Identyfikacja taiwana.

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Śr 27 sty, 2016 08:00

Dużo treści, mało konkretów... Jest z jajem i to lubię ale pytanie przewodnie było proste, bardzo proste... Zatem spróbuję jeszcze raz
.......................Z tego co mi wiadomo to jest King Kong tak? :) I teraz tylko jaki - two stripes?.........................


Inco, czyli odpowiadając np: Twoja krewetka to pospolity kundel, nieklasyfikowany, nie jest King Kongiem, jest tylko czarno biała, mieszanina nie wiadomo czego, którą ktoś Ci wcisnął tworząc swoją własną klasyfikację, nie jest błędem? Oczywiście pomijam to, że właściciel krewetki może czuć się potrójnie "spenetrowany" ponieważ:
1. zapłacił jak za king konga?
2. jego king kong ma małe REALNE szanse na urodzenie prawdziwego, klasyfikowanego king konga?
3. będzie się z niego śmiać pół forum potrafiących klasyfikować krewetki (druga połowa nie będzie się śmiać "bo nie wie o co kaman z tymi wzorami, przecież jest czarny") - tylko czy śmiejący mają się prawo śmiać, wystawiając go świadomie na śmieszność?

Kwestia Ziomków którzy "odcisnęli się" w Twoim umyśle na tyle, aby ich wspomnieć - niestety nie znam wymienionych:
Zoska z Marcinem :P Sfetru z Półtuskiem, Jarek z Antkiem etc etc - przepraszam jeśli kogoś ominąłem...

Profesorki - brak w podziale na stopnie wtajemniczenia... Proszę rozszerz go, jednak może już bez opisów procesu defekacji (ten post dostępny jest również przed godziną 22) - może wtedy uda mi się znaleźć swoje miejsce w "klasyfikacji wtajemniczenia kreweciarzy" - rozwiń stopnie początkowe, tam siebie widzę - mam dopiero kilka postów i niewiele krewet
Wymienionych dalej profesorów kojarzę połowicznie:
Mariusz Jarzyna ze Szczecina
- brat Krzysztofa??? Jeśli tak to trzeba na niego uważać...
Masa, Pershing
- też niebezpiecznie. W książce "Masa o kobietach polskiej mafii" sam bohater nie pucował się nic o krewetach... Kiepski z niego świadek koronny...
Zulu Gula, siostra Cecylia
- nie mam wiedzy na ich powiązanie ze światem krewetkowym...

Z plastyki byłem dobry, jak widzisz humor mi też dopisuje ale Tego tematu nie traktuję aby się z niego pośmiać. Chyba że znów mam problem ze zrozumieniem tekstu pisanego i OBRAZKOWEGO , jeśli tak oświeć mnie... Ginekolog i dermatolog (kobiety), widząc tą samą damką część ciała wypiętą w ich stronę zwrócą uwagę na dwie różne rzeczy - taka już SZTUKA lekarska...

Reasumując, proste dwa pytania:
1. Akceptujesz wymyślanie nazw dla krewetek nieklasyfikowanych?
2. Nie widzisz w tym problemu że nowi pasjonaci nie wiedzą jak wyglądają klasyfikowane krewetki i nie będziesz ich uświadamiał?
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Śr 27 sty, 2016 09:08

Koledzy taiwany to bardzo ciekawe krewetki i cały czas będą się pojawiać genetyczne odchyły. Mi się akurat takie podobają.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Śr 27 sty, 2016 10:09

Freszu to że taki kundel, bezklasowy cieszy moje oko w baniaku nosząc serduszko na ogonie i wyglądając jak człowiek w masce to jedno ale nazwać go Pandą to drugie :mrgreen:
Obrazek
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Śr 27 sty, 2016 10:18

I to Pandą Shadow :-P ciekawe jakie będą po nich młode...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Sebastian » Śr 27 sty, 2016 11:06

a pandy z tego co wiem mają już też swoje odmiany, czytałem jakiś artykuł profesora na ten temat
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 27 sty, 2016 13:51

Nie wiem jak z toba gadać nad interpretujesz moje wypowiedzi bo masz parcie na profesjonalna wiedze szczerze wątpie czy ludzie którzy ja maja i z tego zyja beda chetni do dzielenia sie swoja wiedza tajemna z potencjalna konkurencja choc nie mozna tego wykluczyć :p w ogóle to powinienes prawdziwki przepytac oni wiedza wszytko i jeszcze wiecej inna sprawa czy ci zdradza swoje sekrety .
Wypowiadam sie jako amator i tak nalezy traktowac moje wypowiedzi jako obarczone tym pietnem . Ktoś wspomniał ze dla niego king kong to kreweta która ma zdecydowanie wiecej czarnego niz białego a panda przeciwnie - na potrzeby amatorskie to wystarczy żeby rozróznic konga od pandy a wiekszość z nas to amatorzy ( i jako taki sie zaliczam do tej grupy choduje krewetki bo lubie a nie po to zeby wygrywac konkursy i wystawy na swiecie i ich potomstwo sprzedawac po 100joro) taka definicja jest dla mnie wystarczajaca a doprecyzowanie multi stripes czy one stripes, hinomaru itp jest dla mnie jasne i czytelne, jesli ktos ma watpliwości wystarczy poprosic od sprzedawcy real foto obu profili taiwana którego chce kupić i wtedy nie bedzie żadnego poczucia 3x penetracji a szydzenie ..dla chcacego nic trudnego zawsze sie znajdzie kij jak chce sie komus przywalić . Problemy z klasyfikacja zaczynaja sie gdy sie rodzi krewetka która nie pasuje do opisanych wzorów ubarwienia ale czy taki taiwan to nie taiwan? jak dla mnie to jest taiwan a użycie w stosunku do niego nazwy wzoru ubarwienia najbardziej mu zblizonego pomaga doprecyzować co to jest bo sam opis taiwan jest zbyt obszerny( panda king kong,red ruby, wine red )opisanie go jako king kong multi stripe daje pojecie czego sie spodziewac .
Nie mam parcia żeby moje taiwany miały uczesane( uprzadkowane,symetryczne i klasyczne) wzory ubarwienia ( mimo to niektóre mja:P ) i jesli taka twoja wola mozesz sobie je nazywac kundlami :P sie nie obraze . Amator czy ktokolwiek inny który kupuje taiwana na allegro za 20-30 pln nie powinien liczyć że w tak zawrotnej cenie kupi championa wystawowego klasy miedzynarodowej a jak kupujesz championa pande za 100-200pln/szt to warto ruszyć 4 litery i na własne oczy zobaczyc co bierzesz.

sQun49 napisał(a):1. Akceptujesz wymyślanie nazw dla krewetek nieklasyfikowanych?
2. Nie widzisz w tym problemu że nowi pasjonaci nie wiedzą jak wyglądają klasyfikowane krewetki i nie będziesz ich uświadamiał?


ad1 . To jak nazwiesz swoje krewetki mi nie przeszkadza puki ewidentnie nie wprowadzasz w bład innych swoim własnym nazewnictwem wiec wymyslanie nazw czemus co nazwy nie ma mi też nie przeszkadza, ale wymyslanie nazw przedmiotom/krewetkom itd które maja juz swoje nazwy funkcjonujace powszechnie jest nie do zaakceptowania to chyba oczywiste ,wiec naprawde nie rozumiem do czego zmierzasz czy zalezy ci na wiedzy czy na trollowaniu?
ad2 . Nie widze problemu żeby odpowiedziec na kulturalne pytanie w miare posiadanej ( szczupłej) wiedzy.
Ostatnio edytowano Śr 27 sty, 2016 14:48 przez Inc0gnit0, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Śr 27 sty, 2016 14:01

Ja się squnowi nie dziwię że się czepia bo nie ma jeszcze dużej wiedzy albo chce ją mieć :-P swego czasu na boxie pisał że "taiwany" po hybrydach to odpady nie klasyfikowane jako taiwan :-P to ja się pytam co to jest?heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez spining133 » Śr 27 sty, 2016 14:07

Klasyfikację ustalają hodowcy jedni taką inni owaką .
spining133
 

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Śr 27 sty, 2016 14:18

Temat uważam za zamknięty :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Śr 27 sty, 2016 14:56

Freszu
Ja się squnowi nie dziwię że się czepia bo nie ma jeszcze dużej wiedzy albo chce ją mieć :-P swego czasu na boxie pisał że "taiwany" po hybrydach to odpady nie klasyfikowane jako taiwan :-P to ja się pytam co to jest?heh


Dla mnie jest różnica między hybrydą po pinto a hybrydą po taiwanie - to pisałem na boxie.... I dlatego "taiwany" które wychodzą mi w bańkach z pintasami mają osobne baniaki - nie przekręcaj moich słów :lol:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Śr 27 sty, 2016 14:58

Oj tam wiesz że ja lubię żartować :-P trzeba trochę rozluźnić tą gęstą atmosferę heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Tasior » Cz 28 sty, 2016 06:42

Inc0gnit0 napisał(a):Wypowiadam sie jako amator i tak nalezy traktowac moje wypowiedzi jako obarczone tym pietnem . Ktoś wspomniał ze dla niego king kong to kreweta która ma zdecydowanie wiecej czarnego niz białego a panda przeciwnie - na potrzeby amatorskie to wystarczy żeby rozróznic konga od pandy a wiekszość z nas to amatorzy ( i jako taki sie zaliczam do tej grupy choduje krewetki bo lubie a nie po to zeby wygrywac konkursy i wystawy na swiecie i ich potomstwo sprzedawac po 100joro)

Zgadzam się z tym w 100%. Myślę, że to hobby ma nas cieszyć a nie doprowadzać do tego, że każdy będzie stał z lupą przy zbiorniku i wypatrywał czy aby jego Kong ma tylko jeden pasek i nie czai sie jakiś biały pigment koło ogona.....
Mogę się założyć, że 3/4 jak nie więcej krewetek sprzedawanych w PL .. Ba nie tylko w PL ale i w Niemczech nie mieści się w tej tabeli... W tej tabeli za to mieści się jakieś 98% krewetek które są wystawiane na zawodach i tam stanie z lupą przy zbiornikach jest już zrozumiałe.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Cz 28 sty, 2016 08:17

A ja w temacie dołożę jedną sytuację, która miała miejsce na samym początku przygody taiwanowej. Zamówiliśmy z moim guru krewety z Polski, od hodowcy, pandy i kongi... Przyszła paczka i mieliśmy problem odróżnić kongi od pand - ta amatorska klasyfikacja "więcej czarnego" niestety jest mało precyzyjna... Ja nie oczekuję że będziemy stać z lupą, nie jestem profesjonalistą i nie oczekuję tego od Was, nie popadajmy w paranoje, ale skoro na zdjęciach robionych tel widać ewidentnie że coś jest nie tak, że do normalnego wzoru nie brakuję troszkę to nie róbmy z wróbla orła...
Dla mnie ubarwienie to taki elementarz, coś co każdy kto chce wiedzieć dowiaduje się od kolegów posiadających tą wiedzę, a co z tym zrobi to już jego sprawa. Sytuacja w której widząc fiata 126p kolega mówi że to fiat 130p jest dla mnie abstrakcją :mrgreen:
Najlepsze jest to, że to nie są sytuacje pojedyncze - ostatnio "uczyłem" jedną osobę związaną z największą polską hodowlą rozpoznawania czerwonych taiwanów i co najlepsze nie było takiego oporu - z Red Ruby opis zmienił się na czerwony taiwan... Czy krewetka zbrzydła od tego? Nie - dla amatora to bez różnicy ale dla hodowcy/handlarza już tak... Bo cena, bo pitachy, bo w baniakach zostanie trochę niesklasyfikowanych krewet? Tak hodowcy ustalają klasyfikację???
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Tasior » Cz 28 sty, 2016 08:41

Stary jeżeli masz ewidentną różnicę to oczywiście, że masz racje.
Ale ja odnoszę się cały czas do krewetki z pierwszego posta. Nad nią wcale nie trzeba się zastanawiać czy to Kong czy Panda.
To są dwa zupełnie różne przypadki.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Cz 28 sty, 2016 08:48

Jak widać dla kogoś coś co jest ewidentne dla innego już ewidentne nie jest :mrgreen:

Jedni równają w dół, drudzy w górę - jak w życiu...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości