda i odwrotnie samice czarno białe do pandy po f2 pokoleniach( wcale to nie było łatwe kilka akwariów już zajętych, pomieszałem z tym że samice odłowiłem i dopuściłem już di blue bolt. z tymi wcześniejszymi f2 musiałem pomieszać wszystko razem za mało miałem baniaków na kolejne f3 z blue bolt

i zaczęły takie brzydoki wyskakiwać przeźroczyste
Obrazek

Obrazek

Obrazek

no ale ostatni raz dałem szansę blue bolt i powstało pokolenie f4 nie wspomnę że już po f2 pokazywały się tajwany, ale żyły bardzo krótko max 3 tygodnie albo przeżywały bardzo nieliczne i to o wzorach kk i rr, a nigdy z nimi nie krzyżowałem

Obrazek

I tu stała się rzcz okropna padły mi prawie wszystkie moje krewetki nie tylko opisane tangtaj ale i wiele innych (remont chyba pył ze szlifowania się dostał do akwariów, ale to tylko mój domysł)



zacząłem wyławiać samice f4 i f5 z powstałymi tajwanami

Obrazek


już widziałem pierwsze piano lecz albo z niebieskim ubarwieniem albo czerwone z bardzo małą ilością białego po pokoleniu f5 niestety nie jestem w stanie na 100% powiedzieć który tajwan krył samice ale wiem że były to już wszystko tangtaje

I tak własnie powstały obecne krewetki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tak wyglądała u mnie betoniarka genetyczna ;-)

NIGDY NIE MIESZAŁEM JE Z INNYMI KREWETKAMI KTÓRE SĄ W SPRZEDAŻY PIANO SKUNK DLATEGO SĄ WYJĄTKOWE DLA MNIE
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Poprzednia strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości