Neocaridina (sakura) ?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Neocaridina (sakura) ?

Postprzez Ssanczo » Pt 26 cze, 2015 11:11

Witam!

Do jakiej "grupy" neocardiny dalibyście te krewetki? ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnioskując z opisów i innych zdj mam mix Fire Red/Sakura z dużym naciskiem na Sakura.

Jakie jest Wasze zdanie? Chciałbym ich troche sprzedać, dlatego chciałbym w miare dokłądnie napisać opis, oraz cene jak myślicie, jaką mniej więcej będzie słuszna.?

Pozdrawiam 8-)
Ssanczo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 16:49

Re: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez przemekgda86 » Pt 26 cze, 2015 12:16

To dość ładne red cherry, widzę dużą ładną samicę na pierwszym foto, ale ma chyba jaśniejszy pasek wzdłuż ciała?To wyklucza ją jako sakurę, u sakur coś takiego nie występuje. Ja sprzedaje takie po złotówce ;) Ale możesz krzyczeć więcej jeśli nie masz ciśnienia na szybką sprzedaż ;)
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odp: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez Ssanczo » Pt 26 cze, 2015 14:59

Zgadza sie.
Niektore maja 1paseczek pionowy w srodku ciala, nie wiem oddziela to przod, od tylu krewetki? Nie umiem nazwac haha :lol:

Ale natomiast juz ta z 3zdjecia ma jednolity kolor. Czy mozliwe ze ona jest Sakura a pozostale to Red Cherry?

A i jaka jest jeszcze roznica, powiedzy fire red a red cherry, bo z tego co w google przegladalem to red cherry zwykle sa pokazane jako przezroczystye :D
Ssanczo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 16:49

Re: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez Dakota » Pt 26 cze, 2015 16:05

Pasek wzdłuż ciała z pigmentu to jedno, a pasek "oddzielający przód od tyłu krewetki" to pęknięcie między karapaksem a resztą ciała i oznacza, że niedługo krewetka będzie linieć :)

Jak dla mnie ładne Red Cherry i jako takie bym sprzedawała. To, że w stadzie jest jedna czy parę sztuk czerwonych bez pasa nie oznacza, że to Sakura (musiałbyś te sztuki oddzielić i hodować osobno, usuwając ze stada młode z pasem). Jakbyś się pobawił w selekcję, to mógłbyś z tego wyciągnąć całkiem ładne krewetki :-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez Ssanczo » Pt 26 cze, 2015 16:57

Ładniej brzmi "ładne redki" niż zwykłe sakury haha :mrgreen: , więc zostane przy redkach bez selekcji :D

Jak już będe miał zakładać kolejny zbiorniczek, to pewnie będą to yellowki :P
Ssanczo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 16:49

Re: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez przemekgda86 » So 27 cze, 2015 22:55

Jak już dojdziesz do któregoś tam pokolenia robali, sam stwierdzisz że nie obejdzie się bez selekcji, jeden brzydki samiec może spartolić Ci kilka miotów (jeśli zapłodni kilka samic na raz) ... Selekcjonując redki można osiągnąć rewelacyjne efekty :-D To przekłada się na większą wartość robali i bezproblemową sprzedaż. Ja brzydale wymieniam w okolicznych sklepach zoologicznych na karmy i inne fanty, może w Twojej okolicy też znajdziesz takie punkty zbytu ;-) Redki mając odpowiednie warunki i wystarczającą ilość pożywienia, mnożą się na potęgę, więc jest sporo satysfakcjonującej zabawy :-)
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez Ssanczo » So 27 cze, 2015 23:46

Nie ukrywam, że tym razem zaczynałęm od 5(w tym 1 samica z jajkami) :D
no i 66się doliczyłem :P
Ssanczo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 16:49

Re: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez przemekgda86 » N 28 cze, 2015 00:31

Poczekaj kilka miesięcy a będziesz miał tego wielokrotność :-P Nie wiem tylko czy Ci tego życzyć, czy wręcz przeciwnie, bo pozbycie się nadmiaru bywa często kłopotliwe ( zdecydowanie jestem przeciwnikiem spuszczania jakichkolwiek stworzeń w kiblu lub przeznaczania ich na karmę) :mrgreen:
Tak czy inaczej, życzę sukcesów w hodowli, i pewnie niebawem podyskutujemy w Twoim kolejnym temacie poświęconym już bardziej wymagającym krewetkom :mrgreen: Ostrzegam, choroba bardzo szybko postępuje :-P
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odp: Neocaridina (sakura) ?

Postprzez Ssanczo » N 28 cze, 2015 14:28

No to aktualnie mam zbiornik z crystalkami (pare dni) :D

No a z tym krewetki>karma no to u mnie dobra opcja bo mam kraba a on bardzo chetnie sie czestuje krewetkami czy rybkami - takie prawo natury :D
Ssanczo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 16:49


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości