Identyfikacja taiwana.

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Identyfikacja taiwana.

Postprzez Rumci » Śr 26 sie, 2015 20:54

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tego co mi wiadomo to jest King Kong tak? :) I teraz tylko jaki - two stripes? ;-)
Rumci
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt 03 lut, 2015 23:59

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 26 sie, 2015 21:12

king kong multi stripes
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez matu » Śr 26 sie, 2015 22:45

A nawet trzy :-)
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Pn 25 sty, 2016 18:40

hmm...multi, trzy... czyli jaka jest jego pełna nazwa?

Dla ułatwienia, zaczerpnięte z tematu Incognito:
Obrazek
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez matu » Pn 25 sty, 2016 20:29

Na obrazku nie ma takich to po co wklejasz?
:-P

Multi.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 25 sty, 2016 20:40

Bo to sa.. "nie klasyfikowanlne" jedynie umownie mozemy je nazywac kingkong multi stripes (oficjalnie musiałby miec wzór na obu bokach symetryczny z dwoma lub wiecej przylegajacymi lub odseparowanymi paskami bieli nie obejmujacymi całego odwłoku od grzbietu po plepody )wzory ubarwienia sa opisane szczegółowo chociazby na tej tabelce a wszsystko co odbiega w jakis sposób lub nie miesci sie dokładnie w zadnym opisie to "profesorki" nazywaja bezklasowym taiwanem czy jakos tak ..( ale te bez klasowce maja swój urok i niejednokrotnie wygladaja moim zdaniem ciekawiej niz "uczesane" i sklasyfikowane kingkongi pandy rr czy wr
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Wt 26 sty, 2016 07:28

Matu:
Na obrazku nie ma takich to po co wklejasz?
:-P
- chciałem pomóc... przepraszam...

Multi.
Masz jakieś materiały obrazujące multi, mógłbyś udostępnić nam wszystkim abyśmy posiedli ciut większą wiedzę?

Incognito:
Bo to sa.. "nie klasyfikowanlne" jedynie umownie mozemy je nazywac kingkong multi stripes
- czyli jak? Temat prośba o identyfikację taiwana a jego nie da się zidentyfikować więc każdy może sobie dorobić nazwę???
Czyli tego typu krewetki które mam w zbiorniku mogę nazwać kong king extreme i sprzedać jak leci?? A może Zorro - bo taki trochę "ponacinany" ten egzemplarz.... Napisałeś "umownie" - kto się z kim umawiał?

"profesorki"
- są jakieś stopnie w krewetkomaniactwie czy to naprawdę profesorzy? Kto to taki co plecie bzdury i mówi że czarne jest czarne?

ale te bez klasowce maja swój urok i niejednokrotnie wygladaja moim zdaniem ciekawiej niz "uczesane" i sklasyfikowane
- a profesorki twierdzą inaczej? Głupcy...?
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Tasior » Wt 26 sty, 2016 07:32

Dlatego też można by przyjąć, że wszystko co przypomina King Konga i ma więcej niż jeden pasek to multi.
W Niemcowni już się tak SCR klasyfikuje podobno.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Wt 26 sty, 2016 08:54

"Podobno..." to takie częste stwierdzenie w świecie krewetkowym :) podobnie jak "według mnie, wydaje mi się"... :mrgreen:

Dla mnie King Kong ma określone cechy które musi spełnić a tych nie widzę u krewetki na zdjęciu...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Tasior » Wt 26 sty, 2016 09:34

Owszem, podobno gdyż nie jestem ani z niemcowni ani niemcem. Słyszałem po prostu o tym, więc nie będę się wypowiadał jakobym był tego pewny tak jak krewetek które rodzą się w moich akwariach :)
Podzieliłem się jedynie tym co sam usłyszałem i również tym jakie ja mam o tym zdanie - również podobne :)

Tak samo jak Ty w powyzszym poście :)

sQun49 napisał(a):Dla mnie King Kong ma....


"Dla mnie" i "Według mnie" to też jedno i to samo ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Wt 26 sty, 2016 10:12

Cieszę się że mamy podobne :) zdanie w tej kwestii... Czyli nie jestem chyba sam "odkorbiony" w interpretacji tekstu i obrazków choć jestem daleki od prof.Krewetkowego - wiem o krewetach niewiele. Opieram się na materiałach uznanych, ogólnodostępnych i w ten sposób "klasyfikuję, według mnie" krewetki.
Nie zamykam się na wiedzę więc chętnie poznam nową klasyfikację...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Tasior » Wt 26 sty, 2016 11:02

Każdy z nas ma krewetki niepierwszy dzień i każdy z nas ma swoje zdanie na ich temat i zachęcam aby się nim dzielić :)

Ja np powyższą krewetkę podciągnął bym pod TRIPLa :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Wt 26 sty, 2016 11:35

Ciekawe jak wygląda z drugiej strony, bo to może być trudniejsze niż myślimy :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Tasior » Wt 26 sty, 2016 12:51

Z drugiej w sumie może wyglądać jak Panda i wówczas to już jest poprostu Taiwan :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 26 sty, 2016 18:43

sQun49 napisał(a):Incognito:
Bo to sa.. "nie klasyfikowanlne" jedynie umownie mozemy je nazywac kingkong multi stripes
- czyli jak? Temat prośba o identyfikację taiwana a jego nie da się zidentyfikować więc każdy może sobie dorobić nazwę???
Czyli tego typu krewetki które mam w zbiorniku mogę nazwać kong king extreme i sprzedać jak leci?? A może Zorro - bo taki trochę "ponacinany" ten egzemplarz....

Jesli nie zrozumiałes mojej wypowiedzi przeczytaj ja jeszcze raz jesli w dalszym ciagu nie kumasz specjalnie dla ciebie , teoretycznie : skoro nie ma nazwy jakis wzór ubarwienia taiwana bo nie pasuje jednoznacznie np :do tabeli która sam tu wkleiłes więc sie z nią zgadzasz ,to mozesz dorobic jej nazwe jaka chesz wiec mozesz sobie ja nazwac siekiera bo porabana , korba bo zakrecona , albo zorro bo pociachany itp :P
sQun49 napisał(a):- kto się z kim umawiał?

Zoska z Marcinem :P Sfetru z Półtuskiem, Jarek z Antkiem etc etc

sQun49 napisał(a): "profesorki" - są jakieś stopnie w krewetkomaniactwie czy to naprawdę profesorzy? Kto to taki co plecie bzdury i mówi że czarne jest czarne?

Nie wiedziałeś ??! że sa stopnie wtajemniczenia w krewetkomaniactwie:
1 stopień- Amator Zjadacz- zamawia pizze z owocami morza krewetki " includes" bo jest ciekawy co to to jest :p i łyka wszystko jak młody pelikan XD
2 stopień- Badacz treści - siedzi w WC - koktail krewetkowy zaszkodził ,treść jelitowa wydostaje się spontanicznie:P
3 stopień- Wyjadacz na Bogato - zamawia homara w restaurancie w Japonii :P bo go stać a pospulstwo niech żre krewetki z puszki od "Neptuna"
4 stopień - Prawdziwak krewetkomaniak- To już jest Prawdziwy Guru nie zaprzata sobie uwagi pytaniami , problemami amatorów ma swoich bezkrytycznych wyznawców którzy w jego imieniu tym sie zajmują głoszac jedynie słuszne prawdy swego mistrza. Guru zawsze ma racje a jak nie ma racji to tez ma racje tylko inaczej, jeśli się z nim nie zgadzasz wyznawcy cie za krzyczą, dorobią "morde" i wyszydza :P

w której kategorii siebie widzisz sQun49 ? ;)

jeszcze wymienie ci kilka profesorów: Mariusz Jarzyna ze Szczecina, Masa, Pershing, Zulu Gula, siostra Cecylia :p

sQun49 napisał(a):ale te bez klasowce maja swój urok i niejednokrotnie wyglądaja moim zdaniem ciekawiej niz "uczesane" i sklasyfikowane - a profesorki twierdzą inaczej? Głupcy...?

Znowu się kłania czytanie ze zrozumieniem : moim zdaniem=moim zdaniem i nie dorabiaj do moich wypowiedzi jakis z 4 liter wyjetych interpretacji za co z góry dziekuje:)
edit wiele razy zainspirowany https://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy_pi ... %C5%82tana
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Następna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron