Czy można otrzymać Pinto z poniższego zestawienia?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Czy można otrzymać Pinto z poniższego zestawienia?

Postprzez markus383 » Śr 02 wrz, 2015 16:56

Witajcie :)
Wczoraj załozyłem nowe krewetkarium dla Taiwanów i hybryd. Zakupiłem na aukcji hybrydy po Pinto i mam zamiar zakupić jeszcze jakieś krewetki do nich. Co wg Was byłoby lepszym zakupem, aby otrzymać te upragnione Pintosy(chociaż jakiś odsetek)?
1. Blue bolt
2. Panda
3. Taitibee o fenotypie KK extreme?

Jeśli chodzi o takie krzyżówki to jestem kompletnie zielony :oops: Nie znalazłem do tej pory czytelnego dla mnie tematu na temat Taitibee. Nie wiem bardzo co z czym pokrzyżować, aby otrzymać możliwie dużo określonych krewet.

Pozdrawiam,
Mateusz :)
Pozdrawiam.
Mateusz :)
Avatar użytkownika
markus383
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Wt 07 lip, 2009 08:50
Lokalizacja: Warszawa/Otwock Mały

Re: Czy można otrzymać Pinto z poniższego zestawienia?

Postprzez matu » Śr 02 wrz, 2015 18:41

Wszystko zależy od genów po dziadkach i pra pra pra pra.....
Tego ci nikt nie zagwarantuje, że kupując nie pinto będziesz miał pinto.
Mam w akwa mix krewet gdzie z jednej samicy KK skunk rodzą mi się 4 różne rodzaje panda, pinto, czarne, czerwone i kk, ale samicy znoszącej złote jajka ci bym nie sprzedał ;-).

A co z dzieci takiej samicy się urodzi tego nie powiem, ale maluch jakiś tam gen pinto w sobie ma.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy można otrzymać Pinto z poniższego zestawienia?

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 02 wrz, 2015 18:44

Najlepiej dodaj samca pinto :) mi sie urodziło kilka z połączenia hybryd samic( nie po pinto) gradacji SSS i SSSS + taiwan ( nie pinto obstawiam wr) jesli chcesz zwiekszyć do maksimum szanse to połaczenie pinto+pinto = maxymalna szansa na pinciaki lub hybrydy samice sss/ssss + samiec pinto napewno beda spore szanse i napewno wieksze niz z mojego przypadku
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Czy można otrzymać Pinto z poniższego zestawienia?

Postprzez markus383 » Śr 02 wrz, 2015 20:25

Dzieki za odpowiedzi :-)
Podejrzewałem, że sprawą będzie trudna. Niestety dziadków Hybryd nie poznałem i raczej nie poznam. Pozostaje mi zaufać sprzedającemu.
Co do zakupu Pinto samca to ograniczają mnie pieniądze i stąd pomysł o zakupie Hybryd(Spotted) po nich oraz Taiwana, żeby dał kolor młodym, tylko, że moja dziewczyna chciałaby, żebym miał w akwarium BB bo podobają się jej najbardziej. Tu właśnie pytanie czy BB może dać Pinto, bo kolor jest zupełnie inny. Też zapewne chodzi o przodków.
Chyba zdecyduje się je połączyć z TaiTiBee o fenotypie KK Extreme i Panda. Może coś fajnego uzyskam :-) A jak uda się jakieś odchować to Hybrydy przetransportowane zostaną do Crystali.
Tak czy inaczej będę musiał zakupić jakiś kotnik, aby łączyć odpowiednie krewetki. Sugeruje cię, żeby łączyć samca Taiwana i samice Hybrydy. Jak odróżnię pł to będę w ten sposób łączył.
Co do kury że złotymi jajami, to też bym chuchal i dmuchal, żeby dalej je znosiła :-)
Ostatnio edytowano Cz 03 wrz, 2015 14:18 przez markus383, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam.
Mateusz :)
Avatar użytkownika
markus383
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Wt 07 lip, 2009 08:50
Lokalizacja: Warszawa/Otwock Mały

Re: Czy można otrzymać Pinto z poniższego zestawienia?

Postprzez krakers » Cz 03 wrz, 2015 07:12

ja mam samca KK 2 stripe i samice hybryd i już znalazłem 3 sztuki pinto wypadło też sporo KK multi WR i 3-5 sztuki RR różnych gradacji od extreme po multi

cierpliwości jak mają geny to pojawią się na pewno ja z baniaczka z hybrydami zapełniłem drugie akwa z Taiwanami i tam już się doczekałem KK Extreme i sporo RR choć wypadło parę hybryd

selekcja i jedziemy dalej
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości